Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Router i słaby sygnał na komputerach - jaka antena?

Verona 16 Lis 2009 21:28 3959 4
  • Router i słaby sygnał na komputerach - jaka antena?

Poziom 23  

Witam. Mam router pentagram cerberus p 6331-42. Standardowa antenka (nie wiem jaką ma moc) niestety nie wystarcza. Na każdym komputerze odbiera łącze, lecz jednak sygnał jest średni lub niski, a czasami nawet zupełnie zanika. Odległość nie jest wysoka, bo maksymalnie 100 metrów. Przeszkodą jest niestety teren (dwa komputery znajdują się w innym budynku, znacznie niżej położonym) oraz drzewo na drodze, no i kilka ścian między urządzeniami. Komputery są położone w około routera, więc antena kierunkowa odpada.

Jaką antenę z tańszych mi polecacie (allegro)? Szukałem o tym na forum, ale tematy dotyczyły karty sieciowej, i nie wiem czy do routera nie dobiera się jakoś inaczej. Jaka antena dookólna będzie dobra? Ponieważ nie żądam od routera kilometra zasięgu, to chciałbym się zmieścić w 20zł + transport.

Czy ta item818097430_ak115_antena_wi_fi_dookolna_12_dbi_38_cm_rp_sma.html (chyba nie można dawać linków) będzie dla mnie dobra, i o wiele lepsza od tej z zestawu?

Proszę o pomoc i pozdrawiam

0 4
    Poziom 19  

Cytat:
    Odległość nie jest wysoka, bo maksymalnie 100 metrów. Przeszkodą jest niestety teren (dwa komputery znajdują się w innym budynku, znacznie niżej położonym) oraz drzewo na drodze, no i kilka ścian między urządzeniami..

Wbrew pozorom nie jest też mała,a przeszkody są dosyć spore.
    Obawiam się że z kwotą rzędu 20 złotych nic nie zdziałasz.
    Anteny dookólne mogą być zbyt słabe,a te oferowane na aukcjach internetowych opisywane jako super,hiper mocne 12dbi,w rzeczywistości pomimo tego że mają nawet 40 cm. długości ich moc nie przekracza 8dbi.
    Można by się pokusić o montaż anteny dookolnej na dachu Twojego budynku,być może sytuacja uległaby poprawie.
    Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup anteny szczelinowej.Jednak są to już troszkę droższe urządzenia.
    O tym jakie są rodzaje anten i w jaki sposób działają możesz poczytać tutaj
    http://strefawifi.pl/Anteny-szczelinowe,38

0
    Poziom 23  

dzięki, ale kupiłem antene linksysa za 21zł z allegro i jest o wiele lepiej :)

0
    Poziom 15  

Verona napisał:
    item818097430_ak115_antena_wi_fi_dookolna_12_dbi_38_cm_rp_sma.html (chyba nie można dawać linków)
    Cytat:
    # Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:

10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

Może podaj od kogo kupiłeś tą antenę linksysa, bo nie mogę znaleźć a chciałbym kupić.

0
    Poziom 9  

Verona napisał:
    Witam. Mam router pentagram cerberus p 6331-42. Standardowa antenka (nie wiem jaką ma moc) niestety nie wystarcza.

Kup sobie antenę 5 ghz. Na przykład 0mni 9-12 dBi -charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Antena dookólna jest wyposażona w standardowe złącze typu N-female (żeńskie) oraz system montażowy dostosowany do masztów o średnicy 35-50mm.

Zysk energetyczny 9-12 dBi

Solidna konstrukcja

Cytat:

Jaką antenę z tańszych mi polecacie (allegro)? Szukałem o tym na forum, ale tematy dotyczyły karty sieciowej, i nie wiem czy do routera nie dobiera się jakoś inaczej. Jaka antena dookólna będzie dobra? Ponieważ nie żądam od routera kilometra zasięgu, to chciałbym się zmieścić w 20zł + transport.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

W ogóle nie polecam! Chyba że chcesz czekać na złamany drut 2 tygodnie, potem miesiąc sprzeczać się przez telefon i kolejny miesiąc czekać na przyjęcie reklamacji. Ja kupuję tylko w zaufanym sklepie internetowym. 2 lata zakupów i ani jednego problemu.
    A antenkę zobacz: http://www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=455
    Warta swojej ceny, chociaż na wassermanie i tak najtaniej

0