Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór sprzętu DJa dla początkującego

18 Lis 2009 19:07 5675 35
  • Poziom 13  
    Witam

Chce zacząć nagłasniać jak narazie małe imprezy typu 18stki, sale ok 100m^2.

Potem moge sie rozwinąć w lokalnym klubie(pytałem już o to) i także gram na keyboardzie więc także wesela wchodzą w grę, ale to plany na przyszłość.

No i chce sie dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów jaki sprzęt mam wybrać.
    Budżet,w moim wieku wiadomo mocno ograniczony, początki zawsze są trudne, tym bardziej że sprzęt musze kompletować od zera.

Nagłośnienie
    Tutaj już wybrałem:Jako nadstawki:2 sztuki na 2x GDS 30\30 + GDWT12-19/150 + wzmacniacz eltrona
    2 sztuki GDS-ów już tanio kupiłem , co najważniejsze w dobrym stanie

SuB: Ravemaster BSW 154 II, + wzmacniacz od Irka 300W albo 450W,typowy estradowy głośnik to nie jest a na sale którą chce nagłaśniać wystarczy, ostatnio grały tam jakies marne nadstawki i było w porządku.

Mikser
    Zastanawiam się nad:
    Reloop Rmx 20 lub 30
    ewentualnie
    Numark DMX06 lub DM 950

Cd-Player

Tu mam największy problem bo niewiem co wybrać.Na allegro jest pełno tanich duali typu holywood,skytec , itp.Coś z tego godne uwagi??Wątpie ale wole zapytać. Cenowo dla mnie są odpowiednie;) ale wiem że złom.Co powiecie na dual z bardziej znanej firmy:

Reloop rcd 2650: http://allegro.pl/item813151141_reloop_rcd_2650_s_tanio.html

Jest jeszcze możliwość że grałbym z komputera+ mikser USB(Jaka karta dzwiękowa??) na początek a potem na przykład kupiłbym 2x pioneer cdj 100 i miałbym spokój.

Co jest lepszym wyborem??

No i do tego skromne oświetlenie ale to już inny dział.

Co jeszcze potrzebuje??

Prosze nie pisać że ten sprzęt sie kompletnie nie nadaje,z czym sie pcham na estrade itp. dopiero zaczynam, jak zarobie to wymienie na lepszy, nie stać mnie od razu żeby kupić sprzęt z najwyższej półki.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o mikser, który ma zarabiać i nie stwarzać problemów to Pioneer. Stara 500 lub 600 lub też nowsza DJM400. Może być używka. Sprzet solidny. Czesci sporo a jak cos fadery sam wymienisz.
  • Poziom 13  
    Te miksery które napisałem mają cene ok 500 zł. Pioneer to ceny od 2000 zł w góre więc jak narazie nie dla mnie. Poza tym narazie nie potrzebuje efektora i innych dodatków, musze sie nauczyć podstaw.
  • Poziom 16  
    Dozbieraj do miksera. Chyba, ze chcesz zeby Ci sie to w naj mniej oczekiwanym momencie syplo. Wez allena & heath xone 22 ablo eclera nuo 2. Co do plejera do moze cos co bedzie czytac usb ? Reloop smp1. Albo numark d2 director
  • Poziom 12  
    Mam dmx06 na sprzedaz 350 zl i jest twoj.Jak by cie interesowalo to mam jeszcze cd player dual numarka za 600 zl.model mp302.masz tu gg napisz to sie napewno dogadamy 3859737
  • Poziom 11  
    Właśnie na początek w DXM06 bym się nie pchał, bo daleko mu do bezawaryjności. DM-950 jest z kolei zbyt okrojony - 2 stopniowa korekcja to trochę za mało. Z podanych modeli najprędzej RMX-20 ale...

Jeśli masz przyzwoity laptop pomyśl nad sterownikiem do niego z wbudowanym interfejsem, albo + interfejs. Nie jestem specjalistą od tego typu konsol, ale wiem, że dostaniesz urządzenie lepszej jakości niż mikser + 2 CD w tej samej cenie.

Przykład takiego sterownika:
    http://www.rnr.pl/p9230.1322_hercules_dj_cons...ual_dj_profesjonalny_kontroler_mikser_dj.html
  • Poziom 13  
    Ten numark to koszt 2000 zł, w tej cenie to wolałbym 2x pioneer cdj 100.
    Poza tym chciałbym sprzęt tańszy i celowo podałem takie przykłady, rozumiem że są modele o wiele lepsze, bezawaryjne ale szukam czegoś na początek, przecież nie odrazu zaczynaliście od pioneera itp. ja narazie nie pracuje ,więc takie zakupy odpadają.

Tak samo z mikserem, narazie nie ma sensu podawać cen od 1000 w górę. Najbliżej skałaniam sie ku reloop rmx 30.

Zaciekawiła mnie ta konsola hercules. Ktoś z Was ją używa ??
  • Poziom 12  
    o czym ty mowisz mam tego numarka juz okolo 2 lata i jakos nigdy nawet nie probowal sie psuc.Wiec jezeli nie wiesz to nie pisz.

Co do herculesa:nie pachaj sie w takie cos.Bo to kasa wyrzucona w bloto.co do reloopa, mysle ze jest bardziej awaryjny niz numark i kazdy to powie.W moim numarku masz cyfrowe fadery , i nawet efektor.
  • Poziom 16  
    Ja tez polecam tego herculesa mobilnosc przedewszystkim. Ale jednak troche male lepiej zaopatrzyc sie w hercules RMX nowa wersja calkiem fajna
  • Poziom 13  
    To macie jakieś propozycje mikser + cd player do ok 1000 zł,wiem że za taką cene dobrego miksera nie kupie ale nie znajdzie sie coś sensownego ??

Moje propozycje:
    Kontrolery:

Numark Stealth Control :http://www.djshop.pl/i4313,numark,numark-stealth-control.html

Numark Omni Control :http://www.djshop.pl/i4312,numark,numark-omni-control.html

Reloop Digital Jockey 2 + 10tion: http://www.djshop.pl/i4699,reloop,reloop-digital-jockey-2-10tion.html

Wolałbym normalne zestawienie mikser + cd player ale chyba w tej kwocie sie nie zmieszcze, chyba ze macie jakies pomysły
  • Poziom 12  
    Ja za 950 zl sprzedam cie mixer i cd player numarka ale napisz na gg to ci podam szczegoly. 3859737 i nie kupuje takich bajerow jak hercules czy cos bo jak padnie jedno to pada wszystko
  • Poziom 16  
    Wez ten mikser co ci napoczatku podalem i numarka D2. albo tego reloopa
  • Poziom 13  
    Twoje propozycje nie sa na mój budżet. Stwierdziłem że nie opłaca sie inwestować w tańsze cd playery jak nazbierałam kase to kupie z pioneera a teraz bede puszczał z kompa.Więc kupie tego reloopa rmx 20 lub 30 do tego virtual dj i zobaczymy. Tylko w swoim kompie mam zwykłą karte muzyczną. Jaką karte kupić?? Drugą taką zwykłą czy coś droższego??
  • Poziom 16  
    To powodzenia z tym reloopem. Bedzisz czestym klientem serwisu. Sypie sie troche elektronika
  • Poziom 13  
    No zobaczymy ale własnie wiele osób poleca go na początek
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jak masz komputer i jakąś dobra kartę z bardzo niska latencją to kup tylko mikser tutaj polecam allena xone 22 albo eclera. Są to świetne miksery najwyzszej półki przebijają jakością dźwięku djma 400. Analogowy dźwięk w tych pieszyszych jest nieśkazitelny tak jest w przypadku mojego nuo 2. I teraz załóżmy kupisz lepszy mikser możesz grać z kompa kupisz odtwarzacze nie masz miksera. 1 powiązanie najlepsze a z czasem zarobisz i kupisz setki. Co do karty do kompa musi być niska latencją bo będzie Ci przeskakiwala ścieżka i to bardzo słychać najlepszą esi julia lub maya. W sumie jakiś dobry creative starczy.
    Nie pakuj się w numarki ich dźwięk to porażka strasznie zniekształca na monitorach audio to bardzo czuć reloop może kiedyś będzie trzęszczal ale ładniej gra.
  • Poziom 16  
    Sam obecnia ciacham na reloopi IQ 2 czuc chinszczyzne ale napewno lepszy od wszytkich rmx. Wyzsza polka stx?? DObre. Nie rob na eminece wez beyme:P

Moderowany przez dj-MatyAS:

Po raz kolejny post Kolegi jest napisany niechlujnie i niezrozumiale.
    Po raz kolejny udzielam Koledze ostrzeżenia za taką formę pisania wiadomości.
    Regulamin p.6, 15

• Poziom 15  
    Kolega niech się zastanowi czy chce grać w klubie czy pracować jako mobil dj, bo jedno z drugim w parze nie idzie, również ze względów finansowych. Trochę mnie rozbawiła opinia kolegów "tylko pioneer" itp... Sam po pewnym czasie kupiłem pioneery cdj200, ale miksera tej firmy już nie kupię, nie widzę sensu targać tego na wesela, 8nastki itp ten sprzęt nadaje się do klubu i ciągłego katowania.
    Granie z komputera to dla mnie jakieś nieporozumienie, jak można nazywać się dj ;/ Kup na początek tego reloopa duala, albo zwykle odtwarzacze np technics i zacznij zbierać płyty, na odtwarzacze pionka przyjdzie czas. Przynajmniej ja tak zrobiłem, długo grałem na technicsach(klocki) razem z behringerem djx700, wiadomo co to za mixer, jednak nie mogę specjalnie narzekać, gdyż przepracował 3 lata i zarabiał... No teraz fadery popadały, ale nadal leży jako zapas. Obecnie gram na 4 kanałowym reloopie rmx40, lepsza żywotność faderów i potencjometrów, ale i tak lepiej grało się z behringera. Nic od razu nie padnie :-), zresztą zawsze poratuje się jakimś mikserem.
  • Poziom 11  
    Wiadomo że dj komputerowy to wielkie nieporozumienie pomijając wielkie gwiazdy które miksują w abletonie czy innych programach. Ale jeśli koledze brakuje pieniędzy może korzystać z pc zamiast cd. Bo istnieje taka możliwość na początek
  • Poziom 16  
    rmx 40 PORAZKA :d Pc na poczatek ok ej
  • Poziom 10  
    Nie powiem, ale jak sie ma dobrą kartę dźwiękowa w komputerze i nie ma się finansów, to notebook na początek może być.

A później: Tutaj powtórzę swoją wypowiedź z innego postu, za co przepraszam ale, trzeba.

Jak założyciel tematu dozbiera się do 3500 zł, to mogę polecić:
    Mikser - Numark C3
    http://www.sklep.djpro.pl/numark-numark-c3-p-1584.html
    I odtwarzacz podwójny Numark cdn-95
    http://www.sklep.djpro.pl/numark-numark-cdn95-p-229.html

To (i jeszcze wzmacniacz i może jakieś efekty) wmontujesz sobie w rack'a (walizka) i nie tylko masz profesjonalny sprzęt (bo ma dużo więcej niż tylko play i cue), ale tez jesteś mobilny i w szybkim czasie możesz się spakować i śmigać na imprezę.
  • Poziom 13  
    Własnie tę opcje z komputerem przewiduje tylko na początku. Jak zarobie to chce kupić 2x cdj 100 + korg km 402. Nie moge od razu kupić czegoś lepszego bo kupuje cały sprzęt od podstaw: nagłośnienie, oświetlenie,okablowanie itp. więc są to duże koszta tym bardziej że jeszcze nie pracuje
  • Poziom 10  
    Ale szczerze Ci powiem, że na małym rynku, w małym mieście z dużą ilością ludzi grających, nie da się zarobić. Traktuj to więc jako hobby.
  • Poziom 11  
    daruj sobie tego korga, ma beznadziejne uchwyty od eq niewygodne w rece, do tego za solidność go nie pochwale. ecler nuo !! albo allen heath xone 22. Kolego te miksery to poezja dźwięku i wytrzymałości. Jeśli chcesz efektor kup sobie zewnętrzny korga, kaos pad 3 jak sie nie mylę droga jest ale bardzo wydajna i nieskończenie wiele możliwości posiada, ale juz za około 500 złoty jest dostępny ten mały i tez jest sporo możliwości. A cała obsługa tylko koniuszkiem palca. Nie polecam numarka beznadziejna jakość dźwięku na monitorach alesis m1 mk2 czuć aż boli. Ecler i allen uwierz nie pożałujesz tego wyboru a jak je zajedziesz szczególnie eclera to chyba do muzeum trafisz;]

zapytaj sie nawet na forum typowo djskim zobaczysz co Ci chłopaki polecą np djshop albo stagefield
  • Poziom 13  
    Konrad traktuje to jako hobby, zabawa, nie mam jakis wielkich ambicji, raczej skłaniam sie tylko do grania na 18stach itp, czy jakis mały klub. Coś zawsze da sie zarobić, może jest duża ilość ludzi grających ale gorzej z jakością.Znam parę takich osób, jak widze w jaki sposób grają,rozkręcają imprezę,jaki sprzet mają i jeszcze biorą za to niemałe pieniądze to chce jak najszybciej skomletować coś swojego:)

Co do wyboru miedzy eclerem a allen heath to mam jeszcze czas sie zastanowić bo narazie nie ma funduszy:)

Mam jeszcze jedno pytanie:
    Używa z Was ktoś efekt American DJ Quad Gem?? Szukam czegoś ciekawego z dmx i na ledach
  • Poziom 13  
    Ja ostatnio kupiłem RMX30 też do nauki/zabawy i jestem bardzo z niego zadowolony, naprawdę solidny sprzęcik i bardzo ładnie gra.
  • Poziom 15  
    GriGooR napisał:
    Znam parę takich osób, jak widze w jaki sposób grają,rozkręcają imprezę,jaki sprzet mają i jeszcze biorą za to niemałe pieniądze to chce jak najszybciej skomletować coś swojego:)

Nie liczy się to na czym grasz. Obawiam się, że jesteś osobą która może popsuć rynek. Więc jeśli masz odkupywać klientów przez zaniżenie usług to odpuść sobie, bo sam po dupie dostaniesz. Cały czas walczę z konkurencją która od 8nastek bierze 50zł mniej, a od wesel nawet i kilka stów. Mimo tego nie narzekam, bo klientów ściągam tym co zaprezentuje. A uwierz mi, ze konkurencja gra na różnym sprzęcie, najczęściej to klikaczo-myszkacze, a pojęcie dj jest tym osobą obce.
  • Poziom 13  
    DjDual
    Zgadzam sie z tobą. Wiem że sprzęt nie jest najważniejszy(napisałem go celowo na końcu zdania),tylko swoje umiejetności i to co potrafimy przekazać, i własnie o to mi chodziło, ale dlaczego sądzisz że mam popsuć rynek ??
    Skoro są to osoby które biorą dużą kase a oferują niską jakość swoich usług, nie mają odpowiednich umiejetności,tak jak napisałeś, ich praca kończy sie na włączeniu winampa więc dlaczego mam zanizać poziom usług??
  • Użytkownik usunął konto