Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner Unitra Diora AS252 Niski poziom sygnału na wyjściu

damian146ti 17 Nov 2009 23:39 2282 8
    damian146ti
    Level 10  
    Na wyjściu z tunera jest bardzo słaby sygnał. Po podłączeniu do wzmacniacza ( ustawionego na maksymalną głośność) ledwo słychać w głośnikach. Na AM jest głośniej niż na FM. Na wskaźniku poziomu sygnału świecą się diody (w zależności od wybranej stacji więcej lub mniej). Niema znaczenia czy MUTE jest włączone czy wyłączone.

Może ktoś z forumowiczów ma pomysł, co jest nie tak.

Pozdrawiam
    lechom
    Level 14  
    na wyjściu stereodekodera są cewki filtrujące. często dostawały przerwy, wtedy sygnał wyjściowy przechodził tylko przez kondensator o małej pojemności (około 300pF). efekt jest taki, że brak basów, i b. mały poziom sygnału.
    lechom
    Level 14  
    na schemacie są oznaczone jako L14 iL15, sprawdziłeś?
    damian146ti
    Level 10  
    Sprawdziłem. Niestety to nie te filtry. Sygnał pobrałem sprzed rezystorów R61 i R62 (Po wcześniejszym ich odlutowaniu z jednej strony). Dalej to samo, bardzo słaby sygnał. Przy każdorazowym przełączaniu z AM na FM słych ać głośny trzask w głośnikach. Przy przełączaniu z FM na AM Brak takiego objawu. Tuner nie reaguje na na przycisk MUTE. Niezależnie czy jest wciśnięty czy nie pozioma sygnału jest taki sam. Może tam tkwi przyczyna??
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Sądzę, że jest uszkodzony tylko TDA1578. Pobierz sygnał z szóstej nóżki (wejście MPX) i sprawdź.
    lechom
    Level 14  
    myślę, że Krzysztof L ma rację. jeśli MPX wchodzi, to pozostaje tylko scalak,
    lub którykolwiek element w jego aplikacji.
    damian146ti
    Level 10  
    Sprawdziłem. Sygnał na nóżce nr 6 jest. Czyli coś jest z dekoderem stereo. Czy można sygnał z nóżki numer 6 podać bezpośrednio na wyjścia ( przed rezystory R61 i R62) z pominięciem dekodera stereo? Jak to będzie się sprawdzało na dłuższą metę?? Tuner działa codziennie 10 godzin.

Pozdrawiam
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Oj, możesz sobie podłączyć bezpośrednio 6 nóżkę do wyjść (po uprzednim wymontowaniu kostki), ale po co? Wymień ją i na zdrowie dla sprzętu - niech pracuje normalnie (stereo).