Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran podczas instalacji Vista Home Basic

18 Lis 2009 22:25 3328 11
  • Poziom 9  
    Witam, chciałem zainstalować od nowa system Vista Home Basic spotkała mnie niespodzianka. Po włożeniu płytki, Windows Vista i uruchomieniu komputera, następuje kilka sekund wczytywanie "windows is loading files" dochodzi do końca, pojawia się kursor na sekundę i nagle robi się ciemny ekran. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
  • Poziom 27  
    - problemy z kontrolerem ACPI
    - problemy z kontroelrem twardego dysku
    - przetaktowany procesor

i pewnie jeszcze kilka innych
  • Poziom 9  
    ale normalnie windows chodzi bez płytki problem pojawia sie jak próbuje go od nowa zainstalowac.Próbowałem Xp ale ten znowu nie widzi dysków podczas instalacji a nie bardzo wiem jak nlite zintegrowac te stery z windowsem i nagrac iso.
  • Poziom 43  
    Co do nLite - przecież są w sieci dostępne nawet instrukcje "dla amerykanów" (obrazkowe), w których kroki dotyczące integracji nie tylko opisano, ale i zrzutami okraszono. Tyle, że trzeba wiedzieć jaki ten sterownik ma być dodany i tu dochodzimy do kwestii braku informacji o sprzęcie, a z niej można czasem(?) wywnioskować co powoduje kłopoty z instalacją.
  • Poziom 9  
    co do sterownika to gdzie go szukać i czym sie kierować
  • Poziom 43  
    omias napisał:
    co do sterownika to gdzie go szukać i czym sie kierować

Konfigurację lub model komputera podaj.
  • Poziom 43  
    Na CD dołączonym do płyty głównej (np. katalog typu "S-ATA") lub stronie jej producenta.
  • Poziom 9  
    > Mainboard : Asus P5VD2-VM/SI
    > Chipset : VIA P4M900
    > Processor : Intel Pentium E2160 @ 1800 MHz
    > Physical Memory : 1024 MB (1 x 1024 DDR2-SDRAM )
    > Video Card : Standardowa karta graficzna VGA
    > Hard Disk : ExcelSto (160 GB)
    > DVD-Rom Drive : DVDRW 20X20X12X ATA Device
    > CD-Rom Drive : SanDisk U3 Titanium USB Device
    > Monitor Type : Samsung SAMSUNG - 19 inches
    > Network Card : RTL8169/8110 Gigabit Ethernet Adapter
    > Operating System : Windows Vista (TM) Home Basic Home Edition 6.00.6000
    > DirectX : Version 10.00
    > Windows Performance Index : 1.0
  • Poziom 9  
    to jest bios phoenix i ja nie bardzo wiem gdzie tam tej opcji szukać celem wyłączenia sata -szukałem troche ale z marnym skutkiem
  • Poziom 43  
    omias napisał:
    to jest bios phoenix i ja nie bardzo wiem gdzie tam tej opcji szukać celem wyłączenia sata -szukałem troche ale z marnym skutkiem

Link dostałeś, ciężko pobrać instrukcję (manual), w którym to wszystko masz opisane?
    Podpowiem 2-11.