Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wtryskiwaczami benzyny - mazda 323 1.3 16v

czah666 17 Nov 2009 18:36 2876 8
    czah666
    Level 10  
    Witam!!!
    Sprawa wygląda tak : jest iskra na świecach, paliwo dochodzi do listwy z wtryskami ( pompka działa) ale nie dostaje sie do cylindrów. Przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem świece są nadal suche. Problem pojawił się dwukrotnie ( w odstępie ok 1 tygodnia) po czym ustępuje ( poruszałem kilka przewodów , bezpieczników) i samochód chodzi bez zarzutów - pali na dotyk , nic nie szarpie chodzi równo. W jaki sposób mogę sprawdzić co może być przyczyną takowych "zawieszeń" wtryskiwaczy ?

Taka mała sugestia a zarazem pytanie czy takie zachowanie na wtryskach a raczej brak zachowania może byc spowodowany niedomaganiem ze strony czujnika położenia walu?
    Rolandos
    Level 19  
    Jak najbardziej może byc to związane z czujnikiem położenia wału.
    MELON197
    Level 15  
    Czy masz zamontowany gaz?
    emeryt2
    Level 42  
    Gdzieś , coś nie Kunta - kinte , słaby , utleniony kontakt.
    czah666
    Level 10  
    tak gaz jest zalozony sekwencyjny, ale dzieje sie
    tak zarówno przy przy zasilaniu gazem jak i benzyna, a także przy wyłączeniu instalacji gazowej dlatego zakładam iz wina stoi po stronie układu paliwowego , a co czujnika polozenia walu to czy odpowiada on za iskre czy mieszanke? czy moze za oba naraz?
    User removed account
    User removed account  
    czah666
    Level 10  
    no bo nie wiem czy problem ustąpił samoczynnie czy przez moja przypadkowa ingerencje, zwłaszcza ze zdążyło sie to dwukrotnie i za drugim razem ruszania przewodami nic nie pomoglo dopiero po chwili sam sie ocknol.
    Czy ktos bylby wstanie mi napisac konkretnie z czego syglal ma wplyw na prace wtryskiwaczy? tzn jakie źródła wzbudzają wtryski?
    User removed account
    User removed account  
    czah666
    Level 10  
    czyli rozumiem ze jakby był problem z jakimś z czujników na podstawie których ECM czy tez ECU ustala moment wtrysku i zapłonu to nie było by również iskry? czy zdążają się takie awarie sterownika w których siada tylko cześć odpowiedzialna za układ wtryskowy?