Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm bezprzewodowy do domu

Piotrusz 30 Kwi 2008 15:47 28593 33
  • #31 30 Kwi 2008 15:47
    Silverek
    Poziom 14  

Bezprzewodówkę polecam każdemu, kogo na to stać. Warunek - komunikacja dwustronna i częstotliwość 868MHz. Mity o zakłócaniu sygnału lub przechwytywaniu kodów można włożyć między bajki. Zarówno Jablotron jak i Satel badają co się dzieje w eterze i w razie zakłóceń jest powiadomienie, a przy braku odpowiedzi na odpytanie - sabotaż. Jablotron oferuje proste rozwiązania lecz niezawodne. Doświadczenie na rynku robi swoje. Satel oferuje cuda-wianki, mozesz oprogramować jak tylko dusza zapragnie. Dodatkowa zaleta Jablotrona to sygnalizator i LCD bezprzewodowy, ponadto podstawowe rozwiązania automatyki domowej. Pomieszczenia, które wynajmuję chroni Jablotron Oasis i żadnych problemów z tym nie mam.
    pzdr.

• #32 06 Maj 2008 23:21
    jaskol
    Poziom 12  

Witam.
    Tylko nikt jakos nie mowi o tym, ze Jablotron ma jedna powazna wade - sygnalizator sprawdza co dzieje sie w systemie w odstepach co chyba 25 i 40 sekund - w teorii. W praktyce zawsze jest 40-50 sekund. To smieszne.
    Wchodzi zlodziej, wlacza sie alarm... ale sygnalizator nie dziala. Mnie zawsze wstyd jak musze to tlumaczyc klientowi.
    Elmes to juz w ogole zenada. Czujki z nowymi bateriami wysylaja informacje o slabej baterii - a w Elmesie mowia, ze czasami maja zle skalibrowane czujki i tego typu bzdury. Ostatnio wpadli na pomysl, zeby czujki co jakis czas zglaszaly swoja obecnosc w systemie. Wiele razy nie zglaszaja, chociaz lacznosc jest ok. Jak instalator jesz porzadny, to monitoruje ten status i wtedy sa problemy. Byle kto nie podlacza tego wyjscia i jemu sie wydaje, ze wszystko dziala ok i mozna chwalic Elmesa. Nie wspomne juz o tym, ze nie umieli napisac programu i nie wiadomo ktora czujka nie zglosila swojej obecnosci w systemie. Chodz czlowieku i przestawiaj na slepo czujki, az moze Ci sie uda odszukac te z problemem.
    Jedynie Satel jest godny uwagi. Wszystko inne, to zabawki i tyle. Niech mi ktos znajdzie jeden minus Satela, to chetnie poslucham. Argument cenowy mnie nie przekonuje - albo warto cos chronic, albo lepiej nie wydawac wcale pieniedzy i wziac psa ze schroniska.

Mariusz

• #33 07 Maj 2008 07:25
    aprzycho
    Poziom 16  

witam, Ja polecalbym koledze symforian'owi centralke satel integra 24. Ona ma 4 wejścia 3 czujki na wejścia i kontaktrony w szereg na czwarte. Jest to centrala nowoczesna ma duże możliwości i można łatwo rozszerzać jak będzie potrzeba. Cenowo o ile pamiętam coś koło 300 zł. Jeżeli chodzi o moduł GSM to produkt MGSM2.0. Do tego podłączany telefon NOKIA5110. Można komplet tanio na allegro kupić ok 274zł.

• #34 11 Maj 2008 20:03
    mmarcz
    Poziom 11  

jaskol napisał:
    Witam.
    Tylko nikt jakos nie mowi o tym, ze Jablotron ma jedna powazna wade - sygnalizator sprawdza co dzieje sie w systemie w odstepach co chyba 25 i 40 sekund - w teorii. W praktyce zawsze jest 40-50 sekund. To smieszne.
    Wchodzi zlodziej, wlacza sie alarm... ale sygnalizator nie dziala. Mnie zawsze wstyd jak musze to tlumaczyc klientowi.
    Mariusz

To jablotron powinien się wstydzić żeby tak beznadziejne rozwiązanie wprowadzić. Dobrze ze wewnętrzny działa natychmiastowo.

jaskol napisał:

Jedynie Satel jest godny uwagi. Wszystko inne, to zabawki i tyle. Niech mi ktos znajdzie jeden minus Satela, to chetnie poslucham. Argument cenowy mnie nie przekonuje
    Mariusz

minus abaxa - to sygnalizator do którego musisz doprowadzić zasilnie 12V
    To by było na tyle z -