Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie kluczyka Citroen c5

18 Lis 2009 16:35 39420 20
  • Poziom 2  
    Witam Kolegów!
    kupiłem citroena po zalaniu i byłem zmuszony do wymiany komputera na nowy niestety w komplecie do bsi nie mam kluczyka i stąd moje pytanie czy któryś z kolegów wie jak zaprodramoawć klucz żeby działało immi dodam że mam kartę kodową i interfejs proxia.
  • Poziom 12  
    obejrzyj sobie procedurę synchronizacji kluczyka po wymianie baterii na obrazku, który dołączyłem:
    1) włącz zapłon
    2) naciśnij przycisk lock (zamykanie) i przytrzymaj przez 10 sekund
    3) wyłącz zapłon
    4) zaczekaj 3 sekundy
    i powinno zadziałać
    Kodowanie kluczyka Citroen c5
  • Poziom 32  
    A koledze nie działa pilot czy kluczyk,
    Jak pilot i wymieniałeś bsi to synchro z karty powyżej nie pomoże, chyba że wymieniałeś sterownik silnika a bsi zostało fabryczne, to wtedy wystyarczy synchro.
    Jak nie działa kluczyk i nie możesz odpalić auta, i wymieniałeś kompa bez bsi to trzeba zrobić synchro sterownika z bsi.
    Jak wymianiłeś kompa w komplecie z bsi musisz mieć nowy transponder i dopisać.
    Co wymieniałeś i co nie działa
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam takie pytanko czy jest mozliwosc dopisania do bsi samego pilota uzywanego z innego c5 transponder dopisywałem bez problemu a pilota nie mam pojacia jak
  • Poziom 10  
    Mam taki sam problem. Zakupiłem używany kluczyk do C5 z pilotem. Lexią sparowałem. Transponder jest ok. Silnik odpala. Pilot nie działa.
    przeprowadziłem procedurę synchronizacji pilota (Odczekać minutę po sparowaniu/Zapłon/10 sek. przycisk lock/Odczekać 10 sek.) Niestety to nie pomaga. Czy to znaczy, że używanego pilota nie można zsynchronizować w innym aucie?
  • Poziom 9  
    witam, czy to jest pewne że nie mozna skalibrować (dopasować) używanego samego pilota (oczywiscie bez transpontera). chodzi dopasowanie samego pilota i otwieranie i zamykanie auta.
  • Poziom 13  
    Powinno się dać jeżeli masz planeta. W przypadku peugeota wybierasz części zamienne klucz z transponderem i wczytanie klucza i dalej postępujesz zgodnie z podpowiedziami w programie. A ha pamiętaj, że musisz mieć pin do immo. Myślę że w citroenie jest podobnie bo jest na podobnych podzespołach. Spróbuj jeżeli masz interfejs.
  • Poziom 10  
    Mnie się udało rozwiązać problem. Okazało się, że w moim pilocie wysiadła elektronika. Wykorzystałem używanego pilota kupionego na Allegro. Takiego pilota nie da się niestety sparować. Zastosowałem inne rozwiązanie. Z mojego uszkodzonego pilota wylutowałem sam chip i wstawiłem do kupionego pilota w miejsce oryginalnego.
    Po tej operacji zrobiłem synchronizację i pilot działa bez zarzutu.
  • Poziom 9  
    Troche odświeżę temat. Mam podobny problem z Xsara z 2004r. Oryginalny pilot padł, sprawdzany na skanerze w serwisie, nic nie nadaje. Dokupiłem używany pilot, podmieniłem płytke ze środka - wiec sam klucz i immo posotało stare. Auto odpala, niestety nie da sie sparowac metoda podana powyzej. Probowalem z apomoca lexii - znalazlem tylko opcje dodania kluczyka, czy jakos tak, przed dalszym przejsciem pytalo o kod, karte kodowa mam, ale nie ruszalem tego, bo mialem wrazenie ze to tylko narzedzie do kodowanie imo, nie synchronizacji - czy się mylę?
    Szukałem troche, i ludzie opisuja iż po wymianie pilota udawało im się go sparować. Klucz do C5 jest taki sam jak do xsary - bynajmniej w tych rocznikach.

W xsarze I jest opcja synchronizacji z poziomu lexii, jak sie dowiedzialem.Xsara II ma BSI, wiec jest troche inaczej.

JAk to ustrojstwo sparować - bo chyba jakos sie da.. Ktos pisal, że pomogło przelutowanie układu na płytce - pytanie jakiego, bo przelutowanie wszystkiego mija sie z celem.. Mam stary pilot który nie działa, wyglądał mocno skorodowany, jakby był zalany.. Nóżka jednego chipa pordzewiałą cosik, poza tym wygląda ok..
  • Poziom 11  
    Mam takie pytanie -czy jeśli kupie na allegro używany kluczyk scyzoryk dorobie sobie grot na taki jak mam i zamontuje go w kluczyku to czy to wystarczy aby ktoś mi to uruchomił -czy musze jeszcze kupić czyste immo (jeśli tak to jakie -jaki symbol} i wlutować a dopiero wtedy coś działać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    dlatego pytam czy jak wymienie ten transporder na czysty i go wlutuje w miejsce starego -czy wtedy da rade zaprogramować -jeszcze potrzebuje informacji jaki to jest typ transpondera,jego oznaczenia bo w moim kluczyku opisy na kościach są nieczytelne
  • Poziom 27  
    Da sie kolego tylko jest jedna zasada czym chcesz dopisac TP serwisówka?czy cchesz dorobic z zawartosci?bo jesli ten pierwszy sposób to TP musisz miec prekodowany.
  • Poziom 11  
    mam karte kodową do dorobienia klucza więc chyba ten sposób że transponder musze mieć prekodowany czyli wstępnie zaprogramowany pod rodzaj auta ale nie mam symbolu transpondera jaki siedzi w kluczyku i nigdzie nie moge znaleśc tej informacji
  • Poziom 27  
    Niewiem jaki masz rok auta ale dla przykładu podam CITROEN C5 2006 Philips Crypto ID46
  • Poziom 11  
    citroen c5 2.0 HDI 2003r-szukam transpondera takiego jaki jest w kluczyku typu scyzoryk-czyli do wlutowania na płytke
  • Poziom 9  
    mialem podobny problem, nestety nie znalazlem odpowiedzi. u mnie sa czytelne oznaczenia, gdzies wstawialem fotki. jak potrzebujesz nadal daj znac, podesle ci. z tym ze w pilocie sa 2 chipy,i nie wiem ktory ma w sobie pamiec/tory wymienic. u mnie bylo tak, ze mialem stary pilot i nowy uzywany, i chcialem przelutowac uklad oodpow. za nadawanie, a zostawic ten z pamiecia, bo moj nie nadawal. auto w koncu sprzedalem (xsara 2004-ten sam pilot), i ten zapasowy kluczyk mi zostal.
  • Poziom 9  
    Miałem identyczny problem jak powyżej w xsarze picasso - nie działał pilot zdalnego otwierania w kluczyku - rok mi zajęło aby dojść wreszcie do wniosku, że taniej i szybciej wychodzi zakupić uniwersalny sterownik zamka, np. BX30 i włączyć go w obwód centralnego zamka.
    50zł i po kłopocie.
    Aha no i zakupić jeszcze nową obudowę kluczyka aby wszystko wyglądało elegancko.
    Od tygodnia zastanawiam sie dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej.
    Ciesze sie tylko, że wychodziłem w koszta i nie kupowałem uzywanych kluczyków z allegro.
  • Poziom 27  
    stefgo czytaj z uwaga tu nie pisze sie o c.zamku tylko o programowaniu transpondera czyli temat dotyczy immo fabrycznego.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Wie ktoś może skąd pobrać program lexia działającą.