Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio + głośniki do Opla Zafiry (1000PLN)

landrYn89 19 Lis 2009 20:15 3118 18
  • #1 19 Lis 2009 20:15
    landrYn89
    Poziom 8  

Jak w temacie. Chcę zastąpić seryjnego oplowskiego kaseciaka czymś nowszym. Sensowne chyba też będzie wymiana oryginalnych głośników na coś lepszego. Zastanawiam się tylko czy wymieniać wszystkie czy tylko te z przodu (autem podróżuje głównie sam lub z jednym pasażerem). W przyszłości w grę pewnie wejdzie jakiś wzmacniacz, no chyba że jakimś magicznym sposobem uda wam się zmieścić w 1000zł.
    Od zestawu oczekuję czystego, głębokiego brzmienia i wyjścia na pendrive. Dodatkowo BARDZO mile widziane, aby radio można było bez problemu podłączyć do sterowania z kierownicy.
    Jestem zupełnym laikiem więc mówcie maksymalnie prostym językiem. Z góry dziękuję.

Zapomniałem dodać, że wszystko ma być nowe ;]
    Mile widziane też jakieś tańsze opcje, muszę w koszta wliczyć montaż tego sprzętu bo sam temu nie podołam, no i raczej nie będę kupował na allegro a w normalnych sklepach.

• #2 19 Lis 2009 21:46
    bolek44
    Poziom 17  

Radia szukaj czegoś jvc,kenwood,pioneer a co do głośników jesli nie wygłuszyłeś drzwi i nie podepniesz ich pod wzmacniacz to wszystko jedno czy to będą głośniki za 200zł czy za 2000zł poniewarz radio ma mało mocy i efekt będzie ten sam

Ps.A może podałbyś chociaż rozmir głośników

• #3 19 Lis 2009 21:50
    landrYn89
    Poziom 8  

A za tego tysiaka nie da się kupić jakiegoś sensownego zestawu radio+głośniki+wzmacniacz ? Nie jestem audiofilem, nie potrzebuje sprzętu za krocie. Chcę tylko lepszej jakości dźwięku w porównaniu do oryginalnego zestawu, przy rozsądnych kosztach.

• #4 19 Lis 2009 21:57
    bolek44
    Poziom 17  

Podaj rozmiar głośników

• #5 19 Lis 2009 22:17
    crazy_88
    Poziom 42  

bolek44 napisał:
    Radia szukaj czegoś jvc,kenwood,pioneer a co do głośników jesli nie wygłuszyłeś drzwi i nie podepniesz ich pod wzmacniacz to wszystko jedno czy to będą głośniki za 200zł czy za 2000zł poniewarz radio ma mało mocy i efekt będzie ten sam

Ps.A może podałbyś chociaż rozmir głośników

kenwood nie jest taką rewelacją jeśli chodzi o te nowe modele zdecydowanie idź w stronę clariona.

• #6 19 Lis 2009 22:48
    bolek44
    Poziom 17  

Do tyłu nic nie wkładaj,lepiej zainwestować w przód.Więc do 1000zł polecam taki zestaw:
    GŁOŚNIKI: Powerbass S-6C - 300zł

WZMAK: Blaupunkt GTA 260 - 260zł

RADIO: Jvc KD-R401 - 310ZŁ

I jeszcze troche kasy zostanie ci na kable do wzmaka itp.

Dobry zestaw?Moim zdaniem do tej kwoty tak

• #7 19 Lis 2009 22:54
    landrYn89
    Poziom 8  

Z moim brakiem talentu do majsterkowania, do głośników sam się nie dostanę. Z tego co udało0 mi się znaleźć na necie, to wymiary to 165mm przód i 130mm tył.

Rozejrzę się za tym co podrzuciłeś. Jak myślicie, ile wyniesie mnie zamontowanie tego sprzętu do auta w jakimś warsztacie?

Znacie firmy godne polecenia w Gorzowie Wlkp lub Szczecinie gdzie mi zamontują sprzęt (może za friko przy okazji zakupu u nich?)

Czy do tego radia mogę podłączyć "sterowanie" z kierownicy?

• #8 19 Lis 2009 23:12
    bolek44
    Poziom 17  

Zależy w jakim warsztacie.Czy u wójka Heńka co jest znany w okolicy czy w renomowanym zakładzie CA. Myślę że zamontowanie radia,głośników i wzmacniacza nie wyniesie więcej niż 100 - 150zł.A może masz jakiegoś kolegę co montował cos podobnego u siebie?Chyba że przy kupnie u nich zamontują ci za darmo. Ja podałem ceny z alledrogo a u nich raczej trzeba będzie do tego tysia trochę dołożyć...

• #9 20 Lis 2009 00:10
    landrYn89
    Poziom 8  

No właśnie mam już na oku 3 miejsca specjalizujące się w Car Audio i punkt przy Media Markt'cie w Szczecinie gdzie też montują. Jeśli montaż byłby w cenie sprzętu to odbiłbym sobie trochę, bo sprzęt na bank będzie u nich wyraźnie droższy.
    Będę musiał się wybrać tam osobiście i zapytać co proponują za 1000zł z montażem włącznie i ile podana przez ciebie konfiguracja u nich kosztuje ;]

Czy serio opłaca się płacić za 2 głośniki tyle co za radio? Nie lepiej wziąć trochę lepsze radio kosztem głośników? Nie znam się na tym, ale czy do takiego "standardowego" radia potrzeba takich głośników? Muszę się trochę poduczyć, żeby mnie w sklepie w balona nie zrobił sprzedawca ;]

• #10 20 Lis 2009 02:48
    bolek44
    Poziom 17  

Wszystko ci zagra tak jak najsłabsze ogniwo.Masz dobre radio a słabe głośniki to wszystko ci zagra na poziomie słabych głośników a jak masz słabej jakości radio a dobre głośniki to wszysto ci zagra na poziomie radia.Wszystko najlepiej jest dobierać tej samej klasy.Podjedz do sklepu i zapytaj co proponują do tego tyśiaka i odezwij się na forum to się doradz czy się opłaca brać u nich sprzet.Pozdrawiam Bolek44 ;)

• #11 20 Lis 2009 03:38
    Sanei
    Poziom 18  

Igorze, kup helix dark blue do przodu (250zł), radyjko jvc kd r-501(400zł) i jakiś używany wzmak (alpine, kenwood - coś się wybierze w granicy 150 zł). Całośc wyniesie cię 900 zł i będzie o wiele lepiej niż teraz :)

• #12 20 Lis 2009 10:21
    landrYn89
    Poziom 8  

Niestety wszystko musi być nowe :> Dzisiaj, albo ewentualnie jutro przejadę się do sklepu i zdam relację.

Znalazłem jak wyglądają i jakie parametry mają oryginalne głośniki Link Z przodu to samo tylko o 35mm większe. W sumie nie grają źle, tylko cicho, z tego co brat mówi. (Ja auto dopadnę dopiero jutro, lub dziś wieczorem)

• #13 20 Lis 2009 12:13
    bolek44
    Poziom 17  

Helix'y lepiej zagrają niż powerbass'y???

• #14 20 Lis 2009 14:10
    Sanei
    Poziom 18  

bolek44 napisał:

Pod samym radiem zdecydowanie

• #15 20 Lis 2009 14:11
    matiaudio
    Poziom 36  

Sanei napisał:
    bolek44 napisał:

Pod samym radiem zdecydowanie

Moim zdaniem jednakowo zagrają.

• #16 20 Lis 2009 15:09
    landrYn89
    Poziom 8  

Dobra. Byłem w mieście i odwiedziłem 2 punkty Car Audio i Media Markt. Wyniki wycieczki:
    Centrum Car Audio nr 1(na parkingu 4 auta w trakcie roboty, taka "przemysłówka" i renomowane miejsce, drogo):
    - Pioneer deh p3100ub (650zł)
    - głośniki 16' JBL lub Alpine (ponad 300zł)
    - montaż radia za friko, dopłata do montażu głośników, ale mają się zmieścić ze wszystkim w 1000zł. Robią wszystko od ręki.
    Odradzają kupno wzmaka to przy samym radiu i głośnikach jest on zbędny.

MM:
    - Ziomek mówi, że w sumie radia wszystkie grają na podobnym poziomie, wyróżniają się ew. Clariony.
    - też poleca tego Pioneera deh p3100 (cena 599zł)
    - poleca głośniki Helix Dark Blue (~270zł)
    Odradza zakup wzmacniacza przy takiej konfiguracji. Jest po prostu za słaba.

Centrum Car Audio nr 2 (zakład bardziej rodzinny, atrakcyjne ceny):
    - poleca kupno radia np. ALPINE iDA-X300 czy też Sony CDX GT 828 (oba 699zł)
    - głośniki firmy GMS (podobno ta sama fabryka co JBL) ogólnie je polecał, porównywał przy mnie z JBL, w sumie praktycznie identyczne wizualnie. (~180zł)
    - montują na miejscu, elektryk z tapicerem. Trzeba się ugadać na konkretny dzień.
    - ma dać jeszcze jakieś zniżki, więc na bank w 1000 PLN się mieszczę.

Tu też odradził kupno wzmacniacza jago zbędnego sprzętu. Powiedział, że ma on sens przy jakiejś większej instalacji. Do tego co chcę nie jest potrzebny. W miarę jak apetyt będzie rósł będzie można dodać.

W sumie najbardziej się skłaniam ku opcji ostatniej. Dobre radio to podstawa. Później zawsze może stanowić zalążek do rozbudowy zestawu. Ziomek ma dystanse do Opla na składzie, wszystko montuje razem z tapicerem więc wszystko ma być na miejscu. Zero pukania, stukania. Jedyne co mnie zastanawia to te głośniki. Jeśli to rzeczywiście braterski wyrób do JBL, to mogę się skusić. Co o tym sądzicie?

• #17 20 Lis 2009 15:42
    Mihas66
    Poziom 22  

Ja się nie znam ale kilka razy miałem przyjemność słyszeć lepsze głośniki pod samym radiem i rewelki nie było, wzmacniacz dużo daje a jeszcze więcej daje dobre wytłumienie zresztą mam astrę i ty tak samo chyba masz wysoko tonowe koło lusterek i nisko-średnio tonowe koło nóg i powiem że pod ciutke lepszym radiem to to gra nawet podobnie jak lepsze głośniki bez wzmacniacza i wygłuszenia więc jak wydasz tysia na głośniki i samo radio to wg mnie kasa stracona... Głównym problemem seryjnego zestawu u mnie jest bark zejścia i dlatego sądzę że może lepiej zastanowić się nad samym radiem i subem+wzmak niż pakować się w głośniki bez wzmacniacza i wytłumienia...

• #18 20 Lis 2009 16:25
    landrYn89
    Poziom 8  

Tylko czemu wtedy we wszystkich miejscach jednak odradzają wzmacniacz przy takiej konfiguracji? W pierwszym warsztacie faceta się zapytałem nawet czy nie dołożyć więcej do wzmacniacza to powiedział, że nie. W ostatnim, że wzmacniacz ok, ale jak dorzucę głośniki na tył i np. suba. Te (droższe) radia mają niby dawać sobie radę przy takiej konfiguracji. Ma to wszystko grać głośno i czystko. Jeśli chciałbym mocne pierdolnięcie basu to wtedy wiadomo tuba i wzmak. Jak to jeden ze sprzedawców dzisiaj powiedział "głośnik basu nie zrobi"
    Przecież gdyby chcieli mnie naciągnąć to wcisnęliby mi ten wzmacniaczy żeby tylko zysk sobie podnieść. W przyszłym tygodniu zajrzę do Szczecina i zobaczymy co tam powiedzą. Gorzów mówi NIE wzmacniaczom :P

Mówcie wasze zdanie, im więcej opinii tym lepiej ;]

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo