Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spaliłem pralkę Amica PA5580A520, zawór przesterowania.

lucky73 18 Lis 2009 21:58 2495 2
  • #1 18 Lis 2009 21:58
    lucky73
    Poziom 8  

Witam
    Nie ma doświadczenia w naprawach AGD ale ogólnie jestem samoukiem i sam dużo rzeczy naprawiam, w mojej pralce walnęły łożyska, korzystając z pomocy na tym forum naprawiłem pralkę. Paradoksalnie naprawiając uszkodziłem ją. Nie zauważyłem że podczas demontażu kilka kropel wody spadło na zawór regulujący przepływ wody do zraszania lub odpływu (szary trójnik z brązowym sterownikiem), po zmontowaniu pralki i uruchomieniu prania po chwili kiedy miało ruszyć zraszanie pralka się wyłączyła. Rozebrałem znowu pralkę i okazało się że sterownik w środku był spalony. Kupiłem nowy zawór (w serwisie Amica kasuje 46 zł) wymieniłem ale chyba poszło coś więcej bo pralka dalej nie działa. Po wyjęciu sterownika działa tylko muszę ręcznie zmieniać przepływ wody (najpierw zawór ustawiony na zraszanie potem przestawiam na wypompowanie) i tak kombinuje. Może ktoś mi powie czy można jakoś na płycie usunąć opcję zraszania żeby pralka nie próbowała uruchamiać felernego zaworu? Wtedy ustawiłbym zawór na wypływ i nie musiał go przestawiać, niestety teraz nie mam kasy na nową pralkę a to chyba najlepsze rozwiązanie.

2 2
  • #2 18 Lis 2009 22:10
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Sposoby naprawy są na elektrodzie tylko poszukać.

2
  • #3 15 Sty 2014 13:25
    lucky73
    Poziom 8  

zamykam zapomniany temat

0