Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć optymalnie TV-DVD-Ampl?

18 Lis 2009 18:11 1423 2
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich! Wreszcie doczekałem się plazmy :) a ponieważ raczkuję w cyfrze, więc chciałbym skonsultować podłączenie dla:
    1.Panasonic TX-P42X10Y 3 x HDMI
    2 Nagrywarka DVD Panasonic DMR- 1xHDMI
    3 Amplituner Denon AVR-1610 3? x HDMI

Na razie zrobiłem to tak:
    1. antena TV analog do DVD
    2. DVD -> kabel HDMI -> Amplituner -> kabel HDMI -> TV

Wydaje mi się, że dla TV analogowej jest to optymalne podłączenie przez DVD, ale czy czasami czegoś nie tracę? Słyszę czasami o komponentach itp... doradźcie proszę czy jest to optymalnie? Pozdrawiam!
  • Poziom 37  
    Antena przez nagrywarkę do telewizora, telewizor połączony z nagrywarką przez HDMI, dodatkowo telewizor podłączony z nagrywarką przez EURO-EURO {patrz instrukcja nagrywarki}. Amplituner podłącz z telewizora.
  • Poziom 15  
    ajpier napisał:
    Antena przez nagrywarkę do telewizora, telewizor połączony z nagrywarką przez HDMI, dodatkowo telewizor podłączony z nagrywarką przez EURO-EURO {patrz instrukcja nagrywarki}. Amplituner podłącz z telewizora.

Dzięki za odp! Amplituner z TV? Czym, HDMI? Nie wiem czy jest nwyjście HDMI w TV, ale powinno być. I ten sposób będzie dobry dla CD i DVD z nagrywarki oraz TV też z nagrywarki? Rozumiem, że dźwięk wraca z końca czyli z TV do amplitunera... Ale czy czasami nie trzeba uruchamiać TV, żeby słuchać muzyki z nagrywarki? Przetestuję, dzięki! Pozdr!