Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawdopodobnie uszkodzona msi ms-7267 945gcm5 v2 co zrobic?

19 Lis 2009 14:26 1593 2
  • Poziom 10  
    Witam!
    Prawdopodobnie po uszkodzeniu ATX pojawil sie problem z zainstalowaniem jakiegokolwiek urzadzenia podlaczonego pod port USB ( wyskakuje komunikat ze nie rozpoznano urzadzenia usb )
    Drugim problemem są dziwne błędy karty dźwiękowej (alc888) po podłączeniu jacka np. w gniazdko koloru zielonego wyskakuje okienko do konfiguracji gdzie informuje, że urządzenie zostało podłączone do gniazdka czarnego, czerwonego, niebieskiego i do dwóch z przedniego panelu. Dźwięku nie ma na żadnym z gniazdek.

Po wymianie ATX na nowy pojawiły się te problemy, wcześniej wszystko działało. Odinstalowałem sterowniki od chipsetu i karty dźwiękowej i zainstalowałem jeszcze raz, ze strony MSI jak i sterowniki pod konkretny chipset. Problem nie ustąpił, na Linux jest to samo, a było dobrze na oryginalnych sterach...
    Aktualizowałem tez bios - nic

Można coś zrobić jeszcze z ta płytka??
    Z góry dzięki za każda odpowiedz. Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Może da się coś zrobić - całkiem podobny przypadek już był -> Link. Problem jest z biosem, którego nie ma na stronach MSI (PL i TW), bo nie ma tam i tej płyty ! Wgrałeś zapewne bios od innej płyty (bez V2) :cry:.
    Poczytaj link, wszystko Ci wyjaśni.

PS.
    Co masz na myśli pisząc :
    Cytat:
    po uszkodzeniu ATX ...
    Po wymianie ATX na nowy
    Może zasilacz ? Jeśli tak, to pisz precyzyjniej - ATX to jest standard projektowania i wykonania wielu urządzeń - obudowy, płyty, zasilacze ...
  • Poziom 10  
    Dokladnie, chodzilo mi o zasilacz... dzięki za link i sprostowanie. Pozdrawiam