Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.3 16V gaz. Słabo pali na benzynie

18 Lis 2009 18:21 3933 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam taki objaw że honda lepiej pali na gazie niż na benzynie. jak jest ciepła to na benzynie i gazie pali dobrze. ale jak jest zimna to na benzynie muszę długo piłować. Szybciej odpali na gazie. Niby da się z tym żyć ale idzie zima i wolałbym odpalać na benzynie i trochę zagrzać
  • Poziom 13  
    Być może pompa paliwa niedomaga.
  • Poziom 10  
    Przed uruchomieniem na benzynie kilka razy włącz kluczyk tylko na pozycję zapłon na kilka sekund, a potem na OFF i znów na zapłon i tak kilka razy. Sprawdź czy wtedy zapala dobrze. Jeżeli tak to na 100% pompa paliwa.
  • Poziom 39  
    Z tekstu raczej można domyślać się, że nie jest to sekwencja. Zamiast od razu rozbierać pół samochodu, proponuję następujący test. Na zapalonym silniku, pracującym na gazie zamknąć zawór na butli i wypalić gaz w instalacji. Przez następne dwa trzy dni jeździć na benzynie, jeżeli nie będzie problemu z odpaleniem silnika na benzynie, to najprawdopodobniej przyczyna leży po stronie gazu. Nieszczelna wewnętrznie instalacja i na długim postoju zagazowuje dolot (odpalanie na dwa paliwa równocześnie i silnik dostaje torsji).
  • Poziom 9  
    Dobra dzięki spróbuje jutro z tym zapłonem, a jak nie to ten drugi sposób. Ale na ciepłym pali. tak nie sekwencja
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam. Sprawdziłem tą pierwszą metodę z zapłonem i nic nie pomogło. dzisiaj rano musiałem troche pokręcić. przejechałem może z 500 metrów do apteki tam zgasiłem i kupiłem leki i jak wyszedłem to odpaliła normalnie. czyli raczej temp. silnika tu nie ma znaczenia. może to ta druga metoda. bedę dzisiaj robić trasę to przelecę na benzynie a potem wyłącze i spowrotem odkręcę zawór na butli i tak zostawię na noc.
    Dobrze myślę
  • Poziom 39  
    mpolski3 napisał:
    bedę dzisiaj robić trasę to przelecę na benzynie a potem wyłącze i spowrotem odkręcę zawór na butli i tak zostawię na noc.
    Dobrze myślę

Źle kolega myśli. Jeżeli jest nieszczelność, przez noc znowu nastąpi zagazowanie dolotu i nadal nic nie będzie wiadomo. Chyba, że ja źle zrozumiałem to co kolega napisał.
    Tak jak napisałem na pracującym silniku na gazie zakręcić gaz na butli i wypalić gaz z instalacji (silnik po wypaleniu zgaśnie lub przejdzie na benzynę, to zależy od instalacji). I teraz należy pojeździć parę dni tylko na benzynie. Nie muszą to być długie trasy, ważne aby były dłuższe odstępy czasowe na postojach między kolejnymi odpaleniami, aby silnik wystygł oraz tych odpaleń na zimno było kilka, aby wykluczyć przypadkowość. Jeżeli w tym czasie nie będzie problemów z odpaleniem na benzynie, to świadczyłoby o wewnętrznej nieszczelności, najprawdopodobniej elektrozawór przed reduktorem.
  • Poziom 14  
    z gazem w silniku d13 postepuj tak: gdy zostawiasz samochod na dluzej zgaz go na bezynie, gaz przy rozprezaniu ma minusawa tem. juz nie pamietam ile dokladnie, czyli trzymasz gaz na ok 2.5 rpm i przelaczasz na benzyne, od razu bez zera, lpg wypala sie zanim dostanie benzyne, nie puszczaj gazu bo silnik zgasnie, a rano jak odpalsz to zanim odpalisz nacisnij ze 4 razy na gaz, d13 nie ma pompki elektrycznej, a na walku rozrzadu, czyli sam nie poda ci paliwa.