Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin F5d7234 5nv4

16 Lis 2009 22:46 5386 6
  • Poziom 15  
    Witam, czy będący w promocji od przyszłego tygodnia w biedronce ww router będzie można wgrać alternatywne oprogramowanie? Na stronie DD-Wrt
    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices#Belkin
    są podobne modele, ale brak jest akurat tego. Może ktoś posiada taki router i wie co ma on w środku.
  • Poziom 10  
    Też byłbym tematezm zainteresowany. Z te4go, co mi wiadomo i z tego co zdążyłem się zorientować router ten ma 2 Mb pamięci Flash, więc TEORETYCZNIE DD-WRT raczej odpada, aczkolwiek wyczytałęm coś na temat tzw. DD-WRT mini lub Micro, kompatybilnego z niektórymi routerami 2 MB.
  • Poziom 10  
    nikt nic nie wie? moze ktoś już testuje...
  • Poziom 15  
    W międzyczasie kupiłem używany, uszkodzony F5D7230v4, zlokalizowałem uszkodzony AME8815 BEC8330 - stabilizator 3,3v 1,5A, podłączyłem bezpośrednio z jednej pary akumulatorów z laptopa (ok.4V), zresetowałem do ustawień fabrycznych i chodzi. Jutro może zapodam DD-Wrt mini, http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TFTP_Flashing_a_Belkin_F5D7230
    to poinformuje o efektach.
    Tak na marginesie to czym najlepiej byłoby zastąpić ten stabilizator http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/A/M/E/8/AME8815.shtml
    jest trochę dziwny bo ma Vout na obudowie.
  • Poziom 9  
    Witam panie ryshard kupilem tego belkina w biedronce oczywiscie mam inny problem dziala mi internet ale jest siec bez zabezpieczenia ,zeby stwozyc zabezpieczenie potrzebuje PIN code urzadzenia-oczywiscie jest na spodzie na etykiecie ale po w pisaniu pisze mi ze jest nie prawidlowy pan napisal w poscie ze posiada mogl by mi pan podac ten PIN swoj ze swojego urzadzenia na faful(malpa)tlen.pl dziekuje z gory Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Trudno mi powiedzieć, swojego Belkina udało mi się dopiero wczoraj wieczorem uruchomić. Zresetowałem go do ustawień fabrycznych i nie było żadnych pinów, co prawda nie próbowałem zabezpieczać jeszcze sieci, więc może jakiś się pojawi. Pojawia się natomiast komunikat o wpisanie czegoś, z tym, że jest opisane, żeby zostawić pole puste jeśli nie ma hasła. Tak w ogóle ten Belkin co go kupiłem to F5D7320-4, a nie F5D7234, więc i soft może być inny.
    Co do poprzedniej wypowiedzi to poczytałem trochę na stronie dd-wrt i tam są opisy wgrywania soft do wersji v1000, v1444, v2xxx, v3xxx, a ten mój model z softem UK to wersja v4000, 2Mb Ram'u ( a nie 4 jak wersja v1000) flash 8mbit, czyli z 1mb, podobno wejdzie wersja micro, ale się waham. Wgrywał ktoś DD-WRT do F5D7230-4 v4000?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam F5D7234-4 v3 (oparty na Atheros W G4005G 1-LF-AK) i jest możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania pod warunkiem wymiany pamięci flash SPI na większą lub równą 4MB (np. W25X32/64 Winbonda). To tylko 8 wyprowadzeń - można się pokusić o podstawkę precyzyjną DIP8 (i odpowiednie płytki - adaptery SO8 - DIP8), w którą można wkładać zależnie od humoru oryginalne oprogramowanie lub alternatywne - taka mini stacja dysków... ;)