Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znowu Pioneer DEH P8400MP...

danek17 25 Lis 2009 00:41 1301 0
  • #1 25 Lis 2009 00:41
    danek17
    Poziom 12  

Witam. Po poprzedniej usterce jaką miałem z tym radiem parę dni temu tutaj link https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7079910#7079910
    Wystąpiła nowa usterka po paru dniach normalnej pracy taka jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=547477&highlight=pioneer+error+a0&sid=

problem w tym, że radio się stale załącza i wyłącza nawet jak mam je na stole pod zasilaczem ATX, i nawet gdy odłączę całkowicie taśmę łączącą Mechanizm CD z Płytą Główną, co jakiś czas wyświetla ERROR A0 więc gdzie szukać przyczyny? W tym regulatorze VD który zasila Mechanizm CD? Czy może problem być gdzie indziej skoro jest on odłączony?

Ponawiam temat czy ktoś ma jakiś pomysł na to ? Ja chciałbym wymienić spuchnięte lekko kondensatory tylko nie wiem jak je rozszyfrować w/g opisu z serwisówki. Proszę o pomoc np :
    C134 - CEALR22M50 - czy to będzie 22uF/50V?
    C131 - CEAL1R0M50 - ?
    C921 - CEJQ221M10 - ?

Proszę o pomoc jak odczytać wartości tych kondensatorów.

Nie pisze się kolejnego postu , jeśli nie było żadnej odpowiedzi. W takim przypadku jeśli chcesz coś dodać używasz klawisza "Zmień". Posty scaliłem.

Wracając do tematu , przykro mi to stwierdzić ale chyba radio pójdzie na śmietnik. Wymieniłem trzy tranzystory 2SD1760 (te regulatory napięcia od spodu druku) i radio się normalnie uruchomiło i działało z tym że nie działa opuszczanie "windy" - mniejszy problem, padł prawdopodobnie sterownik windy BA6288. Wyświetlacz pokazał ERROR A0 i CD nie ruszyło a wcześniej chociaż płytą kręcił. Następny problem jaki wyniknął to taki że po ok 5 minutach pracy zaczął się bardzo mocno grzać tuner radiowy, słychać było jakieś skwierczenie jakby z kondensatora elektrolitycznego no i radio zgasło. Po "ostygnięciu" i założeniu panelu ponownie radio zaświeca się od razu tzn podświetlenie tak jakbym nacisnął ON ale te podświetlenie mruży, miga na przemian 5 razy mocniej/słabiej i pozostaje na podświetleniu mocnym - takim jakie powinno być podczas pracy. W tej sytuacji żaden przycisk z klawiatury nie działa, radio jest jakby martwe. W takiej pracy zaczyna się grzać ten główny mikroprocesor PDA i dalej wyłączam radio aby dym nie poszedł. Co o tym sądzicie? Dodam jeszcze że przy wymianie regulatorów 2SD1760 wymieniłem tranzystory 2sd2396 i diody zenera w sterowaniu VD, B+ REG. Zamiast 2SD1760 zastosowałem zamiennik 2SD1802.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów