Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blady kolor po prawej stronie HP LaserJet 2605

inecita 17 Lis 2009 15:51 2871 4
  • #1 17 Lis 2009 15:51
    inecita
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z drukarką HP Color Laser Jet 2605.
    Miałam już analogiczny kłopot z kolorem niebieskim teraz mam z kolorem czarnym, otóż na całej stronie widac niedobór tego koloru, natomiast wyraznie blednie im bliżej prawego marginesu.

Poprzednim razem na infolinii HP kazano mi wydrukować stronę testową z kolorowymi paskami i sprawdzić czy pasek koloru niebieskiego jest krótszy i rzeczywiście był. Oddałam do naprawy, trwała 2h i kosztowała mało, więc sądzę że chodziło o jakieś czyszczenie. Tym razem w innym serwisie chcą ode mnie 340 zł (nawet jeszcze nie widzieli drukarki) i uważam że coś jest nie tak. Jeśli coś trzeba wyczyścic i moge to zrobić sama proszę o pomoc.
    Dodam ze teraz toner nie jest oryginalny, ale gdy wystąpił poprzedni problem z niebieskim kolorem toner był oryginalny.

Dodano po 12 [minuty]:

teraz sugerują mi wymianę bębna ...

0 4
  • #2 17 Lis 2009 18:00
    tato56
    Poziom 28  

Nic nie piszesz o przebiegu jaki ma drukarka( w menu możesz wydrukować stan materiałów) z opisu wygląda mi to na brudne (zapylone) lasery ale mogę się mylić podaj trochę więcej informacji
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Lis 2009 10:48
    inecita
    Poziom 2  

Drukarkę mam od 2,5 roku. Toner czarny teraz jest trzeci z kolei, zużyty w połowie, tonery kolorowe - druga zmiana zużyta najwyżej w 15%. Problem pojawił się po raz pierwszy gdy załadowana jeszcze byla pierwsza, oryginalna zmiana kolorowych tonerów.
    Bębna się podobno nie zmienia ponieważ są one zmieniane razem z tonerami.

0
  • #4 18 Lis 2009 19:46
    tato56
    Poziom 28  

Ale jest pas transferu Zrób wydruk zużycia materiałów i będzie coś wiadomo wtedy będzie można coś pomóc ok? To są całe moduły więc to "teraz sugerują mi wymianę bębna" to "lekka" przesada
    Pozdrawiam

0
  • #5 28 Maj 2010 11:42
    Gabriel M.
    Poziom 11  

Tez miałem blady kolor z jednej strony. Trzeba wyciągnąć tonery i wyczyścić optykę w szczelinach za tonerami. Z czasem zasypuje się tonerami, a ta drukarka strasznie pyli. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów