Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II 2.0DI 16v spadek mocy przy 3 tyś obrotów

Shaggee 20 Nov 2009 07:19 7188 7
    Shaggee
    Level 14  
    Witam mam mały problem. Gdy jadę normalną spokojną jazdą (do 2500 obrotów) wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy dłużej przytrzymam autko na ok 3tys obrotów. Zapala się lampka serwisowa i samochód momentalnie słabnie. Czy przyczyną może być wadliwa turbina? Jak to leczyć i sprawdzić?
    mig29_1979
    Level 19  
    Odczytaj błędy z sterownika. Ja bym obstawiał przepływkę , to częsty przypadek w Vectrach.
    amm212
    Level 17  
    musisz podpiąć jakis tester zaby miec punkt zaczepienia
    strzelac sie nie da
    Shaggee
    Level 14  
    jak odczytać ten kod błędu? czytałem że to jakiś kod błyskowy ale nie moge znalesc jak to odczytac

ok już wszystko wiem co i gdzie lecz brakuje mi pinu nr6. próbowałem już też metodą gaz-hamulec i nie miga :-(

chciałbym włożyć nowy przepływomierz, ale co gdy to nie będzie to? przyjmą zwrot?
    User removed account
    User removed account  
    samuraj997
    Level 12  
    poszukaj na forum forum.vectraklub.pl - tam jest taki temat miałem w swojej Astrze G 2.0 DTL (ten sam motor maja vectry) ten sam problem samochód rozpedzał sie normalnie do 4 biegu pózniej na 4 lub po wrzuceniu 5-go biegu przy predkońci ok 130km/h wyrzucało bład odcinało TURBINE, po zgaszeniu było OK po czym problem wystepował. Wymyłem elektrozawór który steruje turbina w ropie i jest ok.
    darek640
    Level 15  
    Prawdopodobnie recyrkulacja podłączyć pod kompa nawet kts.
    Shaggee
    Level 14  
    byłem na teście. mechanik nie miał czasu ale sczytał mi tylko błąd- ".... ładowania czy doładowania" nie pamiętam początku ale grzebał w takich wężykach cienkich. Powiedział żebym zostawił samochód lecz mnie się spieszyło. Aha zapomniałem dodać że trochę dymi na czarno na wysokich obrotach. Co to może być?

Moderated By Pawel wawa:

Kolega sobie z nas kpi? Nawet nie zapamiętać numeru błędu albo dokładnie czego on dotyczył? Bo mi się spieszy... A mi się nie chce, widząc takie podejście.