Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Colt 1,3 12V 95 brak iskry

18 Nov 2009 09:32 6298 2
  • Level 22  
    Mitsubishi Colt 1,3 12V 95 rok z instalacją LPG, brak iskry, moduł zapłonowy sprawny, cewka również, kontrolka CE zapala się i po chwili zaczyna lekko przygasać i rozjaśniać się do momentu jak całkowicie zgaśnie, po ponownym przekręceniu kluczykiem już się nie zapala, trzeba odczekać chwilę aby ponownie się zapaliła. Wg opisu złącza w aparacie oraz wartości napięć które powinny być u mnie są zbyt niskie, zamiast 5V jest 1,5 V, masa na pinie 1 i 5 złącza aparatu jest, czy to może świadczyć o uszkodzeniu ECU, Kondensatory profilaktycznie wymieniłem w ECU jednak nadal to samo, nie widać żadnych śladów uszkodzeń ani wżerów w ścieżkach. Może posiada ktoś opis wyprowadzeń komputera, lub schemat instalacji elektrycznej.

chief
  • Level 22  
    Dzięki za schemat, problem rozwiązany, po odłączeniu immobilaizera (montowany dodatkowo, nie fabryczny) oraz wymianie stacyjki wszystko wróciło do normy i auto jeździ. Problemem okazała się jednak stacyjka i immo.

chief

Moderated By Pawel wawa:

Zatem temat pozwoliłem sobie zamknąć. Na przyszłość proszę Autorów o samodzielne zamykanie zakończonych tematów.