Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna estate 2002, klimatyzacja nagle nie działa.

19 Lis 2009 23:17 4417 16
  • Poziom 9  
    Witam !
    Co powinienem zrobić jako pierwszy krok w celu znalezienia przyczyny nie działającej klimy w Renault Laguna estate 2002 . Po prostu z dnia na dzień przestało wiać zimne powietrze mimo tego nawiew działa, oraz ogrzewanie.
    Czy może wystarczy doładować gazu jeśli tak jak to sprawdzić .
    Ewentualnie co powinienem zrobić żeby nie od razu jechać do service lub mechanika .
    Dzięki z góry za podpowiedzi .
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Na początek należy sprawdzić, czy masz czynnik w układzie podłączając manometr. Prawdopodobnie nie masz manometru, więc powinieneś jednak odwiedzić serwis klimatyzacji.
    Oczywiście możesz wcisnąć czymś wentyl zaworu serwisowego, wypuszczając w powietrze trochę czynnika, upewnić się czy układ nie jest całkowicie pusty. I tutaj uwaga: dobrze jeśli nie uszkodzisz wentyla, po upuszczeniu na pewno będzie brakowało mniej lub więcej czynnika.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Demolub robiłeś coś kiedyś w takim układzie , wiesz na jakiej zasadzie działa? Nie działa Tobie nagle tzn bez względu jaka temp na zewnątrz?
  • Poziom 9  
    skylark
    Mam rozumieć że czynnikiem nazywamy gaz który jest w układzie chłodzenia.
    Czyli że powodem braku klimy jest po prostu jego brak czyli tego czynnika.
    Manometru nie mam ale mogę uważnie sprawdzić po naciśnięciu wentyla czy ujdzie z niego trochę czynnika .
    Z zawodu jestem elektrykiem czyli jakieś wyczucie mam w rękach .
    Co prawda z mechaniką i elektroniką za dużo doświadczenia nie posiadam ale wolałbym spróbować ewentualnie coś sam zanim mi pozostanie serwis .
    Może naiwne pytanko ale gdzie taki zawór może sie znajdować ,myśle ze z przodu auta :idea:

Michu10
    Przyznam się ze nie robiłem sam ,ale mam znajomego mechanika który ewentualnie służy pomocą gdy będzie jakaś grubsza robota.
    Klima przestała działać nagle i to w ten sposób że żadnej reakcji bez względu na temperaturę na zewnątrz :cry:
  • Poziom 43  
    Jedź do warsztatu,gdzie serwisują klimę,naciskając na zaworek,możesz go uszkodzić.Nawet jeżeli pokaże się ciśnienie,nie znaczy,ze jest czynnik.Po postach wnioskuje,ze nie masz o tym bladego pojęcia,nie wspominając o potrzebnych narzędziach
  • Poziom 9  
    Myślę że aż taki ciemny nie jestem żeby chociaż zdjagnozować gdzie jest problemik .
    Potrzebowałem tylko żeby ktoś cierpliwy mnie nakierunkował a nie odsyłał od razu do warsztatu .
  • Poziom 11  
    Witam
    A powiedz zapewne w aucie masz klimatronik jaka temperature pokazuje ci czujnik temp. zewnetrznej jezeli pokazuje ponizej 9 stopni klima ci nie zadziala .
  • Poziom 9  
    Raczej bym nie potrzebował klimy gdyby temeratura na zewnątrz była poniżej 9 stopni .
    Zresztą klima przestała działać w lipcu gdzie nawet w UK. było dosyć gorąco .
    Po prostu z dnia na dzień przestało wiać zimnym powietrzem .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Demolub napisał:
    Raczej bym nie potrzebował klimy gdyby temeratura na zewnątrz była poniżej 9 stopni .
    Zresztą klima przestała działać w lipcu gdzie nawet w UK. było dosyć gorąco .
    Po prostu z dnia na dzień przestało wiać zimnym powietrzem .

Więc krótko,nie ma ciśnienia w układzie-presostat nie pozwoli sterownikowi silnika na włączenie sprzęgła kompresora(ciśnienie przy klima off. ok.6bar,zawór serwisowy pod plastikiem,obok zbiorniczka płynu wspomagania-masz manometr?) Możesz sprawdzić sprawność cewki sprzęgła,czy załącza napęd po podaniu zasilania.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie Milejów :D
    Na marginesie też jestem z Lubelskiego (Lubartów)
    Manometr się pożyczy ewentualnie .

Troszkę nie rozumiem ale popracuję nad tym jak sprawdzić tą cewkę sprzęgła czy działa jak się da zasilanie.
  • Poziom 42  
    Chłopie nie ośmieszaj się i jedź do jakiegoś zakładu, "żulisz" nad kilkoma złotymi, po co "wyważać otwarte drzwi" ......manometr, cewka sprzęgła, czynnik, co jeszcze popsujesz?
    Dawno coś powinieneś zrobić, jeżdżenie na rozszczelnionej klimatyzacji grozi utratą sprężarki
  • Poziom 9  
    autoas napisał:
    Chłopie nie ośmieszaj się i jedź do jakiegoś zakładu, "żulisz" nad kilkoma złotymi, po co "wyważać otwarte drzwi" ......manometr, cewka sprzęgła, czynnik, co jeszcze popsujesz?
    Dawno coś powinieneś zrobić, jeżdżenie na rozszczelnionej klimatyzacji grozi utratą sprężarki

Jeśli już jak to określiłęś ,,żulę,, to raczej funtami !
    To forum jest po to żeby bardziej doświadczeni sugerowali jak wykonać proste naprawy dla tego tu jestem .
    Do lata kawał czasu ,wieczory długie więc czemu mi bronisz troszkę pogłówkować i pobawić sie moim autem z waszą pomocą .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To raczej ty idź do piaskownicy bo moze tam jakiś pożytem będzie z ciebie bo tu zostawisz tylko niepotrzebny spam !

Wynocha mi z tematu przemądrzały arogancje :arrow: