Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału DVI-I na monitor i telewizor

20 Lis 2009 01:13 2868 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mam taki problem, dysponuję kartą graficzną GeForce 6200 z wyjściem DVI-I i chciałem rozdzielić na tym wyjściu sygnał pomiędzy monitor i telewizor LCD.
  Zakupiłem adapter DVI/I(24+5) – DVI/I(24+5) + VGA podłączyłem go do komputera i pojawił się problem.
  Monitor podłączam przez złącze VGA a telewizor przez kabel DVI-HDMI. Niestety kiedy odpalam komputer wyświetla mi on sygnał na monitorze ale nie ma obrazu na telewizorze, muszę odłączyć monitor i zresetować komputer żeby mieć sygnał na telewizorze.
  Wyłączenie monitora za pomocą przycisku Power off i reset kompa też nic nie daje, dalej komputer przesyła sygnał na złącze VGA.
  Dopiero jak odłączę kabel VGA i zresetuję komputer to obraz pojawia się na telewizorze.
  Czy może mi ktoś pomóc?
 • Poziom 16  
  Witam,
  - problem może wynikać z różnych rozdzielczości wyświetlaczy w monitorze i w TV.

  Jak masz obraz na monitorze komputerowym - wejdź do panelu ustawień karty NVIDIA
  i sprawdź, czy widoczny jest w nim podłączony telewizor.
  Spróbuj zmienić ustawienia rozdzielczości obrazu (w części dotyczącej TV), tak żeby pasowała do rozdzielczości wyświetlacza telewizora.

  bs123.
 • Poziom 13  
  Po pierwsze należy zauktualizować sterowniki do najnowszych, oryginalnych sterowników dostępnych dla twojego modelu karty graficznej. Radze unikać modowanych sterowników, które podobno zwiększają wydajność (może i zwiększają ale mogą spowodować również większą podatność na błędy w wyświetlania, przegrzewanie się układu, a w najgorszym przypadku na uszkodzenie sprzętu). W panelu sterownika nVidii dostępnym z menu kontekstowego na pulpicie należy przejść przez konfigurator wielu monitorów. Konfigurator jest przejrzyście napisany więc niepowinien stanowić problemu.

  Co do sugestii że może to wynikać z różnych rozdzielczości jest to oczywiście nie prawdą ponieważ na obu wyświetlaczach powinien pojawić się jakikolwiek obraz (chociażby w małej rozdzielczości). Ponadto dzięki sterownikom nVidii można ustawić różne rozdzielczości dla każdego z wyświetlaczy dzięki czemu znika problem z wykorzystaniem maksymalny rozdzielczości wyświetlaczy które różnią się od siebie.
 • Poziom 14  
  Witam, ja przy okazji chciałbym zapytać czy jest urządzenie do rozdzielenia sygnału cyfrowego z grafiki komputera (DVI) na monitor (DVI) i telewizor (DVI). Jak to nazwać fachowo, żebym wiedział czego szukać.