Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5880A510 - stanęła podczas prania i nie chciała się

northewind 19 Lis 2009 18:01 10487 0
    northewind
    Poziom 8  
    Witam. Miałem problem. Pralka AMICA PA 5580A510 nie właczała się.

Podczas prania, jeszcze sporo przed wirowaniem się wyłaczyła i za nic nie chciała uruchomic. Wezwany "fachowiec" który już kiedyś grzebał przy właczniku głównym programatora mówił że nie ma opcji by nie kupować nowego, całego programatoru. Koszt 330+70zł robocizny.

Poczytałem ten wątek na forum i udało się mi (student prawa) naprawić!

Zrobiłem tak ; wylutowałem przełacznik, pilniczkiem i papierem ściernym oczyściłem go. Okazało się że styki przechodziły przez płytke układu jedynie śladowo, przez co przełacznik w znacznym stopniu wisiał w powietrzu. Szpikulcem poszerzyłem "otworki" w które osadziłem oczyszczone styki. Wystawały juz elegancko. Odgiąłem je jeszcze by przełącznik dolegał do płyty, a plastikowy mały bolec z niego wystajacy wszedł w płytkę (jest tam w niej) podlałem jeszcze go kropla kleju (najzwyklejszy cyjanopan z kiosku). Przylutowałem styki przełącznika. Sprawdziłem zimne luty. Włączyłem.

Nie działało, ale...
    Świeciło się : " Pracuje",po chwili "Koniec". Nie pobierało wody. Dowiedziałem się od taty że "fachowiec" grzebał też przy (sorry nie znam fachowych słów) elemencie wewnątrz, służacym do zamykania drzwiczek, to chyba jakis elektromagnes. Odkręciłem, posprawdzałem przyłącze, jeszcze raz podociskałem też wszystkie wtyczki wpinane w bok płyty programatora.

Bingo !!! Pralka działa, już drugie pranie idzie i wszystko gra. Pobiera wodę, pierze, wiruje, odpompowuje. Jednym słowem ożyła.

Dziękuję wszystkim którzy pisali o naprawie pralek AMICA na forum, a przez co i ja wiedziałem jak naprawić. Publikuję posta bo moze sie komuś przyda opis tej naprawy. Pozdrawiam serdecznie !