Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq 6720s - brak pod¶wietlenia matrycy

fruu1982 19 Nov 2009 13:02 5304 11
    fruu1982
    Level 2  
    Mam problem z laptopem HP 6720s. Objawy - brak pod¶wietlenia matrycy. Obraz na zewnętrznym monitorze perfekcyjny. Kupiłem now± identyczn± matrycę (LTN154X3-L01), nowy kabel i nowy inweter. Podł±czyłem wszystko i dalej nie ma pod¶wietlenia. Następnie wymieniłem na nowy co¶ co wygl±da na czujnik zamknięcia/otwarcia pokrywy. Niestety dalej to samo. Nowa i stara matryca działa poprawnie je¶li podł±czę do innego laptopa.
    Czy kto¶ wie co jeszcze może spowodować brak pod¶wietlenia na matrycy?
    Dziękuję za pomoc.
    woofeer
    Level 11  
    Sprawdz bezpiecznik na plycie glownej od zasilania inventera
    fruu1982
    Level 2  
    Sprawdziłem napięcie na wej¶ciu invertera. Jest 19V więc my¶lę, że bezpiecznik jesk ok.
    creeperman
    Level 1  
    ja mam DV5 ale objawy takie same.
    matryca działa tylko w jednym ustawieniu. mam jeszcze gwarancję ale z tego co czytam na necie nagminne jest że w serwisie nagle okazuje się że pół laptopa jest zalane i trzeba wymienić z reguły kilka rzeczy w granicach 1500zł.
    Gdzie można naprawić laptopa dobrze w Krakowie. mam gdzie¶ serwis HP.
    Wg mnie chyba będzie to problem z ta¶m± bo w jednym położeniu wszystko działa w innych zupełnie już nie.
    farmer
    Level 29  
    Proszę podać napięcia na nogach 5,6,7,8 zł±cza CN17 na płycie głównej. Dla ułatwienia liczenia nogi 1-3 tego zł±cza to masa.
    fruu1982
    Level 2  
    Napięcia na CN17:

Licz±c od lewej jako nr 1.

Piny od 1 do 12 napięcie 0V.
    Pin 13 - 3.34V
    Pin 14 i 15 - 18.72V
    Piny od 16 do 20 napięcie 0V
    farmer
    Level 29  
    Zakładam, że obraz na matrycy jest widoczny przy bocznym pod¶wietleniu i jedynie brak samego pod¶wietlenia.
    Z pomiarów wynika, że zasilanie i Enable jest, brak regulacji jasno¶ci (INV_PWM_3).
    Przy odpiętej ta¶mie i odpiętym zasilaniu sprawdĽ, czy nie ma zwarcia do masy na n.6 CN17 (możliwe przebicie C531), czy jest przej¶cie od n.6 do R560, czy jest drożny R560. Dalej z R560 sygnał idzie już bezpo¶rednio do U506 - mostek północny. Jeżeli wszystko jest OK, a brak napięcia na R560 (problem z BGA lub uszkodzony mostek), to można przenie¶ć zworę R560 w miejsce R9614 - nie będzie regulacji jasno¶ci (stale MAX), ale powinno być pod¶wietlenie.

HP Compaq 6720s - brak pod¶wietlenia matrycy
    fruu1982
    Level 2  
    Nie ma zwarcia do masy na n.6 CN17. Nie mogę znale¶ć R560. Gdzie mniej więcej znajduje się ten element?
    BartekD04
    Level 11  
    Witam.
    Mam taki sam problem z tym laptopem. Jakie¶ postępy w tej sprawie ?? Ja też mam problem ze znalezieniem tego R560... mógłby to kto¶ zaznaczyć na zdjęciu albo co¶ ??
    User removed account
    User removed account  
    BartekD04
    Level 11  
    To już sprawdzalem i jest sprawne... ;/
    przerabiarka
    Level 21  
    Podł±czam się. Czy kto¶ jest w stanie zlokalizować R560 oraz R9614?