Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta głowna GIGABYTE GA-EP35-DS3L - syczący element

Najkon 17 Lis 2009 21:45 2099 3
  • #1 17 Lis 2009 21:45
    Najkon
    Poziom 11  

Witam serdecznie,

Od ostatniego czasu mam problem z syczącym elementem na płycie głównej, co za tym idzie w momencie syczenia podczas grania spadają FPSy do 9-10 z 60. Z początku myślałem że to wina Karty Graficznej (temat poświęcony temu problemu z punktu karty graf), ponieważ syczenie wzmacnia się przy wymagających efektach, lub grach. W końcu przyłążyłem ucho do otwartego kompa, i na czucie. Syczenie zwłaszcza w grach zaczyna się w elemencie zaznaczonym na zdjęciu (chyba zwie się On radiator). Dodam fakt, że jest On bardzo gorący. W chwili obecnej przyczepiłem do niego mały wentylatorek do jednego z FAN-ów. Według SpeedFAN-a obecnie posiada 2265 RPM-ów. Syczenie nadal występuje.
    Płyta głowna GIGABYTE GA-EP35-DS3L - syczący element
    Czym jest spowodowane jego syczenie? I jak to można naprawić?

0 3
  • #2 17 Lis 2009 22:04
    ArtHurO1
    Poziom 17  

To co zaznaczyłeś, a raczej to pod tym radiatorem to główny układ wykonawczy (nie licząc procesora) płyty głównej - tzw. CHIPSET. Jeżeli wentylatorek nie pomaga to układ może być już uszkodzony i dla tego utrzymuje tak wysoką temperaturę i towarzyszą temu takie efekty dźwiękowe. Spróbuj zdemontować ten radiator, obejrzyj dokładnie chipset - wytrzyj do czysta i nałóż nową pastę, zamontuj radiator i zobacz czy się poprawiło.

0
  • #3 17 Lis 2009 23:36
    przerabiarka
    Poziom 21  

Raczej odpada.

Przyczyną najczęściej jest zasilacz. Podepnij pod inny i zobacz a w zasadzie usłysz.
    Przesmarować chipsetu oczywiście nie zaszkodzi.
    Może być to również kondensator który od wysokiej temperatury pochodzącej z chipsetu po prostu wysiada.

0
  • #4 05 Lut 2013 20:19
    Najkon
    Poziom 11  

Powodem był nie tyle co zaznaczony element na płycie głównej, a sama karta graficzna. Po wymianie na nową kartę graficzną o parę modeli nowszą syczenie ustało i nastała cisza. ;)

0