Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw domofonowy mod. 3285N/1/E (NEA 1), brak wywołania

17 Lis 2009 17:57 2253 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem zestaw domofonowy NEA 1 firmy ESPEL Link
    Problem polega na tym, że nie mam wywołania w unifonie, ani nie słychać nic w domofonie. Słychać tylko w unifonie rozmowę z domofonu.
    Kabelki podłączyłem zgodnie z załączoną do produktu instrukcją.
    Błagam o pomoc gdyż jest to pierwszy domofon który podłączałem.

Pozdrawiam
    Tomek

P.S.
    prośba do moda. nie usuwaj błagam tego posta, gdyż naprawdę zależy mi na odpowiedzi, a to forum pomogło mi nie raz.
  • Poziom 19  
    tego typu zestawy są łatwe do montażu gorzej ze sprawa serwisowania
    jeżeli nie posiadasz rysunku podłączeń (link tylko opisuje ilośc żył a nie zaciski)

proponuje rozłączyć jeszcze raz cała instalacje i sprawdzenie przewodów (przedzwonienie - na wypadek przerwy i zwarcia na poszczególnych żyłach)

ponowne podłączenie wykonaj zapisując kolory przewodów

po ponownym podłączeniu sprawdź głośnikiem po odszukaniu zacisków
    masy i wyjścia wywołania (eliminacja uszkodzonego przycisku)

możliwe że masz źle odwieszona słuchawkę (podczas skręcania aparatu wysunął się przycisk odwieszania)

wskazane więcej informacji opisu zacisków lub fotka poszczególnych elementów
  • Pomocny dla użytkowników
    tomeye napisał:

jeżeli nie posiadasz rysunku podłączeń (link tylko opisuje ilośc żył a nie zaciski)

To niemożliwe aby producent tak stawiał sprawę. Na pewno autor ma szczegółowy schemat podłączenia tylko nie pokazał nam tego. Jak zatem mamy mu pomóc?
  • Poziom 10  
    dodałem scany
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    E - dzwonek unifonu
    T - słuchawka unifonu
    R - mikrofon unifonu
    O - masa
    Z - przycisk

Proponuję abyś wziął jakąś dowolna słuchawkę i sprawdził czy wychodzi sygnał z zacisku CH1 (oczywiście przyciskając przycisk nr 1). Drugi koniec słuchawki do masy, czyli O. Cały czas mowa o panelu zewnętrznym. Jeżeli masz tam sygnał to przyczyna jest w instalacji (przerwa) lub błąd w podłączeniu.
  • Poziom 10  
    O błędzie nie ma mowy, sprawdzałem chyba z milion razy. Sprawdzę raz jeszcze, Spróbuję z inną słuchawką w razie co i napiszę jak mi poszło.

Dzięki za rozszyfrowanie tych połączeń
  • Pomocny dla użytkowników
    Do sprawdzenia wywołania użyj samej wkładki słuchawkowej. Nie musisz mieć do tego innego unifonu.
  • Poziom 10  
    panowie, w końcu zrobiłem to badziewie (wcześniej nie miałem czasu).

Okazało się że miałem uszkodzone dwa przewody.