Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm albo immo w Rover 216

mbedi 18 Lis 2009 17:05 5440 7
  • #1 18 Lis 2009 17:05
    mbedi
    Poziom 9  

Witam, jestem tu nowy. Mam warsztat samochodowy i sholowano mi tu ROVERa 216 z 96roku w ktorym przestaly dzialac oba piloty i nie da sie uruchomic auta. Po przekreceniu kluczyka piszczy chyba immo i nie da sie uruchomic rozrusznika. Udalo nam sie odpalic auto na tzw "krotko" ale pisk pod kierownica nie ustal i nie o to mi chodzi by klienta zbyc czyms na krotko. POMOCYYYY
    Nie mamy zadnych papierow z kodem do odblokowania immo bo czytalem ze jakos sie da a zreszta mial wymieniane drzwi i nie do konca dzialaja zamki.

1 7
  • #2 18 Lis 2009 21:31
    kokos_bp
    Poziom 17  

Immo w roverze jest troche skomplikowane i często się psuje. Centralka od immo powinna być chyba za radiem o ile dobrze pamiętam. Sprawdź czy nie ma wilgoci, bezpieczniki. Przyczynę można rozgryźć jedynie za pomoca oryginalnego sprzętu diagnostycznego.

0
  • #3 19 Lis 2009 09:20
    mbedi
    Poziom 9  

Aaaaa chce jeszcze dodac ze po odpieciu akumulatora i podpieciu go przy zamknietych drzwiach jak je otworze wyje klakson przerywanym dzwiekiem wiec moze to nie immo tylko alarm oryginalny bo nie widzi pilotow a są dwa i nie w najgorszym stanie. Moze ten alarm mozna jakos pominac. Auto udalo nam sie odpalic rozbierajac skrzyneczke za komputerem taka czarna z czterema przekaznikami ale piszczek pod kierownica nadal piszczal i tak sie jezdzic nie da.:cry:

0
  • #4 19 Lis 2009 11:44
    kokos_bp
    Poziom 17  

immo i alarm są ze sobą powiązane, a obejść się raczej nie da. Można dezaktywować immo i alarm tylko potrzebny jest PIN który odczytamy serwisowym diagnoskopem, a pin wprowadza się okręcając kluczyk w zamku w drzwiach kirerowcy.

0
  • #5 19 Lis 2009 11:51
    yaaro
    Poziom 33  

Kodowanie pilotów w autach Rover.
    Należy wyjąć baterie z pilota ,
    nacisnać przyciski w celu całkowitego zresetowania pilota,
    włożyć baterie,zamknąć samochód kluczykiem,
    otworzyć samochód kluczykiem,
    otworzyć drzwi,
    nacisnąć 4 razy przycisk zamykania w pilocie

zobacz moze zadziala
    jak nie ruszy to wypiecie immo

1
  • #6 19 Lis 2009 12:16
    bartek_j
    Poziom 35  

Proponuję wywalić immo ze sterownika a centralny zrobić na jakimiś sterowniku za 8 dyszek i będzie git. Robiłem tak niejednego rowera bo to immo / central to niezbyt trwałe jest.

1
  • #7 19 Lis 2009 13:27
    mbedi
    Poziom 9  

Probowalem z tymi pilotami ale nie zalapalo a jak wywalic immo?? Nie potrzebuje centralnego potrzebuje by auto zaczelo jezdzic a wlasciwie odpalac.

0
  • #8 19 Lis 2009 13:32
    yaaro
    Poziom 33  

Dla tych co wiedzą co i jak to banał. Szukaj fachowca lub pomocy.
    Myślę że na temat immo to już po za forum bo to nie miejsce na te zagadnienia.

Poproś o oferty na tem temat na PW i możesz zamykać temat.

0