Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie karty 'n'-ki na innym dekoderze

clim 19 Lis 2009 19:18 18411 14
  • #1 19 Lis 2009 19:18
    clim
    Poziom 9  

Witam,
    Przebywam aktualnie poza miejscem zamieszkania. Zamówiłem przez internet nowy tuner 'n'-ki który przyszedł na mój domowy adres. Teraz moje pytanko: czy jeżeli żona prześle mi jedynie kartę dostarczoną z tunerem - będę w stanie odbierać programy na innym tunerze? Czy wymagana jest jakaś forma aktywacji itp?
    Wiem, dla wielu może okazać się to banalne. Jestem laikiem jezeli chodzi o tv-sat i wolę wiedzieć zawczasu co będzie niezbędne.
    Z góry dzięki za wszelkie info.
    Pozdrawiam.

0 14
  • #3 19 Lis 2009 19:45
    andpol 33
    Poziom 35  

Poooodbno parowanie następuje przy aktywacji. Jeżeli kartę włoży się do innego tunera i dopiero dokona aktywacji to zagra. Wiadomość niestety nie jest pewna. Tak wyczytałem na innym forum.

0
  • #4 19 Lis 2009 19:48
    clim
    Poziom 9  

Jesteś pewien na 100%? Z tego co widziałem u kumpli to mieli karty 'n'-ki w różnych tunerach kupionych na allegro. To samo z cyfrą+

Dodano po 2 [minuty]:

A z tym parowaniem przy aktywacji była by jeszcze większa kicha bo co później zrobić z tunerem z N-ki?? Czy można to później odkręcić w biurze obsługi? Musi być jakaś opcja w razie awarii tunera?

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lis 2009 20:05
    andpol 33
    Poziom 35  

Karta jest parowana z tunerem. W przypadku awarii tunera pozostaje jego naprawa, albo wymiana razem z kartą. Tuner cały czas jest własnościa N-ki, więc jak przestaje działać zgłaszasz i nie wnikasz. Nie wiem jaka jest procedura. Może ktoś z abonentów się wypowie, czy wymiana, czy naprawa?

1
  • #6 19 Lis 2009 20:11
    Doominus
    Poziom 34  

C+ i TNK nie są parowane mogą działać praktycznie na każdym dekoderze.
    N i Polsat parują karty z dekoderami.

0
  • #7 19 Lis 2009 20:14
    clim
    Poziom 9  

OK, w takim razie co mogę zrobić jeżeli sparuję go z jednym dekoderem a następnie będe chciał podłączyć do turbodekodera który dostałem od n-ki?

1
  • #8 19 Lis 2009 20:22
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

clim napisał:
    OK, w takim razie co mogę zrobić jeżeli sparuję go z jednym dekoderem a następnie będe chciał podłączyć do turbodekodera który dostałem od n-ki?

Witam

A z jakim to dekoderem kolega chce "parować" kartę , która to dostarczona była ze sprzętem do niej przypisanym?

0
  • Pomocny post
    #9 19 Lis 2009 20:22
    andpol 33
    Poziom 35  

Nie będzie chodził. Proszę nie brać informacji o parowaniu z innym dekoderem za pewnik. Tak, jak napisałem wiadomość jest nie sprawdzona i nie widomo, czy prawdziwa.Link

0
  • #10 20 Lis 2009 14:07
    clim
    Poziom 9  

KIEROWCA_VW napisał:
    clim napisał:

Witam

A z jakim to dekoderem kolega chce "parować" kartę , która to dostarczona była ze sprzętem do niej przypisanym?

GLOBO 7010 jeżeli to coś wnosi do tematu a karta dostarczona była z turbo dekoderem 'n'-ki

0
  • #11 20 Lis 2009 14:38
    houruk
    Poziom 19  

aktywując kartę w innym tunerze nie zadziała ci juz póxniej w n-boxie. Raczej wątpie ze sie uda taka aktywacja bo znam sporo przypadków problemów z aktualizacją i po telefonie na infolinię chcieli żeby im podać numer karty i okazywało sie że nie zgadzają sie z numerem boxa czyli wychodzi że są parowane fabrycznie.

0
  • #12 20 Lis 2009 19:49
    andpol 33
    Poziom 35  

Pewnie tak jest, że są spisywane numery karty i n-boxa. Zawsze można spróbować wsadzić do innego tunera i aktywować. Jeżeli się nie uda, wsadzić do n-boxa i poprosić o ponowną aktywację. Jeżeli i ta się nie uda, to zgłosić awarię. Operator w biurze nie jest w stanie sprawdzić w co jest włożona karta.

0
  • #13 20 Lis 2009 20:41
    Doominus
    Poziom 34  

W jaki tuner ty chcesz włożyć kartę ?

Dodano po 1 [minuty]:

Kurde skleroza.

Kartą w 100% nie jest parowana z dekoderem.
    Kilka-kilkanaście kanałów nie jest sparowanych i można oglądać je na innym dekoderze możliwy jest nawet w pewnym zakresie podział uprawnień.

0
  • Pomocny post
    #14 23 Lis 2009 18:19
    Kaban151980
    Poziom 11  

Po przeczytaniu tego tematu sprawdziłem to i mogę powiedzieć na 100% że działają następujące kanały: Eurosport,Eurosport2,MTVHD, MTVpolska,VH1polska,Nikielodion,Universal,Comedycentral, SCI-FI,CNNi,DiccoveryID,Discoverytravel&living
    to tyle w DVB-S.
    A w DVB-S2 świeci jeszcze EurosportHD
    test był robiony za pomocą skystar HD na PC
    pozdro

0
  • #15 24 Lis 2009 04:18
    clim
    Poziom 9  

Ok, dzięki wielkie wszystkim. Teraz sprawa czysto techniczna.
    Czy jeżeli karta nie była aktywowana w oryginalnym tunerze, to czy później będzie w nim działała?

4