Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica gazowa-brak ciśnienia

Giant704 18 Lis 2009 09:27 2614 7
  • #1 18 Lis 2009 09:27
    Giant704
    Poziom 11  

Witam.
    Od dłuższego czasu posiadam taka lutownice gazową http://www.karba.com.pl/p/pl/10503511/zestaw+st150k.html .
    Jak do tej pory sprawowała się bdb, ale ostatnio nie daje odpowiedniego cisnienia (przynajmniej tak myślę).
    Palnik pali się tylko zwykłym płomieniem jak w zapalniczce.
    Nie można uzyskac charakterystycznego niebieskiego płomienia (jak w palniku acetylenowym).
    Czy ktos przerabiał podobny problem?
    Probowałem ją czyścic, ale nic to nie dało.
    Jeśli ktos wie co może byc przyczyna takich objawów prosiłbym o pomoc.

Z góry dzięki.

0 7
  • #2 18 Lis 2009 11:16
    Stary1952
    Poziom 33  

Witam .
    Spróbuj napełniać tę lutownicę oczyszczonym gazem do zapalniczek typu " Ronson " , powinno pomóc . :D
    Lutownice tego typu mają bardzo delikatną dyszkę która lubi się przytykać , wystarczy ją napełnić niezbyt czystym gazem i od razu problemy .
    Pozdrawiam .

0
  • #3 18 Lis 2009 11:24
    serwis
    Poziom 37  

Najpewniej masz uszkodzony lub mocno zanieczyszczony katalizator.
    Albo zastosuj nowy grot lub spróbuj delikatnie go oczyścić,np. powietrzem.

0
  • #4 18 Lis 2009 12:42
    Giant704
    Poziom 11  

Ostatnio brakło mi gazu Ronsona i nabiłem ja jakimś innym, bo musiałem na szybko cos polutowac. Od tego czasu zaczęły się problemy dlatego próbowałem ją czyścic, ale jak narazie nic to nie dało. Dzisiaj spróbuje ją jeszcze raz rozebrac, mam nadzieję że w końcu cos pomoze. Katalizator tzn dokładnie, która częśc?

0
  • #5 18 Lis 2009 13:43
    Stary1952
    Poziom 33  

Giant704 napisał:
    Ostatnio brakło mi gazu Ronsona i nabiłem ja jakimś innym

Sam sobie dałeś odpowiedź , praktycznie wszystkie inne gazy niż Ronson są bardziej lub mniej zanieczyszczone , wyczyść starannie , przedmuchaj , nabij Ronsonem i powinno wrócić do normy . :D
    Mam lutownicę gazową tylko innej marki od lat i nigdy nie miałem z nią problemu .

0
  • #6 18 Lis 2009 16:05
    serwis
    Poziom 37  

Giant704 napisał:
    (...) Katalizator tzn dokładnie, która częśc?

Jest to siateczka lub porowata ceramika umieszczona w osłonie grota- na której to następuje zapłon gazu.

0
  • #7 12 Lut 2010 17:42
    artgar1
    Poziom 2  

Witam!
    Jeśli chodzi o siateczkę czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć gdzie coś takiego można kupić. Dużo lutuję lutownicą gazową nabyłem takich urządzeń już cztery z tego trzy leży bezużytecznie ponieważ mają uszkodzoną siatkę. Może coś takiego ma zastosowanie w innych palnikach z wymienialnymi dyszami albo innych sprzętach. Osobiście byłem w paru specjalistycznych sklepach ale takiej micro siateczki nie posiadają.

0
  • #8 12 Lut 2010 22:15
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moderowany przez rubens:

Kupno markowej lutownicy gazowej = dostęp do części zamiennych.
    WYkopaliska zamykam.

0