Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra A - Przeróbka instalacji świateł

maras52 17 Nov 2009 18:51 1187 2
    maras52
    Level 14  
    Witam mam taki oto dylemat jak wiadomo w Vectrze A światła krótkie gasną przy włączeniu (na stałe) świateł długich więc myślę nad tym jak przerobić instalację przy światłach tak by światła krótkie świeciły niezależnie, oraz razem z długimi.

Wymyśliłem taki oto schemat nie wiem czy dobry więc się zapytam przed przystąpieniem do montażu.

Vectra A - Przeróbka instalacji świateł

Przekaźnik zwierny np 541 (takie mi się poniewierają w domu) który przerzuca mostkuje obwód świateł długich i krótkich (gdy długie zostaną zapalone) i dioda która działa zaporowo (tak sądzę) by prąd nie szedł w stronę bezpieczników.

Jeśli zamieściłem post w złym dziale z góry przepraszam, ale zawsze mam z tym problem... ;)
    ducker1
    Level 25  
    1 Zawsze jeździsz na światłach mijanie czyli po prostu zewrzyj wyprowadzenie przełącznika od tych świateł z + zasilania i powinny świecić zawsze po przekręceniu kluczyka. A światła drogowe bedziesz sobie dołączał normalnie wajchą przy kierownicy

2. W lampie będą świecić 2 mocne żarówki / 2 mocne żarniki (nie wiem jak jest w oplach), czyli 2x cieplej w lampie, przemyśl czy czegoś nie przegrzejesz lub czy nie wpłynie to negatywnie na żywotność żarówek
    maras52
    Level 14  
    Światła po przekręceniu kluczyka odpadają...
    Co do pkt 2. to słyszałem że tak montują, lecz nie mam żadnych źródeł jak...

Ponawiam pytanie czy schemat jest dobry ?