Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję alarmu z czujnikami temperatury.

Gżehó 19 Lis 2009 13:56 3162 17
  • #1 19 Lis 2009 13:56
    Gżehó
    Poziom 20  

Hej

Otóż potrzebuję urządzenie, które bada temperaturę i w razie spadku temperatury poniżej jakiegoś poziomu, uruchamia alarm.

Sprawa jest taka, że całość ma odbywać się bezprzewodowo.

Czyli na dzień dzisiejszy miejsce na zewnątrz w którym znajdują się dwa czujniki, te komunikują się bezprzewodowo z centralką alarmującą, która jest w domu.
    Odległość to jakieś 40-50m, ale z uwagi na ew. przeszkody pewnie lepiej byłoby mieć urządzenie o zwiększonym zasięgu.

Póki co przeglądałem oferty i wszystko co spotkałem to stacje pogodowe(tutaj nie są mi potrzebne pomiary innych parametrów niż temp.), których zasięg jest raczej marny.

Czy ktoś jest w stanie pomóc??

1 17
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 19 Lis 2009 16:04
    OSKI86
    Poziom 10  

sa to napewno ale jakie :)
    ja tez wiem ze sa bo u znajomego robilem ktory bada i rejestruje temp w lodowkach w ktorych przechowywana jest krew i rozjechac temp sie moze czasami tylko o 2-3 stopnie
    buduje to wszytko sam poza czujnikami pt100 bodajze a calosc jest rejestrowana na kompie ... alarmy oczywiscie tez wywoluje i wtedy dzwoni gdzie powinien :) system bardzo dokladny i profesjonalny ale robiony w 90% recznie :)
    wiec dac sie da ale czujek typowo alarmowych nie widzialem :)

0
  • #3 19 Lis 2009 16:20
    Gżehó
    Poziom 20  

No dać się wszystko da, to ja wiem :)
    Ale chciałem kupić gotowca, myślałem że będzie to możliwe :)
    Chciałem też uniknąć kabli :)

No a same czujki? Dokładność do pełnych stopni, zakresy -20 do +50 stopni celcjusza, nic więcej nie potrzeba. Tam tylko chodzi o to, by w razie spadku tej temperatury poniżej np. +10 stopni od razu zaalarmowało ;) Tam temperatura nie będzie jakoś super błyskawicznie spadała.

Nie mam zupełnie pojęcia gdzie ew. takich gotowców szukać :/

Moderowany przez norbert.s.:

Panowie, przestańcie nadużywać tych głupawych ikonek emocji, bo posty zaczynają wyglądać jak z czatu dla małych dzieci. Co zdanie, to uśmieszek zamiast kropki lub przecinka.

0
  • #4 19 Lis 2009 20:04
    bulba1
    Poziom 24  

Chyba czeski Jablotron JK80 ma gotowe czujniki i jest w pełni bezprzewodowy.
    Napewno ma proste sterowniki temperatury tylko ni eiwem czy o az takim zakresie temperatur

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #5 19 Lis 2009 20:11
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

Jablotron oferuje termostaty bezprzewodowe, z zasięgiem nie powinno byc problemu.

0
  • #6 19 Lis 2009 21:36
    bartez132
    Poziom 18  

Nowe dsc bezprzewodowe ma miec czujnik temperatury chyba w syrenie. aktualnie sa w sprzedazy klawiatury z termometrem

0
  • #7 19 Lis 2009 21:44
    Gżehó
    Poziom 20  

Patrze na te jablotrony i niby te termostaty ok, ale to chyba w moim przypadku trochę przerost formy nad treścią, nie wspominając iż ceny trochę odpychają...

Nie miejcie za złe tego wybrzydzania :)

0
  • Pomocny post
    #8 25 Lis 2009 15:50
    Rafal_
    Poziom 12  

Proponuję ci przejrzeć ofertę jaką mają na delta.poznan.pl. Bez problemu powinieneś znaleźć interesujące cię urządzenie. W dodatku są raczej tani (przynajmniej jeśli chodzi o kamery telewizji przemysłowej - bo to sprawdzałem).

0
  • #9 25 Lis 2009 15:51
    Gżehó
    Poziom 20  

Dzięki, zapoznam się jak najbardziej :D

0
  • #10 25 Lis 2009 16:12
    kris1966
    Poziom 17  

Może radiolinia elmes rp 501 . Ma zasilanie bateryjne nadajnika i 4 kanały. Do tego jakieś dwa mechaniczne termostaty. Napisz co ma mierzyć.

0
  • #11 25 Lis 2009 16:31
    Gżehó
    Poziom 20  

To ma być monitoring temperatury w ogrodnictwie, taki prościutki. Chodzi o to by zaalarmował odpowiednio wcześnie, jeśli temperatura spadnie poniżej wcześniej ustalonego poziomu :) Dlatego jakaś super dokładność nie jest wymagana, zakres temperatur też jakiś szeroki nie musi być. W zasadzie gdyby było np. -10 do +25/30 to by na pewno wystarczyło. A dlatego chcę bezprzewodowo, bo po prostu nie widzi mi się ciągnąć kolejny raz kilkudziesięciu metrów kabli :)

0
  • #12 25 Lis 2009 21:51
    kris1966
    Poziom 17  

Albo są takie bezprzewodowe termostaty do pieców. Zamiast pieca trzeba by podłączyć buzer. Sprawdź na aledrogo.

0
  • #13 02 Gru 2009 13:46
    feelgood
    Poziom 9  

W sklepie Delta Opti mają bardzo duży asortyment jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, alarmy, czujniki i tym podobne sprawy więc można wejść na ich stronę i popatrzyć co proponują albo skontaktować się z ich działem obsługi i sądzę, że na pewno pomogą rozwiązać ten problem. W sumie to jest jedyny taki sklep, który znam (kupowaliśmy tam alarm do domu) z alarmami i czujnikami.

-1
  • #14 27 Sty 2010 08:45
    delfinum
    Poziom 15  

Jeżeli zależy Ci ma monitorowaniu dolnej i górnej granicy temperatur po polecam dwa termostaty od wentylacji lub klimatyzacji + moduł Gsm i po krzyku. Moduły satela mogą działać z wejściami jako analogowe i mierzyć napięcie , więc na dobrą sprawę można by podłączyć odpowiednie czujniki . Nigdy tego nie robiłem ale pierwszą wersje stosuje bardzo często jako monitoring wysokiej temp w serwerowniach .

0
  • #15 27 Sty 2010 10:05
    Gżehó
    Poziom 20  

Hej

No również ciekawa propozycja :)

0
  • #16 25 Lut 2010 14:11
    Gżehó
    Poziom 20  

Hej

Wracam trochę z tematem. Otóż mam pytanie, czy ew. ktoś z was widział coś tego typu zbudowane w oparciu o serwer?? Czyli czujnik pomiarowy z komunikacją WiFi i serwer z podłączonym AP, serwer dokonywałby odczytru temp. i ew. uruchamiałby alarm, co wy na to?? Serwer miałby być oparty o linuxa, konkretnie DEBIAN ;) Pytam bo mam coś takiego uruchomionego, prosty serwer do obsługi niewielkiej sieci domowej, może dałby radę również z czymś takim??

0
  • #17 25 Lut 2010 22:52
    buszmen78
    Poziom 17  

Po co tak kombinować
    taki GSM
    mgsm40-ps+
    do tego czujnik temperaturytsr1
    obudowa, akumulatorek
    abonament 10zł i masz info na 8 numerów do tego lokalnie można zrobić sygnalizację na LED

działa mi kilka takich 'setów' z CO i w serwerowniach

pozdro

0
  • #18 26 Lut 2010 17:32
    Gżehó
    Poziom 20  

Aha faktycznie szkoda kombinować :)

Chociaż czysto teoretycznie by mnie to interesowało czy jest możliwe :)

Z tym abonamentem 10zł to powiedz mi jak się to załatwia, to są jakieś specjalne karty u operatora?? Np. Era ??

0