Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie kluczyka Citroen c5

blind73 18 Lis 2009 16:35 34023 20
  • #1 18 Lis 2009 16:35
    blind73
    Poziom 2  

Witam Kolegów!
    kupiłem citroena po zalaniu i byłem zmuszony do wymiany komputera na nowy niestety w komplecie do bsi nie mam kluczyka i stąd moje pytanie czy któryś z kolegów wie jak zaprodramoawć klucz żeby działało immi dodam że mam kartę kodową i interfejs proxia.

1 20
  • #2 27 Lis 2009 22:51
    pcx
    Poziom 12  

obejrzyj sobie procedurę synchronizacji kluczyka po wymianie baterii na obrazku, który dołączyłem:
    1) włącz zapłon
    2) naciśnij przycisk lock (zamykanie) i przytrzymaj przez 10 sekund
    3) wyłącz zapłon
    4) zaczekaj 3 sekundy
    i powinno zadziałać
    Kodowanie kluczyka Citroen c5

9
  • #3 29 Lis 2009 16:27
    saly
    Poziom 32  

A koledze nie działa pilot czy kluczyk,
    Jak pilot i wymieniałeś bsi to synchro z karty powyżej nie pomoże, chyba że wymieniałeś sterownik silnika a bsi zostało fabryczne, to wtedy wystyarczy synchro.
    Jak nie działa kluczyk i nie możesz odpalić auta, i wymieniałeś kompa bez bsi to trzeba zrobić synchro sterownika z bsi.
    Jak wymianiłeś kompa w komplecie z bsi musisz mieć nowy transponder i dopisać.
    Co wymieniałeś i co nie działa

2
  • #4 28 Kwi 2011 15:23
    umik
    Poziom 14  

Witam
    Mam takie pytanko czy jest mozliwosc dopisania do bsi samego pilota uzywanego z innego c5 transponder dopisywałem bez problemu a pilota nie mam pojacia jak

2
  • #5 29 Kwi 2012 01:05
    rrud1
    Poziom 10  

Mam taki sam problem. Zakupiłem używany kluczyk do C5 z pilotem. Lexią sparowałem. Transponder jest ok. Silnik odpala. Pilot nie działa.
    przeprowadziłem procedurę synchronizacji pilota (Odczekać minutę po sparowaniu/Zapłon/10 sek. przycisk lock/Odczekać 10 sek.) Niestety to nie pomaga. Czy to znaczy, że używanego pilota nie można zsynchronizować w innym aucie?

0
  • #7 14 Cze 2012 09:54
    kermitbull
    Poziom 9  

witam, czy to jest pewne że nie mozna skalibrować (dopasować) używanego samego pilota (oczywiscie bez transpontera). chodzi dopasowanie samego pilota i otwieranie i zamykanie auta.

2
  • #8 14 Cze 2012 10:02
    wiatajek
    Poziom 13  

Powinno się dać jeżeli masz planeta. W przypadku peugeota wybierasz części zamienne klucz z transponderem i wczytanie klucza i dalej postępujesz zgodnie z podpowiedziami w programie. A ha pamiętaj, że musisz mieć pin do immo. Myślę że w citroenie jest podobnie bo jest na podobnych podzespołach. Spróbuj jeżeli masz interfejs.

1
  • #9 14 Cze 2012 12:10
    rrud1
    Poziom 10  

Mnie się udało rozwiązać problem. Okazało się, że w moim pilocie wysiadła elektronika. Wykorzystałem używanego pilota kupionego na Allegro. Takiego pilota nie da się niestety sparować. Zastosowałem inne rozwiązanie. Z mojego uszkodzonego pilota wylutowałem sam chip i wstawiłem do kupionego pilota w miejsce oryginalnego.
    Po tej operacji zrobiłem synchronizację i pilot działa bez zarzutu.

3
  • #10 06 Paź 2012 04:45
    Pablitto83
    Poziom 8  

Troche odświeżę temat. Mam podobny problem z Xsara z 2004r. Oryginalny pilot padł, sprawdzany na skanerze w serwisie, nic nie nadaje. Dokupiłem używany pilot, podmieniłem płytke ze środka - wiec sam klucz i immo posotało stare. Auto odpala, niestety nie da sie sparowac metoda podana powyzej. Probowalem z apomoca lexii - znalazlem tylko opcje dodania kluczyka, czy jakos tak, przed dalszym przejsciem pytalo o kod, karte kodowa mam, ale nie ruszalem tego, bo mialem wrazenie ze to tylko narzedzie do kodowanie imo, nie synchronizacji - czy się mylę?
    Szukałem troche, i ludzie opisuja iż po wymianie pilota udawało im się go sparować. Klucz do C5 jest taki sam jak do xsary - bynajmniej w tych rocznikach.

W xsarze I jest opcja synchronizacji z poziomu lexii, jak sie dowiedzialem.Xsara II ma BSI, wiec jest troche inaczej.

JAk to ustrojstwo sparować - bo chyba jakos sie da.. Ktos pisal, że pomogło przelutowanie układu na płytce - pytanie jakiego, bo przelutowanie wszystkiego mija sie z celem.. Mam stary pilot który nie działa, wyglądał mocno skorodowany, jakby był zalany.. Nóżka jednego chipa pordzewiałą cosik, poza tym wygląda ok..

1
  • #11 22 Mar 2013 09:13
    byszko
    Poziom 10  

Mam takie pytanie -czy jeśli kupie na allegro używany kluczyk scyzoryk dorobie sobie grot na taki jak mam i zamontuje go w kluczyku to czy to wystarczy aby ktoś mi to uruchomił -czy musze jeszcze kupić czyste immo (jeśli tak to jakie -jaki symbol} i wlutować a dopiero wtedy coś działać

2
  • #12 22 Mar 2013 09:47
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 22 Mar 2013 09:59
    byszko
    Poziom 10  

dlatego pytam czy jak wymienie ten transporder na czysty i go wlutuje w miejsce starego -czy wtedy da rade zaprogramować -jeszcze potrzebuje informacji jaki to jest typ transpondera,jego oznaczenia bo w moim kluczyku opisy na kościach są nieczytelne

1
  • #14 22 Mar 2013 22:35
    15darekvw
    Poziom 27  

Da sie kolego tylko jest jedna zasada czym chcesz dopisac TP serwisówka?czy cchesz dorobic z zawartosci?bo jesli ten pierwszy sposób to TP musisz miec prekodowany.

0
  • #15 24 Mar 2013 08:51
    byszko
    Poziom 10  

mam karte kodową do dorobienia klucza więc chyba ten sposób że transponder musze mieć prekodowany czyli wstępnie zaprogramowany pod rodzaj auta ale nie mam symbolu transpondera jaki siedzi w kluczyku i nigdzie nie moge znaleśc tej informacji

0
  • #16 24 Mar 2013 09:17
    15darekvw
    Poziom 27  

Niewiem jaki masz rok auta ale dla przykładu podam CITROEN C5 2006 Philips Crypto ID46

0
  • #17 24 Mar 2013 09:36
    byszko
    Poziom 10  

citroen c5 2.0 HDI 2003r-szukam transpondera takiego jaki jest w kluczyku typu scyzoryk-czyli do wlutowania na płytke

1
  • #18 24 Mar 2013 10:14
    Pablitto83
    Poziom 8  

mialem podobny problem, nestety nie znalazlem odpowiedzi. u mnie sa czytelne oznaczenia, gdzies wstawialem fotki. jak potrzebujesz nadal daj znac, podesle ci. z tym ze w pilocie sa 2 chipy,i nie wiem ktory ma w sobie pamiec/tory wymienic. u mnie bylo tak, ze mialem stary pilot i nowy uzywany, i chcialem przelutowac uklad oodpow. za nadawanie, a zostawic ten z pamiecia, bo moj nie nadawal. auto w koncu sprzedalem (xsara 2004-ten sam pilot), i ten zapasowy kluczyk mi zostal.

0
  • #19 26 Mar 2013 06:13
    stefgo
    Poziom 8  

Miałem identyczny problem jak powyżej w xsarze picasso - nie działał pilot zdalnego otwierania w kluczyku - rok mi zajęło aby dojść wreszcie do wniosku, że taniej i szybciej wychodzi zakupić uniwersalny sterownik zamka, np. BX30 i włączyć go w obwód centralnego zamka.
    50zł i po kłopocie.
    Aha no i zakupić jeszcze nową obudowę kluczyka aby wszystko wyglądało elegancko.
    Od tygodnia zastanawiam sie dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej.
    Ciesze sie tylko, że wychodziłem w koszta i nie kupowałem uzywanych kluczyków z allegro.

1
  • #20 26 Mar 2013 08:24
    15darekvw
    Poziom 27  

stefgo czytaj z uwaga tu nie pisze sie o c.zamku tylko o programowaniu transpondera czyli temat dotyczy immo fabrycznego.

1
  • #21 19 Cze 2017 08:39
    KRISM23231
    Poziom 2  

Witam.
    Wie ktoś może skąd pobrać program lexia działającą.

3