Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rezygnacja z uslug TP i przejście na Netie

malyszewczyk 18 Lis 2009 20:30 7713 8
 • #1 18 Lis 2009 20:30
  malyszewczyk
  Poziom 10  

  Witam. Obecnie posiadam jeszcze telefon oraz internet w TP. Z tego powodu, że niedługo kończy mi się umowa oraz z tego, ze place astronomiczne kwoty za rachunki za telefon z którego nie korzystam postanowlem zrezygnować ze świadczenia usług w TP z internetu oraz telefonu stacjonarnego i przejść na sam internet w netii. Meszkam w Radziwiłłowie k. skierniewic.

  Odwiedziłem salon TP w celu zlozenia podania o rezygnację. Szanowna Pani odpowiedziała, że nie będe juz mógł załozyć internetu jezeli zrezygnuje. Oczywiscie zabralem owóż petycje i piszę do Was o pomoc.

  Czy rezygnując ze wszelkich swiadczen uslug ze strony TP moge w późniejszym czasie podłączyć się do internetu w Netii? Bo przecież kable zostają. Czy muszę brać telefon aby korzystać z dostępu do internetu?

  0 8
 • #2 18 Lis 2009 22:03
  alvaro99
  Poziom 22  

  Zależy czy masz kable TP, czy kable Netii. Jeżeli kable są własnością Netii to możesz zamówić u nich internet bez podłączania telefonu i bez płacenia opłaty za utrzymanie łącza.

  0
 • #4 19 Lis 2009 12:47
  jakolpi
  Poziom 9  

  Ja zawiesiłem telefon na rok. Pani w salonie powiedziała że koszt ok, 21zł. miesięcznie. Zysk 30 zł na miesiąc. Rachunek przyszedł tylko za neostradę - czekam na drugi za zawieszenie telefonu. Telefon dalej działa. Bałagan w TP.

  0
 • #5 19 Lis 2009 12:52
  dawid_kow
  Poziom 1  

  Po pierwsze kiedy kończy Ci się umowa? Miesiąc przed jej zakończeniem musisz udać się punktu TP lub zadzwonić na infolinię i powiedzieć że chcesz zrezygnować. Jeżeli tego nie zrobisz to bez twojej wiedzy umowa zostanie przedłużona na czas nieokreślony. Nie było by to nic strasznego gdyby nie fakt, że w umowie jest punkty który mówi, że podpisując umowę objęty zostałeś promocją i cena usługi jest niższa o ileś tam % na czas trwania umowy. Z końcem umowy "promocja" się kończy i dowalają ci rachunek że hej. Reasumując, najlepiej skontaktuj się z infolinią Neti i powiedz że kończy ci się umowa z TP i chcesz skorzystać z ich usług. Jestm pewny że Pan/Pani po drugiej stronie słuchawki udzieli ci niezbędnych informacji.
  PS: Mojemu koledze skończyła się umowa z TP ale właśnie zapomniał zrezygnować przed czasem i mu przedłużyli i dowalili rachunek o prawie 100zł większy niż był. Zadzwonił do Netii, powiedział że chce mieć neta od nich. Podpisał umowę a Netia do tego zapłaciła za niego ten rachunek.
  Pozdrawiam

  0
 • #6 19 Lis 2009 14:03
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  Przechodziłem kilka miesięcy temu z TP do Netia i bez problemów Netia załatwiła wszystkie formalności.
  Więc jak już wyżej wspomniano - wystarczy skontaktować się z Netia, a oni wszytko sami załatwią.

  0
 • #7 19 Lis 2009 23:00
  maryan72
  Poziom 9  

  Sam niedawno przeszedłem na Netię i nie było żadnych problemów ze strony TP, pogadałem sobie z miłą panią przez telefon i wszystko sami załatwili z TP, ja tylko musiałem podpisać umowę z Netią (przyjeżdżają do Ciebie do domu i podtykają pod nos żeby podpisać). To co Ci powiedziano w salonie TP jest chyba jakimś chwytem, żeby zatrzymać klienta u siebie.

  0
 • #8 20 Lis 2009 21:53
  mar_1
  Poziom 12  

  malyszewczyk napisał:
  (...) postanowlem zrezygnować ze świadczenia usług w TP z internetu oraz telefonu stacjonarnego(...)

  Szanowna Pani odpowiedziała, że nie będe juz mógł załozyć internetu jezeli zrezygnuje. (...)


  Pani w TP dobrze powiedziała, skoro to była rezygnacja również z telefonu.
  Netia świadczy usługi
  - albo na swoich własnych kablach, które musiałaby dopiero podciągnąć
  - albo na linii TP jako BSA.
  W tym drugim przypadku nie można najpierw zrezygnować z usług TP, a dopiero potem starać się o zmianę operatora na jakiegoś BSA. Trzeba się najpierw zwrócić do Netii aby ona załatwiła sprawę przejęcia linii od TP.

  malyszewczyk napisał:
  Czy rezygnując ze wszelkich swiadczen uslug ze strony TP moge w późniejszym czasie podłączyć się do internetu w Netii? Bo przecież kable zostają.


  Kable po nieaktywnej linii telefonicznej co prawda zostają ale stanowią własność TPSA i prowadzą do ich studzienki/słupa.

  0
 • #9 21 Lis 2009 09:47
  jakolpi
  Poziom 9  

  Tak. Wszystko się zgadza. Aby nie być złapany na haczyk z terminem wypowiedzenia używam w telefonie kalendarza a w kompie Gmail ma też kalendarz. Pilnuję terminów. Aby obniżyć koszty z T.P.-sy zawiesiłem telefon, z którego b. rzadko dzwoniłem. Koszt zawieszenia numeru ok.20zł./mieś. (nie dostałem jeszcze faktury), likwidacja telefonu- koszt 30zł./mieś. ze względu na neostradę. Numer tel. pozostaje mój i w każdej chwili mogę odwiesić. Za zaoszczędzone pieniądze kupię bramkę VOIP. Raz chciałem przejść do NETII i zostałem bez netu przez dwa miesiące. Powiedzieli- brak możliwości(linnia TPsy). Uraz został mimo zmiany przepisów

  0