Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard?

fifolin 17 Lis 2009 22:30 7192 6
  • #1 17 Lis 2009 22:30
    fifolin
    Poziom 11  

Witam.
    Otóż przełożyłem w mojej "becie" radio w inne miejsce (jest w bagażniku) i pojawił się mały problem. Otóż chciałem wyciągnąć sygnał antenowy na nowym kabelku bezpośrednio z wzmacniacza antenowego umieszczonego w bagażniku z lewej strony pomijając oryginalną instalację antenową która biegnie do przodu autka do kokpitu. Niestety o ile na "allegrogo" i w innych sklepach elektronicznych można dostać przejściówki z standardu bmw na standard iso to nigdzie nie znalazłem gdzie można kupić oryginalny wtyk zakuwany na kabel pasujący do gniazda we wzmacniaczu. Nie wiem nawet jaki to standard (taka malutka wtyczka).
    nie chcę przeciągać przedłużacza kabla antenowego od przodu auta z powrotem do bagażnika bo takie rozwiązanie też jest możliwe za pomocą ww redukcji.

Może ktoś pomoże?

0 6
  • #2 18 Lis 2009 08:37
    slaviusz1
    Poziom 19  

Dołącz kolego fotkę.

0
  • #3 20 Lis 2009 12:50
    fifolin
    Poziom 11  

slaviusz1 napisał:
    Dołącz kolego fotkę.

Po za tym z tego wzmacniacza wychodzą dwa kabelki w kierunku przodu samochodu: ten z malutką wtyczką pokazaną na fotkach oraz drugi z wtykiem nakręcanym (chyba typu "F". Gdzie w takim razie leci ten drugi kabel z wtykiem "F" bo przy radiu mam tylko jeden kabelek z anteny z takim małym wtykiem który przez redukcję był podpięty do gniazda antenowego.

BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard? BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard? BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard? BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard? BMW e46 '03 wtyk antenowy orginalny - co to za standard?

0
  • #4 20 Lis 2009 22:43
    slaviusz1
    Poziom 19  

ten nakręcany do radia jako antena główna . W wiązce kabli przy radiu musi być cienki kabel koloru białego. Daj na niego plusa np. z remote radia. A ten drugi do bagażnik ( środkowy obrazek z opisem wszystko Ci wyjaśni )

]Link[/url]http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL31&mospid=47631&hg=65&fg=30
    Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Lis 2009 17:32
    fifolin
    Poziom 11  

A ten nakręcany w takim układzie to jaki wtyk (jakaś nazwa?), bo muszę to jakoś w sklepie nazwać o co mi chodzi?
    Ten cienki wtyk rzeczywiście leci kabelkiem chyba do klapy bagażnika, czyżby tam była jakaś antena w tej lotce w której jest światło stopu?

0
  • #6 24 Lis 2009 07:52
    slaviusz1
    Poziom 19  

W sklepie raczej nie kupisz takiej wtyczki, szukaj na auto-złomie , pasuje od mercedesa , opla jest nakręcana na antenę teleskopową , utnij z kablem i połącz ze swoim. Ew w jakimś punkcie car-audio taki kabel z gotowymi wtyczkami na pewno mają jako pozostałość po zamontowanych antenach - nie zawsze przecież montuje się anteną z dołączonym kablem , gdyż taki kabel rzadko ulega uszkodzeniu.

0
  • #7 24 Lis 2009 20:45
    fifolin
    Poziom 11  

Wykombinowałem coś innego, otóż na gwint zewnętrzny gniazda przy wzmacniaczu pasuje zwykły wtyk "F" taki jak przy złączkach do anteny satelitarnej. Nakręciłem go na kabel antenowy natomiast na "gorącą żyłę" nasunąłem rukę (pin) z jakiejś wtyczki stosowanej w antenkach do wifi tak aby mogła się ona nasunąć na bolec (pin) w gnieździe w wzmacniaczu antenowym. Eurekaaaa!!! :)

0