Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zew. IP , a nie możnosc postawienia serwera WWW

pazdziochhh 16 Lis 2009 21:47 1282 4
  • #1 16 Lis 2009 21:47
    pazdziochhh
    Poziom 9  

Witam,
    admin przydzielił mi dzisiaj publiczne IP , ale nie widac moje serwera z zewnatrz, w apache ustawiłem swoje IP itp td. w routerze wpisałem na porcie 80 IP zew. screen http://www.speedyshare.com/files/19330009/2.JPG , a tak wygladaja glowne ustawienia routera http://www.speedyshare.com/files/19326259/1.JPG wydawało mi sie ze jak dostane publiczne IP to dostane rowniez nowe adresy DNS , brame i bede musiał pozmieniac w routerze a admin napisał mi ze nic nie musze zmieniac, to mu napisałem ze nie widac mojej strony z zewnatrz odpisał mi tak .
    "co do konfiguracji którą podałeś w pliku 1.JPG to wygląda poprawnie.
    Dodam, że jeżeli za routerem chcesz postawić serwer www to musi od działać na adresie prywatnym - publiczne IP nadawane jest dopiero pakietom przechodzącym przez naszą bramkę (serwer), adresacja twoich urządzeń musi być w pełni prywatna.

Jeżeli przekierowanie na routerze jest wykonane dobrze to ludzie łączący się z internetu powinni widzieć twój serwer www na adresie publicznym, który otrzymałeś. Ty również powinieneś móc się z nim połączyć przez publiczne jak i prywatne IP."

Posiadam Firewall ZoneAlarm , w alertach wyglada to tak http://www.speedyshare.com/files/19330197/3.JPG niby blokuje, ale blokuje adres 192.168.1.1 nie wiem czemu, jest to przecierz adres routera , ale podczas instalacji webserv, wyskoczyło okienko firewalla i zezwoliłem na pełny dostep wszytkich programów z paczki serwerowej (webserv.pl).
    Może to wina zle skonfigurowanego firewalla ? może cos zle ustawiłem ? może na każdym porcie w outerze powienienem miec wpisane zew. IP ? prosze o odpowiedz
    pozdrawiam

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek" - popraw. mat_ed

0 4
  • #2 16 Lis 2009 22:11
    abdenagof
    Poziom 23  

po pierwsze, jeśli przekierowywujesz porty włącz enabled obok wpisu

po drugie port 80 musisz przekierować na prywatny adres twojego serwera czyli na 192.168.0.cos tam

po trzecie jest wielce prawdopodobne ze z wnętrza sieci twojego operatora nie dobijesz się na swój publiczny adres, spróbuj od kolegi który ma internet z innej firmy, oczywiście najpierw patrz punkt 2 i 1

0
  • #3 16 Lis 2009 22:27
    pazdziochhh
    Poziom 9  

abdenagof napisał:
    po pierwsze, jeśli przekierowywujesz porty włącz enabled obok wpisu

po drugie port 80 musisz przekierować na prywatny adres twojego serwera czyli na 192.168.0.cos tam

po trzecie jest wielce prawdopodobne ze z wnętrza sieci twojego operatora nie dobijesz się na swój publiczny adres, spróbuj od kolegi który ma internet z innej firmy, oczywiście najpierw patrz punkt 2 i 1

Co do punktu pierwszego to racja :)

Napisałes w punkcie drugim ze musze przekierowac port na prywatny adres twojego serwera , a wiec router mi przydziela takie IP jak na screenie http://www.speedyshare.com/files/19332078/4.jpg 192.168.1.100 i pod tym adresem widze wewnatrz sieci serwer , czy to na ten adres mam przekierowac port 80 ? czy na ten 192.168.0.191 ktory widoczny jest w screenie 1.jpg , ten numer IP 0.191 to jest moj prawdziwy adres IP wewnatrz sieci ktory został mi przydzielony przy instalacji internetu, lub może ten adres IP 192.168.1.1 jest to adres dostepowy do konfiguracji routera i własnie ten adres widnieje w zakładce przekierowywania portów w routerze , wiec ktory mam wpisac przy porcie 80 ?
    pozdrawiam

0
  • #4 16 Lis 2009 22:43
    abdenagof
    Poziom 23  

na adres komputera na którym masz postawiony serwer, jesli 192.168.1.1 to adres twojego routera w domu to musisz przekierować na 192.168.1.100 czyli adres jaki przydziela Ci router

0
  • #5 17 Lis 2009 16:03
    pazdziochhh
    Poziom 9  

Przekierowałem na to IP 1.100 i wdac stronke z zewnatrz, wielkie dzieki za pomoc
    pozdrawiam

0