Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny dźwięk dochodzący z głośnika?

19 Lis 2009 14:01 1098 11
  • Poziom 9  
    Witam, kiedy otwieram drzwi i wsiadam do auta to zapala się lampka podsufitowa, po włożeniu kluczyka do stacyjki gaśnie i jednocześnie z lewego tweetera wydobywa się buczenie i trwa do momentu zgaśnięcia lampki.Dodam że panel z radia jest wyciągnięty i że przewody do wzmacniacza Rca i głośnikowe mam puszczone środkiem a przewód zasilający idzie lewym progiem, ciekawi mnie jaka może być tego przyczyna.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co masz za radio ?
    Czy nie mo ono przypadkiem zaaplikowanego... zestawu głosnomówiącego ?
  • Poziom 9  
    Alpine CDA - 9885r nigdy nie bawiłem się zestawem głośnowówiącym.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przewody RCA nędzne, łapią śmieci ze ściemniacza lampki.
  • Poziom 9  
    Czy to może mieć wpływ na jakość dźwięku, wszystko gra czyściutko i nie ma jakichkolwiek zakłuceń tylko czasem mnie delikatnie uszy bolą ale to może być inna przyczyna?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Na jakość dźwięku też pośrednio, bo kiepski kabel to kiepski dźwięk, no i łapanie zakłóceń z instalacji
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    "Wyciąg" żarówkę z tej lampki i ...próbuj.
    Może faktycznie sieje? Ale dlaczego tylko w lewym tweterze ? :| .
  • Poziom 9  
    Ok czyli muszę zamienić kable RCA ale z tą lampką też pokombinuje,
    blisko miejsca gdzie wchodzi kabel zasilający ze wzmacniacza do aku mam przyczepioną zwrotnice z lewej strony może to też mam wpływ?
  • Poziom 34  
    Umiejscowienie zwrotnicy blisko kabla zasilania również może mieć wpływ na zakłócenia.
  • Poziom 9  
    Też tak myślałem i kabel zasilający muszę czymś zabezbieczyć, tylko nie wiem dokładnie czego użyć:|
  • Poziom 34  
    hondan napisał:
    Też tak myślałem i kabel zasilający muszę czymś zabezbieczyć, tylko nie wiem dokładnie czego użyć:|
    Przenieś zwrotnicę w inne miejsce, ewentualnie jeśli masz za krótkie kable i nie da rady przenieść, to owiń ją folią aluminiową i zobacz, czy coś się poprawi.
  • Poziom 9  
    Zwrotnice oddalilem od kabla zasilającego i buczenie zanikło, teraz muszę trochę pojeździć i stwierdzić czy nadal bolą mnie uszy (nie dodałem na wstępie że czuje duży dyskomfort po słuchaniu muzyki w aucie)
    Mam nadzieje że to była przyczyna i teraz będzie wszystko ok, pozdrawiam.