Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf IV migająca kontrolka ciśnienia oleju

19 Lis 2009 13:58 27444 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z golfem IV 1,4 16V 2000r, APE.

Podczas jazdy zapala się i piszczy kontrolka ciśnienia oleju.
    Potrafi migać kilkanaście sekund, czasami dłużej, po czym się wyłączy i znowu się zapala. Niekiedy trzeba wyłączyć i włączyć silnik żeby zgasła. Po kilku dniach jest spokój na miesiąc. Nie ma reguły- włącza się na ciepłym silniku przy wyższych obrotach, jak i na zimnym po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.
    Wymieniałem czujnik ciśnienia (ten u góry), niestety nie pomogło. Mechanicy twierdza, że ciśnienie oleju jest w normie, ponieważ cicho pracuje (wracałem na migającej kontrolce 300km z wakacji i nic się nie stało).
    Dzisiaj po kilku miesiącach spokoju kontrolka znowu zaczęła migać, miga nawet na postoju po lekkim przegazowaniu do 1500obr/min.
    Mam komputer z interfejsem, czy przy jego pomocy mogę dokonać wstępnej diagnozy, na podstawie której mechanik nie będzie musiał zgadywać usterki? Dodam ze na dzień dzisiejszy nie ma żadnych błędów związanych z ciśnieniem oleju.

Odpiąłem dzisiaj górny czujnik ciśnienia oleju- kontrolka dalej się zapala! Wziąłem miernik do reki i jest następująca sytuacja: po włączeniu silnika na odpiętym czujniku jest przejście pomiędzy czujnikiem a masą oraz pomiędzy odpiętym kablem a masą. Niezależnie od tego czy kontrolka miga czy nie.
    Proszę o informację, czy zawieść samochód do elektryka czy mechanika.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Sprawdź lub wymień czujnik przy filtrze oleju.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Sprawdź lub wymień czujnik przy filtrze oleju.

Ten czujnik przy filtrze może mieć wpływ na zapalenie czerwonek kontrolki ciśnienia? Myślałem ze jest od poziomu oleju.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    owik napisał:
    Myślałeś, że poziom oleju w tym silniku sięga aż filtra?.:D

Poziom oleju sygnalizowany jest przez żółtą kontrolkę, za którą odpowiedzialny jest czujnik w misce. Ja pisze o czerwonej kontrolce ciśnienia oleju.
  • Poziom 9  
    owik napisał:
    Kolego, nie motaj się, co? Przy filtrze masz właśnie czujnik ciśnienia oleju...

Właśnie ten czujnik, który jest nad filtrem wymieniłem i dalej miga kontrolka. Jak wypne wtyczke z tego czujnika to tez kontrolka się zapala.
  • Poziom 32  
    Było wiele razy , po co ta dyskusja. Autor proszę użyć opcji szukaj. Zamykam