Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prototyp Segway-a własnej konstrukcji

owner1 23 Dec 2010 11:33 103792 206
Termopasty
    Lodoo
    Level 16  
    Super projekt :-) Jak już pisałem u innego kolegi na forum - przymierzam się do budowy takiej maszyny. Jakieś postępy poczyniłeś w kierunku stabilizacji jazdy po wertepach, hamowaniu na niejednakowych nawierzchniach itp? Nie ogarniam kodu źródłowego na tyle, żeby poradzić sobie z dopisaniem tego do niego...
  • Termopasty
    jama777
    Level 10  
    Witam
    Czy Kontroler zzaag3 ze strony:
    http://www.fun-components.com/index.php?route=product/product&product_id=89
    za 215 Euro to jest kompletna elektronika potrzebna do budowy Segwaya ,
    oczywiście oprócz silników i akumulatora. Niestety nie znam angielskiego a automatyczny tłumacz trochę przekłamuje i nie jestem pewny. Kwota dosyć duża.
    Ale mam straszną ochotę na budowę własnego Segwaya. Bardzo proszę o pomoc.
    rogaler
    Level 11  
    krafaello wrote:
    Witam Owner

Witam..
    Właśnie dostałem wykonaną płytkę z rysunków przedstawionych wcześniej

Witam!
    Jaka jest różnica pomiędzy wersja 1.0 a 2.4 ? Wybrałeś 1.0 bo jest w jakimś stopniu lepsza niż 2.4? Chodzi mi o układ Elektora?
    Pozdrawiam!
  • Termopasty
    rogaler
    Level 11  
    wojtaszek07 wrote:
    Płytkę sensorów dostaniesz taniej na www.wide.hk z przesyłką ok 41$.
    dość szybko dostarczają, ;-) zamówiłem 24.12.2010 a dotarła 05.01.2011.
    pozdrawiam

Dzięki za linkę! - a jak z podłączeniem takiej płytki? w zzaag ta płytka ma chyba 20 pinów ta ma tylko 16. Do tego jak elektronika zzaaga współpracuje z taką płytką? Żadnych problemów?
    banditosp
    Level 13  
    Mógłby kolega podać wymiary swojej platformy . Chodzi mi o blachę na której kolega stoi .
    Świetny projekt i wykonanie , sam będę próbował coś takiego zrobić . Niestety nie umiem programować ale mam kolegę który potrafi to go poproszę o napisanie programu który to ruszy :-)
    Pozdrawiam Piotr .
    banditosp
    Level 13  
    Bardzo fajnie wykonany segway , podoba mi się wykorzystanie kółek od taczki .
    O tym nie pomyślałem jak się zastanawiałem nad kołami .
    Można prosić o więcej fotek :D
    banditosp
    Level 13  
    A można prosić jeszcze jakieś zdjęcie poglądowe platformy od spodu ?
    Jak rozłożyłeś masę to znaczy czy po prostu zrobiłeś rysunek czy wcześniej mniej więcej pomocowałeś wszystko w celu stwierdzenia jak jest rozłożony środek ciężkości ?
    dino2
    Level 11  
    Silniki które zastosowałem kosztują tylko 156 PLN +20 PLN koła zębate +20 PLN Łańcuch ,w stosunku do ceny tych silników + koszty przesyłki ?
    W Hurtowni w której kupowałem te silniki są dostępne silniki z przekładnią planetarną po 330 pln
    banditosp
    Level 13  
    A gdzie jest zlokalizowana ta cudowna hurtownia?
    krafaello
    Level 13  
    Witam
    Dino2
    Jestem właśnie na etapie konstrukcji kierownicy.
    Z czego masz wykonaną rurę kierownicy i jak wygląda mocowanie i ułożyskowanie.
    Ja mam rury aluminiowe fi 35mm gr 2mm a w środek 30mm. Mam duży problem z wygięciem ich. Jak giąłeś te rury?
    Ja chce zrobić układ kierowniczy na wzór oryginału.
    Prototyp Segway-a własnej konstrukcji

W oryginale elementem powodującym ustalenie kierownicy w pozycji centralnej jest zastosowany tzw silentblock na bazie materiałowej elastomeru
    dino2
    Level 11  
    Kierownica jest wykonana z rury stalowej Fi32 o sciance 1,5 mm. Korzystałem z wyspecjalizowanej firmy która posiadała taką giętarke,
    koszt 10 PLN. Łożyskowanie wykonane z plastyku który jest używany do produkcji rolek do bram przesuwnych.Wydać to na pierwszym zdięciu we wcześniejszym postcie
    krafaello
    Level 13  
    Możesz określi wagę kierownicy? Bo ja jak pisałem wcześniej mam zamiar ją zrobić z aluminium PA38
    dino2
    Level 11  
    Z gięciem będzie problem. Waga kompletnej sterownicy stalowej to ok 2.2 kg. tak jak widać to na zdjęciu.Górna część to typowe elementy rowerowe.

odpowiadam koledze " banditosp"

Hurtownia narzędzi "Magma" z Jarocina posiada wiele innych silników
    które można zastosować do naszych konstrukcji
    banditosp
    Level 13  
    Znam tą hurtownie , niestety tych silników które mnie interesują nie ma w ofercie .
    glob9
    Level 11  
    Witam
    Jestem na etapie budowy segway-a, ostatnio postanowiłem dokupić jeden z ostatnich elementów czyli elektronikę - zakupiłem ją w fun-components wersja jedno-płytkowa SMD no i mam problem z kalibracja. Po włączeniu zasilania zaczyna kręcić silnikami raz do przodu raz do tyłu a po chwili rozpędzają się na maxa. Jestem ciekawy czy problem jest z kalibracja czy z elektroniką. Tak to wyglada
    dino2
    Level 11  
    Spróbuj zamontować elektronikę do góry nogami. Coś mi się wydaje że w in konstrukcji tak jest
    glob9
    Level 11  
    Tak własnie zrobiłem nie miałem pojęcia ze to ma takie znaczenie. Dzisiaj wykonałem pierwsza jazdę testową i jest ok, tylko na razie mam problem z ładowarka bo ta chińska to straszne badziewie. Akumulatory ładują się max do 22,8 volta. Macie może jakieś namiary na w miarę tanią i sprawdzoną ładowarkę, która podoła 2 szt. akumulatorów 12v 20Ah ?
    dino2
    Level 11  
    W hurtowni MAGMA gościu ma ładowarki do skuterów na 24V powinny być ok!
    glob9
    Level 11  
    Niestety ale własnie pisałem o tej ładowarce są za słabe dla akumulatorów 20 Ah

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Panowie a co sądzicie o prostowniku Bosch C7 ? Wydaje mi się odpowiedni, a na pewno przyda się także do akumulatorów kwasowych
    glob9
    Level 11  
    Przednie łożyskowane 12" koła od skutera Piaggio SKIPER w cenie 50 zł wraz z oponą

--------------------

Żeby nie zaśmiecać tematu oto link do mojego projektu

Moja konstrukcja-Link
    dragen
    Level 12  
    Jaki Byście polecili typ akumulatorów do segwaya z silnikami 24V / 500W?
    Bo żelowe to raczej odpadają z tego co wyczytałem.
    Freddy
    Level 43  
    dragen wrote:
    Jaki Byście polecili typ akumulatorów do segwaya z silnikami 24V / 500W?
    Bo żelowe to raczej odpadają z tego co wyczytałem.

Gdzie przeczytałeś, że odpadają i dlaczego ?
    Wszyscy jak zauważyłem używają właśnie żelowych.