Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E39 Nie dziala wyswietlacz radia, kierunkowskazy i inne

editkuba 19 Nov 2009 19:03 38624 27
    editkuba
    Level 11  
    Witam! Posiadam BMW e39 i mam z nim problem otóż:

kierunkowskazy dzialaja tylko nie migaja na desce i nie ma tego dzwieku przerywacza
    nie ma mozliwosci sterowania radiem nawet go wylaczenia i nic nie wyswietla, gra jakby bylo wlaczone podczas gaszenia auta
    brak wstecznego światla
    kasowal sie licznik dziennego przebiegu.
    D.J. Slim
    Level 19  
    Ten ostatni to bardzo częsty przypadek.. :)
    Sterowanie radia w manetkach? czy bezpośrednio na panelu radia??
    enduro47
    Level 14  
    Co do kierunkowskazów, to prawdopodobnie jest uszkodzony licznik. Jeśli masz mozliwość to pdłącz inny licznik, będziesz miał pewność.Czy w twoim sam. jest wyświetlacz centralny? Sprawdź zasilanie i napięcie na lini komunikacyjnej czy niema zwarcia. Bo jeśli jest to wiele funkcji nie będzie działać.
    editkuba
    Level 11  
    sterowanie radia w kierownicy i panelu radia

A gdzie dokładnie szukać może są jakieś miejsca narażone bardziej na uszkodzenia, zalania?
    enduro47
    Level 14  
    Do kazdego sterownika podłaczony jest przewód biało-szaro-żółty, jest to przewód komunikacjny. Mozliwe ze któryś sterownik jest uszkodzony i powoduje zakłucenia. Podłącz woltomierz albo najlepiej oscyloskop i rozłanczając sterowniki obserwuj wartości. Sprawdź okolice prawego przedniego słupka i wnęki bagaznika.
    sebek12345671
    Level 2  
    Mam dokładnie ten sam problem.Chciałbym się dowiedzieć,jak udało się go rozwiązać. Z góry dzięx.
    czesiu7.71
    Level 1  
    Miałem taki problem i wyczytałem gdzieś żeby odłączyć akumulator na pół godziny wiec tak zrobiłem i wszystko zaczęło działać
    strzalaaa
    Level 17  
    No i dziś mnie to samo trafiło, wiadomo co to sie dzieje?
    okolita
    Level 2  
    Witam mam podobny problem natomiast nie dzialaja mi kierunki na desce rozdzielczej. Licznik wymienialem z anglika i jest taka sama reakcja nadal nie dzialaja co moze byc przyczyna i gdzie sie znajduja przekazniki od kierunkow
    enduro47
    Level 14  
    Częstą przyczyną jest modół świateł, sprawdź zasilanie i sterownie, sprawdź czy niema zwarcia na lini komunikacji.
    dombak
    Level 11  
    Widze że tematu nikt nie ciągnie a jest nie rozwiązany jak ktoś zna odpowiedź niech napiszę bo ja mam to samo!!!!! zauważyłem tylko iż dzieje się tak jak jest wilgotno.
    enduro47
    Level 14  
    Czy w tym modelu jest webasto? Jezeli tak to rozłącz je.
    karlik76
    Level 2  
    Witam miałem podobny problem i okazało się że radio robiło zwarcie . Próbowałem wyczyścić wloty powietrza pianką i zalałem radio , po odłączeniu radia wszystko wróciło do normy .
    jonek2
    Level 10  
    Wyciągnijcie poduszkę odłączcie przewód od klawiszy na 4piny i sprawdźcie, kierunki będą działać, światło wsteczne również i normalne włączanie radia. Jeszce tego tematu nie rozgryzłem ale tyle już wiem. Czy była wymieniana taśma pod kierownicą?
    User removed account
    User removed account  
    wiki530
    Level 2  
    panowie wyciągnąłem wtyczke w bagażniku i wszystko działa oprócz radia. Dziękuje za informacje bo 2 mechaników grzebało 2 razy po 4 godziny i nic. Jakby ktoś wiedział co z tym radiem to prosze o info.Jeszcze raz dzięki
    wiki530
    Level 2  
    Witam. Nie wiem czy nikt tu nie zagląda a można temat zakończyć. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    wiki530
    Level 2  
    Dziękuje bede patrzył ale chyba to bedzie co u Ciebie. Jak znajde to Ci dam znać. Dzięki serdeczne Pozdrawiam i czuje się zobowiązany. Jakbyś coś potrzebował Pisz chętnie pomogę.
    krystianwil27
    Level 2  
    Witam
    Mam podobny problem , ale troche bardziej rozwiniety jak wy.
    Natomiest w moim e39 530d mod 99' nie dzialaja mi kierunki na desce rozdzielczej, podgrzewanie siedzen , klimatyzacja, kierownica zsowa sie z opoznieniem. co jakis czas jak auto postoi -lub tez podczas jazdy wszysko wraca do normy, no i oczywiscie po wlaczeniu klimy i kierunka lub foteli, po paru sekundach -lub minutach znowu przestaje dzialac.
    Jak ktos ma jakies pomysly co jest przyczyna to prosze o porade.
    Krystian
    wiki530
    Level 2  
    Witam. Chcialbym się dowiedzieć od tomaszars w którym miejscu jest ta kostka. Natomiast krystianwil27 u ciebie to jeszcze bardziej złożone.Patrz po kostkach w bagażniku ale ja tyle wiem co mi napisał tomaszrs. On ma podobny problem co ja a ty masz coś jeszcze więcej. Poczekaj może ktoś coś odpisze. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    krystianwil27
    Level 2  
    Witam.
    Otoz moje e39 bylo u jednego mechanika , ktory przeszukal wszystkie urzadzenia strujace, deske rozdzielcza, podmienil moje do innego e39 i moje tam dzialaly, a od tamtej e39 u mnie nie dzialaly.Obecnie stoi u drugiego mechanika w Belgii ktory ponownie posprawdzal to samo i ... nic nie znalazl.obecnie jest na etapie przeszukiwania okablowania glownego ktore idzie pod wykladzina.Jezeli beda jakies rezultaty to wam o nich napisze.
    Krystian
    borsuk1209
    Level 2  
    U mnie identyczny przypadek w X5, jak juz auto było rozebrane i wszystko posprawdzane odłączyłem akumulator na minute, prblem zniknoł i od miesiaca sie juz nie pojawił.
    krystianwil27
    Level 2  
    Witam, sam do konca nie jestem pewny co bylo przyczyna tego wszystkiego, ale po odbiorze auta od mechanika w grudniu dalej nic nie dzialalo, Od tej pory zaczalem uzywac tylko jednego klucza do odpalania auta.Wczesniej ja mialem swoj , zona swoj i od tej pory problem (odpukac) zniknal.(nie wiem czy ten drugi klucz mial na to jakis wplyw ale nie chce juz go wyprubowywac)
    bylo wiele zdan mechanikow i ludzi z tematu dlaczego to wszystko przestalo dzialac ,ale zadne z nich nie znalazlo zastosowania w moim aucie.
    Krystian
    pkkonline
    Level 1  
    mam taki sam przypadek, ale nie mam z tyłu po lewej stronie żadnych kości i wtyczek (e39 528i 98 sedan)

jest jedna która doprowadza prąd do lampy i to wszystko

po prawej stronie nad akumulatorem mam 3 jakieś przekaźniki i male czarne pudelko przykrecone na gwiazdki do ktorego wchodzą 2 kable

wcześniej po odłączeniu akumulatora problem na chwilę zniknął teraz nie "pomaga" już nawet to

test licznika w porządku - wszystko działa

jak rozwiązać ten problem??
    slawekcbr
    Level 1  
    Witam,
    Odgrzeje kotleta. U mnie problemem byly utlenione, zasniedziale piny w kostce ktore prawdopodobnie robily zwarcie (woda) w module telefonu BIT II. Po oczyszczeniu sprayem do elektryki wszystko wrocilo do normy. Walczylem z tym z przerwami pol roku :D
    Przy okazji odswiezylem wszystkie kostki w przedziale bagaznika.
    Moje auto to E53 2002r.
    Pozdrawiam
    Slawek