Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksero Canon FC 204 brudny wydruk

16 Lis 2009 22:46 3558 12
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jestem prawie laikiem w tym temacie).
    Dotychczas używany toner w tej drukarce był napełniany i robił takie ślady jak na zdjęciu "mój". Toner był regenerowany poprzez dosypywanie tonera przez wywierconą dziurkę. Pomyślałem, że się zużył więc kupiłem na "aledrogo" dwa nowe zamienniki. Efekt był mniej więcej taki sam co widać na zdjęciach "skan pustej kartki" i "skan pustej kartki1".
    Zauważyłem, że tekst kserowany w miejscu, w którym występuje brudzenie jest troche rozmazany - zdjęcie "mój" i "nowy" w stosunku do "orginał". Wygląda to tak jakby kartka nie dolegała do szyby podczas jej skanowania. Jednak kartka przylega, może to ten element skanujący a może jakiś wałek - patrząc po powtarzalności brudzenia na zdjęciu "skan pustej kartki" "skan pustej kartki1".
    Czekam na sugestie...
    oryginał kserokopii:
    Ksero Canon FC 204 brudny wydruk MójKsero Canon FC 204 brudny wydruk nowy Ksero Canon FC 204 brudny wydruk skan pustej kartki Ksero Canon FC 204 brudny wydruk skan pustej kartki1Ksero Canon FC 204 brudny wydruk
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jak na moje - ktoś Cię przerobił na tych wkładach :D ! Lepiej kup nowy zamiennik np. w Arbiko w Gdańsku - zapłacisz może więcej, ale masz pewność że zadziała ! Takie są niestety efekty zakupów po najniższej cenie na Allegro ! Odesłałbym to do sprzedawcy czym prędzej z reklamacją !

C.
  • Poziom 17  
    sprawdź czy wszystkie lampki się palą na listwie. nie można w nieskończoność wsypywać toner przez wywiercony otwór. wałek(oryginał) wytrzyma max. trzy regenerację nie mówiąc o listwie czyszczącej. No i jeszcze najważniejsze może to być zużyty toner który już się nie mieści w kasecie i wysypuje się przez wspomnianą listwę. A brak obrazu, elektrody( w kasecie nie wyczyścisz jak nie rozłożysz, dolną możesz)
  • Poziom 11  
    Może nie wyraziłem się jasno. Skany "skan pustej kartki " są z nowo zakupionego kartridża więc nei ma sesu go rozbierać. I co najważniejsze te tonery, oba tak brudzą. Wcześniejszy (ale regenerowany) brudzi też podobnie, dlatego zdaje się, że to wina drukarki. Czy jest to możliwe?
  • Poziom 29  
    Witam

Zrób kopie przy otwartej pokrywie i bez oryginału - przyjrzyj się żarówkom - czy świecą równomiernie - w twoim przypadku jedna ze skrajnych powinna dawać mniejsze światło. Wtedy do wymiany cała listewka.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    @cefram: sprawdziłem przy otwartej klapie lampy kilkakrotnie. Wszystkie świeca równomiernie. Wydaje mi się, że to jakiś wałek/ bęben jest uszkodzony skoro ten czarny pasek nie jest jednolity. Na tym pasku pojawiają się cyklicznie te same wzory więc wnioskuje, że to jakiś element obracający się. Tylko, który (i gdzie) to może być?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Pozostaje Ci albo bęben , albo fuser... ten drugi odpada - czyli bęben? A tak BTW tego brudzenia- częstotliwość powtarzania obrazu skłania mnie do wniosku że to raczej z wałka magnetycznego ... A "optykę" czyściłeś może ?

C.
  • Poziom 11  
    Nie, nic nie czyściłem. A gdzie jest ten wałek magnetyczny? To jest element kartridża czy ksera?
    Ma może ktoś jakiś schemat tego urządzenia? To pewnie uprościłoby sprawę.
  • Poziom 32  
    Jak wyjmiesz kartridż to wewnątrz ksera zobaczysz czarny wałek, około 20 cm, taki jakby gąbczasty - sprawdź czy jego metalowe końce są równo i dobrze przyciśnięte opasującymi je sprężynkami (podobne jak w długopisach). Częsta usterka w tych modelach to ułamanie się ząbka, za który trzyma sprężynka i wałek jest uniesiony do góry, źle nanosi toner. Wtedy masz takie brzydkie efekty bezwzględu na jakość kartridża. Poza tym ten wałek nie może mieć dziur, być zatłuszczony czy brudny od starego tonera.
  • Poziom 11  
    Określiłem, że częstotliwość powtarzania brudu to 7,7 cm na kartce. obliczyłem z tego, że wałek, który brudzi kartki ma 2,45 średnicy. Czy ktoś dokładnie orientuję się, który to wałek?
    Sprawdziłem taki fakt: włożyłem kartkę żeby zaczął się druk.W połowie wyłączyłem ksero i otworzyłem pokrywę pod którą znajduję się kartridż. Zauważyłem, że toner nanosi się już od tego kolorowego bębna z tym zabrudzeniem (co w sumie jest logiczne). Czyli tak jakby, któryś element sterujący (nadający sygnał) miał takie negatywne działanie.
    Jeśli chodzi o ten gąbczasty wałeczek to jego uchwyty są całe i na miejscu (tak mi się przynajmniej wydaje). Natomiast jest chyba problem z tym metalowym wałkiem. Wydaje mi się, że jest on utrzymywany przez sprężynki (w sumie jedną znalazłem i założyłem), które po spadały. Problemem jest uchwyt złamany z jednej strony (zdjęcia). Jak ten wałek może mieć wpływ na brudzenie czy też nie brudzenie?
    Ksero Canon FC 204 brudny wydruk Ksero Canon FC 204 brudny wydruk Ksero Canon FC 204 brudny wydruk Ksero Canon FC 204 brudny wydruk Ksero Canon FC 204 brudny wydrukKsero Canon FC 204 brudny wydrukKsero Canon FC 204 brudny wydruk Ksero Canon FC 204 brudny wydruk
  • Poziom 17  
    w zasadzie wałek metalowy( rejestracja) odpowiada za transport papieru, plastik się łamie się często
  • Poziom 32  
    "Jak ten wałek może mieć wpływ na brudzenie czy też nie brudzenie?" - właśnie taki, jak masz. Napraw i wydruk będzie dobry. Sukcesów.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Chciałbym się dostać do działu: schematy
    Link
    ale kiedy klikam na interesujący mnie plik otrzymuję taką informację:
    "Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum. Kliknij na zakładkę grupy aby dołączyć do forum."
    Szukam zakładki "grupy" ale bezskutecznie.
    Za naprowadzenie mnie serdecznie dziękuję

PS. Założyłem brakującą sprężynkę, drukuje bez zmian. Czy nie sądzicie, że to może być jakiś wałek + "listwa naświetlająca"? Ja dochodzę do takich wniosków ponieważ zabrudzenia są cykliczne i kserowany tekst w części brudnej kartki wygląda jakby nie przylegał do szyby - jest trochę rozmazany