Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kangoo - programowanie komputera

CMHQ_Widget 17 Lis 2009 08:55 2499 9
  • #1 17 Lis 2009 08:55
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

Witam ! Mam taki problem. Wczoraj po myjni samochodowej moje Kangoo wróciło przeprogramowane :). Konkretnie chodzi o central zamek. Poprzednio otwarcie samochodu zdalnym pilotem (oryginalnym) powodowało, że samochód pozostaje otwarty. W tej chwili po otwarciu samochodu, gdy wszystkie drzwi są zamknięte samochód sam się zamyka po 30-60 sekundach (dokładnie nie liczyłem). Używam samochód w pracy i często zdarza mi się zostawić kluczyki na pace, boje się że zamknę kiedyś kluczyki.

Czy ktoś może mi pomóc z tą konkretną sprawą lub zna link gdzie można na ten temat poczytać ? Ktoś mówił, że nie ma zbiegów okoliczności, ale jak widać są :). Jak wsiadałem do samochodu wszystkie przełączniki widać że były ruszane (kierunkowskazy i wycieraczki).

0 9
  • #2 17 Lis 2009 09:22
    K.Krzysztof
    Poziom 11  

Witam.
    Automatyczne blokowanie drzwi (i uzbrajanie alarmu) po upłynięciu zadanego czasu - mnie to wygląda na funkcję autoalarmu, a nie komputera auta.
    W moim aucie taką funkcję ma zamontowany autoalarm. Funkcję tą można oczywiście włączyć , lub wyłączyć w zależności od potrzeb i upodobań.
    Napisz czy masz autoalarm , i ewentualnie sprawdź czy po upływie czasu ~ 1 min aktywuje się alarm. Jeżeli tak - to masz odpowiedź -to funkcja alarmu. I tu sprawa jest prosta. Wystarczy wiedząc jaki to typ i model zerknąć do instrukcji obsługi i funkcję tą wyłączyć.

pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lis 2009 09:24
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

Nie ma autoalarmu, jest tylko central zamek i immobiliser.

0
  • #4 17 Lis 2009 19:47
    Hans30
    Poziom 27  

nie wiadomo czy nie ma zamknij auto pilotem odczekaj 3 min otwórz grotem z wkładki i zobacz czy nie zacznie czasem alarmować i czy to klakson czy syrena w renówkach montowali alarmy które reagują na pilota fabrycznego sprawdz to

0
  • #5 17 Lis 2009 23:05
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

ok, sprawdzę jutro, dzięki za podpowiedź

0
  • #6 18 Lis 2009 08:02
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

Hans30 napisał:
    nie wiadomo czy nie ma zamknij auto pilotem odczekaj 3 min otwórz grotem z wkładki i zobacz czy nie zacznie czasem alarmować i czy to klakson czy syrena w renówkach montowali alarmy które reagują na pilota fabrycznego sprawdz to

Sprawdziłem, na pewno nie ma autoalarmu.

0
  • Pomocny post
    #7 19 Lis 2009 11:55
    Hans30
    Poziom 27  

kolego a auto obsługujesz pilotem który jest w oprawce klucze czy jest to dokładany brelok ?
    jeśli jest dokładany napewno jest centralka może tylko zamkiem sterować a jak z klucza orginalnego to wizyta u elektryka cie czeka

0
  • #8 23 Lis 2009 15:41
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

Pilot jest oryginalny w oprawce klucza (kluczyk który był z samochodem).

Co do samego problemu to się sam rozwiązał, nie wiem jakim cudem ale drzwi już się nie zamykają. Dokopałem się w necie jedynie do opcji central zamka, automatyczne blokowanie auta. Blokuje rygle po przekroczeniu prędkości 8km/h (kwestia bezpieczeństwa). Włącza się toto poprzez przytrzymanie 5 sekund guzika od zamykania/otwierania zamków. Przekopałem sporo dokumentacji w necie i nigdzie nie natknąłem się na to, żeby to o co pytałem było programowalne. Nie wiem w takim razie co było przyczyną. Myślałem z początku, że nie kontaktują guziki kluczyka albo przyciskam przypadkiem, ale samochód zamknął się jak trzymałem go w otwartej dłoni patrząc na niego.

No nic, i tak dzięki za podpowiedź i pomoc.

0
  • Pomocny post
    #9 23 Lis 2009 16:02
    invector
    Poziom 18  

Wygląda mi to na usterkę którą masz w tej chwili, i dotyczy ona BRAKU ryglowania zamków po przypadkowym otwarciu. Po opuszczeniu myjni zamki działały prawidłowo. Czy masz na zegarach kontrolkę która wskazuje otwarte drzwi? pewnie jest, tylko czy działa? Możliwe że masz uszkodzoną krańcówkę w którymś zamku, dlatego po rozbrojeniu zamków pilotem, sterownik dostaje informacje że drzwi są otwarte. Po zalaniu wodą na myjni krańcówka mogła zacząć działać i dlatego auto zamykało ci się po 30 sek.

Nie rozumiem tylko jednego, w jaki sposób można zatrzasnąć kluczyki w aucie?

0
  • #10 24 Lis 2009 08:37
    CMHQ_Widget
    Poziom 10  

Stary, jesteś wielki ! Wychodzi wszystko na to, że to jest ta funkcja i faktycznie tak jak mówisz musiała nie działać krańcówka. Sprawdziłem jak się zachowuje samochód po otwarciu drzwi i bez otwierania. Jak nie otworzę drzwi to po 30 sekundach zamyka je ponownie.

I faktycznie, w tym przypadku tak jak mówisz, nie ma możliwości zamknąć kluczyki w samochodzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów