Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aquamatic 3 Candy - może to łożysko hurgocze, a może..?

mirwit2 17 Lis 2009 08:25 1253 3
  • #1 17 Lis 2009 08:25
    mirwit2
    Poziom 8  

Witam! Zacząłem (dzięki informacjom z forum) wymieniać łożyska w Amice i zastępczo uruchomiłem stareńką Candy Aq.3 (innych oznaczeń nie znam). Ale nieszczęścia chodzą parami:). Candy zaczęła wydawać hurgot, ale tylko w momencie, gdy bęben zaczyna się obracać. Potem (tzn. gdy bęben ma ruch jednostajny) nie hurgocze. Kręcąc bęben ręką mam wrażenie, że na wale bębna wisi jakiś pierścień (łożysko?), który po chwili, na skutek tarcia wyrównuje swoją prędkość z obracanym bębnem, a w momencie zatrzymania bębna przez chwilę (około 1/2 obrotu) jeszcze się kręci (hurgocze).
    Czy ta pralka ma jakieś nakrętki dociskające uszczelniacz i łożysko i taka nakrętka się odkręciła i zsunęła na wał? A może uszczelniacz wyskoczył? Ma ktoś pojęcie?

Jeśli jest szansa że to nakrętka to może rozbiorę zbiornik, ale jeśli to uszczelniacz/łożysko to sie nie będę zastanawiać i wyrzucę na złom.

0 3
  • #2 17 Lis 2009 09:30
    nares
    Specjalista AGD

Zapewne hałasuje sprzęgło koła pasowego silnika.

0
  • #3 20 Lis 2009 19:45
    mirwit2
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź, ale zanim po dwóch dniach miałem czas, żeby zabrać się za rozmontowanie obudowy, aby sprawdzić sprzęgło, to jeszcze spróbowałem ręką pokręcić bęben, żeby posłuchać czy hałasy są od strony wałka bębna, czy od silnika. Hałasów nie było i nie wyczuwałem żadnych innych anomalii. Pralkę włączyłem i ... wszystko O.K. Pierze, wiruje i nie hurgocze. Wystarczy umieścić posta na elektroda.pl ? :-)

0
  • #4 28 Maj 2016 13:20
    mirwit2
    Poziom 8  

Okazuje się, że pralka co jakiś czas hurgocze, potem odpoczywa (jest rzadko używana) jest ok., potem hurgocze itd. Sprawa się w ten sposób "rozwiązała" o czym informuję z opóźnieniem.

0