Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra B 1,6 96' śmierdzi sprzęgło.

balonika3 18 Nov 2009 17:21 6787 24
    balonika3
    Level 37  
    Witam. W w/w aucie śmierdzi sprzęgło przy ruszaniu, szczególnie pod górę. Po takim ruszeniu w kabinie czuć jakby padliną. Ale mocno. Zaczęło się po wymianie sprzęgła (tarcza+docisk+wysprzęglik), ale minęło 8tys. km i jest to samo. Ki diabeł? Dodam, że samochodem jeździ kierowca z wieloletnim stażem i nie jest to jakieś nieumiejętne ruszanie - przypalanie sprzęgła. Liczę na jakieś sugestie. Pozdrawiam.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Balonika, taki temat w twoim wydaniu śmierdzi prowokacją. Temat znasz tylko z opowieści, czy badałeś organoleptycznie to auto ? Bo żeby sprzęgło zaczęło śmierdzieć to trzeba przytrzymać pedał wciśnięty i sporo gazu dodać - w dodatku przez dłuższą chwilę. Czuć że ciągnie? Bo padliną to może wonieć i z katalizatora i z akumulatora w sumie.
    balonika3
    Level 37  
    robokop wrote:
    Balonika, taki temat w twoim wydaniu śmierdzi prowokacją. Temat znasz tylko z opowieści, czy badałeś organoleptycznie to auto ? Bo żeby sprzęgło zaczęło śmierdzieć to trzeba przytrzymać pedał wciśnięty i sporo gazu dodać - w dodatku przez dłuższą chwilę. Czuć że ciągnie? Bo padliną to może wonieć i z katalizatora i z akumulatora w sumie.
    Nie prowokacja. Samochód kumpla. Oczywiście, że ciągnie, przy teście "kowala" (ruszanie z czwórki na ręcznym) gaśnie. Nie ma szans utrzymać na obrotach. I oczywiście śmierdzi przy tym. Ale śmierdzi też przy mniej intensywnym użyciu sprzęgła. Kata odrzucam, bo przy gazowaniu w miejscu na luzie nic nie czuć. A wystarczy ruszyć i ...
    robokop
    Dziwne, trzeba bebeszyć, możliwe że docisk rozhartowany. Jadąc na 5 biegu i wciskając gaz w podłogę nie zaczyna wyć ?
    balonika3
    Level 37  
    robokop wrote:
    Dziwne, trzeba bebeszyć, możliwe że docisk rozhartowany. Jadąc na 5 biegu i wciskając gaz w podłogę nie zaczyna wyć ?
    Masz na myśli ślizganie? Zadzwonię, niech zobaczy.
    balonika3
    Level 37  
    Z wyciem zobaczymy. Ale ja mam takie podejrzenie - czy może to być spowodowane kiepską tarczą, a konkretnie materiałem, z którego jest wykonana? Wiem, że po wycofaniu azbestu producenci zaczęli pakować do tarcz sprzęgłowych i klocków hamulcowych różne cuda. Tyle tylko, że problem byłby trochę szerzej znany. Ale może ktoś zauważył coś podobnego.
    balonika3
    Level 37  
    Witam. Sprawdziłem to dzisiaj i jest tak: lekkie przygrzanie sprzęgła na ręcznym na dwójce (podkreślam - lekkie) i smród w aucie. Sprzęgło pracuje normalnie, bierze zdecydowanie, bez szarpnięć, no nie ma się czego czepić. Nie ma mowy o ślizganiu. Oleju też nie widać, gość twierdzi, że nie ma plam rano na parkingu. A sprzęgło to LUK. Mnie się wydaje, że ten smród bierze się z normalnej pracy sprzęgła, bo jak napisałem, nic się tam nie dzieje. Może to jakieś badziewie... Macie jakieś doświadczenia z częściami LUK?
    User removed account
    User removed account  
    balonika3
    Level 37  
    Panowie, żadnych sugestii? Wczoraj trochę przeorałem to auto i tam naprawdę nie da się wysiedzieć. Jakbym w szambo wjechał. Co jest grane?
    balonika3
    Level 37  
    robokop wrote:
    A co by kolega chciał za sugestie? Bebeszysz powerpacka i tyle. Prościej i taniej można choinki w aucie porozwieszać.
    Bebeszyć zawsze zdążę, ale ciekaw jestem, czy to jest jakiś odosobniony przypadek. Poza tym, co da bebeszenie, jeśli ujrzę sprzęgło w nienagannym stanie? Przypomnę, że objaw jest od wymiany do 8kkm przebiegu. A sprzęgło pracuje normalnie...
    Megawe
    Level 34  
    Znajomy wymienił sobie samą tarczę sprzęgłową.Kupił nie znanej firmy- najtańszą.Po tygodniu znowu rozbierał sprzęgło.Okładziny od gorąca się topiły i śmierdziały paloną gumą.Koło zamachowe i docisk pokryły się czarną mazią.
    Jeżeli masz skrzynie starszego typu to od dołu jest dekielek do sprzęgła.
    Przez otwor dobrze widać całe sprzęgło.
    balonika3
    Level 37  
    Megawe wrote:
    Znajomy wymienił sobie samą tarczę sprzęgłową.Kupił nie znanej firmy- najtańszą.Po tygodniu znowu rozbierał sprzęgło.Okładziny od gorąca się topiły i śmierdziały paloną gumą.Koło zamachowe i docisk pokryły się czarną mazią.
    Jeżeli masz skrzynie starszego typu to od dołu jest dekielek do sprzęgła.
    Przez otwor dobrze widać całe sprzęgło.
    Tak, tylko takie spalone sprzęgło nie będze normalne pracować. Tymczasem z tym można na rajd ruszać i to jest dziwne.
    Michu10
    Level 32  
    Balonik chyba będzie trzeba jednak zobaczyć to sprzęgło
    balonika3
    Level 37  
    Michu10 wrote:
    Balonik chyba będzie trzeba jednak zobaczyć to sprzęgło
    Ha, odciągam tę myśl jak mogę, ale widzę, że jednak... Myślałem, że to nie taki odosobniony przypadek. Kolega zostawia mi auto po świętach do ogólnego przeglądu, więc wtedy będę pruł, jak coś. Liczyłem jednak, że znajdę innego "smroda"... Pozdrawiam.
    brandy-p
    Level 31  
    Zimową porą kot (jak to na blokowisku) wlazł pod maskę, a nieświadomy właściciel odpalił jak co dzień. Ja zmieniałem mu pasek napędowy latem i jak zapytałem co tak "zalatuje" opowiedział mi co się stało wcześniej.
    Może jakaś mysz "badała" to sprzęgło?
    Michu10
    Level 32  
    Brandy śmiejesz się , ja miałem klienta co przyjechał bo mu nie miło pachniało, co się okazało, między zaciskiem a felgą rozkładająca się kocur, ale widok a zapach jeszcze lepszy
    balonika3
    Level 37  
    brandy-p wrote:
    Zimową porą kot (jak to na blokowisku) wlazł pod maskę, a nieświadomy właściciel odpalił jak co dzień. Ja zmieniałem mu pasek napędowy latem i jak zapytałem co tak "zalatuje" opowiedział mi co się stało wcześniej.
    Może jakaś mysz "badała" to sprzęgło?
    Nie, no tego typu atrakcje wykluczone. Zresztą, jak pisałem wcześniej, smród towarzyszy wyłącznie użyciu sprzęgła.
    Edit: Panowie, wiem, że zaczyna to brzmieć dziwnie, tajemniczo, a nawet śmiesznie. Ale to sprzęgło rzeczywiście capi.
    brandy-p
    Level 31  
    A zerkałeś przez ten "dekielek" o którym pisał Megawe?
    balonika3
    Level 37  
    brandy-p wrote:
    A zerkałeś przez ten "dekielek" o którym pisał Megawe?
    Nie ma dekielka.
    Pawel wawa
    Moim zdaniem zasmarowana, nasączona czymś tarcza sprzęgłowa, pech chce, że w połączeniu z ciepełkiem wytwarza się woń o zapachu padliny. Ciekawe czy pudełko od sprzęgła nie nosiło śladów zalania.
    zygmuntuberman
    Level 1  
    Witam!!!
    Ten sam przypadek - nowa dwumasa, nowe sprzęgło, wysprzeglik, docisk - przy ruszaniu pod górkę śmierdzi jak z szamba. Praca sprzęgła bez uwag. Nie wiem co jest grane.
    robokop
    Kup jakiś mocny odświeżacz powietrza. Bo innej porady raczej się nie spodziewaj - wyżej napisano czego to może być wina.. Wątek zamykam.