Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc w doborze sprzętu do pokoju

lukasztom1 18 Nov 2009 22:08 1779 6
    lukasztom1
    Level 9  
    Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum i okazuje sie być od razu pytaniem, a wręcz prośbą o pomoc w doborze kolumn oraz wzmacniacza. Podaje wymiary pokoju,
    dł-6m, szer-3m, wys-2.5m. Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć na tego typu sprzęt to mak. 1.200zł. Chodzi mi tylko i wyłącznie o sprzęt stereofoniczny, głównie do odsłuchu muzyki rockowej oraz popowej. Zdążyłem oczywiście przewertowac forum i trochę poczytać o owych kolumnach i zainteresowały mnie dwa modele.
    JBL Northridge E60 oraz eltax concept 400 i ew. dobór do nich wzmacniacza. W grę nie wchodzą używane kolumny. Z góry dziękuje zainteresowanym i jeżeli macie jakieś propozycje innych kolumn to z chęcią rozważę każdą z nich.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Prawdę mówiąc nie wiem jakiego rock'a słuchasz, jeśli coś w stylu Tokio Hotel to nie pomogę. Natomiast do utworów takich jak "Another Brick in the Wall" "Enter Sandman" czy "Back In Black" (nie myślę tu o Amy Winehouse) to raczej eltaxów nie polecam. E60 zresztą też.
    Musisz się zastanowić, czy chcesz delektować się muzyką, czy ma to grać po prostu głośno. No i nadmienię, że same E60 to wydatek rzędu 1000zł. :idea: Na wzmacniacz raczej nie wystarczy.

Ja raczej proponował bym mission m33i (w podobnej cenie co e60) i do tego używany cambridge audio a500.
    lukasztom1
    Level 9  
    Juz okreslam moze dokladniej moja wypowiedz, odnosnie muzyki rock mialem na mysli (zespoly typu Kings of leon, U2, floydów, metallica, wytlumacze moze to w ten sposób, nie potrzebuje sprzetu którym moge narobić sobie wrogów wśród sąsiadów tylko sprzetu dobrego jakosciowo adekwatnie oczywiście do ceny jaka przedstawiłem, 1200zł, nie jest to cena koncowa, zawsze troche moge dołożyc jesli rzeczywiscie uswiadomicie mnie ze lepiej wybrac cos innego, oczywiscie w miare rozsądku.
    przemo-lukas
    Więc patrz post wyżej. Czyli mission m33i (w podobnej cenie co e60) i do tego używany cambridge audio a500, warto poszukać też ARCAM Alpha 5.
    Dani66
    Level 30  
    Może takie kolumny: Mission M33, M34i, Rubicon RP-06F, Wharfedale Diamond 9.5, 10.3, Celestion F30, Acoustic Energy Neo 3, Heco Victa 700, Magnat Supreme 2000, QAcoustics 1050i, JAMO C 407.
    lukasztom1
    Level 9  
    Zdecydowalem sie na M34i z tym ze mam tylko jedno pytanie, czy wzmacniacz cambridge a500 wystarczy do naglosnienia tych kolumn?
    przemo-lukas
    Bez problemu. Są to efektywne zestawy a i producent podaje zalecaną moc wzmacniacza 25-150W. Moim faworytem jest po prostu ten wzmacniacz, ale najlepiej jednak gdybyś miał możliwość posłuchania przed zakupem.

Możesz też poszukać takiej legendy jak NAD 3020 lub droższego marantz 66ki
    Mocniejszy i nowszy model NAD C340 to z pewnością konkurent dla A500 cambridga.
    Fajne piecyki warte uwagi to z pewnością maleńki mission CYRUS TWO, arcam alpfa 5 czy audiolab 8000s.
    Ale jest tyle opinii i porównań ilu użytkowników tych wzmacniaczy. :D