Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sie zacina. Nie laduje windowsa.

Roxamus 18 Lis 2009 17:34 1133 4
  • #1 18 Lis 2009 17:34
    Roxamus
    Poziom 8  

Witam.
    Mam takowy problem. Przy uruchamianiu komputera sprawdza sie pamiec, sprawdzaja sie dyski, lecz po tym pokazuje mi sie komunikat ze: Komputer zostal wylaczony nieprawidlowo, uruchom w trybie awaryjnym, normalnie, ostatnia znana dobra konfiguracja.
    Kiedy wybiore jedna rzecz komputer uruchamia sie ponownie i tak w kolko. Jest 2 ewentualnosc ze jak wybiore uruchom normalnie to miga na gorze myslnik tak jak to bylo w win98.
    Czy to wina windowsa? Czy konieczny jest format komputera? Moze to plyta glowna?
    Jak format to jestem w .... bo cdrom mi nie dziala <niewiem czemu> chyba ze da sie jakos przez dysk usb format zrobic.

czekam na pomoc :]
    Z gory dzieki!

• #2 18 Lis 2009 18:12
    Matuzalem
    Poziom 43  

Prędzej niż coś innego to kwestia dysku, a może nawet tylko stanu danych na nim (systemu). Tyle, że bez czytnika ciężko jakieś kroki z użyciem konsoli związane podejmować.

• #3 18 Lis 2009 21:33
    vampire86
    Poziom 35  

Roxamus napisał:
    Czy to wina windowsa? Czy konieczny jest format komputera? Moze to plyta glowna?
    Format nie jest konieczny. Prawdopodobnie wystarczy naprawa systemu.

Roxamus napisał:
    Jak format to jestem w .... bo cdrom mi nie dziala <niewiem czemu> chyba ze da sie jakos przez dysk usb format zrobic.
    Sformatować dysk możesz nawet odpowiednim poleceniem korzystając z dyskietki startowej. Ale jaki to ma mieć sens, skoro nie działa Ci napęd, a tym samym nie zainstalujesz na nowo systemu?

• #4 18 Lis 2009 22:32
    Alchemik2600
    Poziom 21  

Wniosek - chcesz czy nie, potrzebujesz napędu. A wtedy wystarczy naprawa systemu i po sprawie.

Osobiście nie kojarzę, żeby istniały naprawiarki spod USB.

Aha, i jeszcze jedna kwestia, bo nie wiem, czy zrozumiałem - próbowałeś odpalić w trybie awaryjnym? Powinno tam chyba być coś z wierszem poleceń jeszcze... jeśli np. okaże się, że jakiś sterownik sie sypnął, to może nawet dałoby się go z dyskietki np. załadować... Ale to taka luźna teoria.

• #5 19 Lis 2009 12:01
    langi87
    Poziom 9  

Ja to bym Ci polecił miniPE ale iso jest płyty w necie tylko, chyba że ściągniesz sobie u kogoś i przekopiujesz porządnie na usb i zbotujesz go z tego, ewentualnie ściągnij minipe, wypal na płycie, podłącz swój dysk u kogoś zabotuj minipe i spróbuj z kreatora przywracania rejestru cofnąć się o kilka dni tylko żebyś wskazał ścieżkę rejestru do swojego dysku a nie C:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME