Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skuteczno嗆 basu 18 beyma do造 Problem

endriu331 20 Lis 2009 09:35 2779 22
  • #1 20 Lis 2009 09:35
    endriu331
    Poziom 9  

Witam .Mam problem posiadam jako g鏎ki hand box trzydrozne ale w 鈔odku jest ca豉 elestra w這zona 200w 8 Om na g這郾ikach beyma .Do tego mam do造 hand box na g這sniku18 beyma 300w 8 om.pod豉czone wszystko pod dwie osobne ko鎍闚ki crosower beringera i eqalizer InterM mixer 2224 berynger.Problem jest taki 瞠 nie moge ustawi odpowiedniego brzmienia do逝 czy to na du瞠j sali czy na ma貫j wy豉czam g鏎ki sprawdzam basy graja cicho bas jest rozlaz造 dudniacy i bardzo wchodzi w rezonans w rezultacie jak pod豉cze same g鏎ki bez crosa lepiej to brzmi ni z basami ale mam te basy i chcia豚y je wyko篡sta.Jak znowu zg這郾ie bo ko鎍闚ka jest spora na do造 to jest jeden wielki huk.ale sprawdza貫m ten zestaw na powietrzu i wymiata 瞠 hej gdzie jest probem?

0 22
  • #2 20 Lis 2009 10:21
    _eddie_
    Poziom 32  

Na salach tak najpro軼iej to r騜ne ustawienia powoduj inne brzmienie "do逝" ale przedewszystkim przy jakiej cz瘰totliwo軼i tniesz pasmo?

0
  • #3 20 Lis 2009 13:35
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Kilka s堯w z mojego do鈍iadczenia. Mia貫m podobn konfiguracj i podobny problem. Nadstawki tr鎩dro積e na 15" g這郾iku + do造 na 18". I na ka盥ej sali problem z basem (dudni帷y, nieczytelny). Fajnie zaczyna這 to gra dopiero jak do造 gra造 bardzo g這郾o ale wtedy szklanki na sto豉ch zaczyna造 dr瞠 i ludzie kr璚ili g這wami. Sprzeda貫m do造 na 18" i kupi貫m na 15" i jest dobrze. Bas fajny, kopi帷y, nie dra積i ludzi i mnie si podoba.
    W Twoim przypadku mo瞠 si okaza, 瞠 najlepszym rozwi您aniem b璠zie dokupienie dodatkowych do堯w na imprezy w sali. Po篡cz od kogo jakie basy, pod陰cz i por闚naj.

0
  • #4 20 Lis 2009 14:26
    _eddie_
    Poziom 32  

Ewentulanie tak jak pisz pobawienie si zakresem ich dzia豉nia. Napewno subsonic a i ci璚iem wyszuka "zamulacza". Wiadomo, 瞠 15" zagra dynamiczniej i mocniej kopnie ale w plenerze zgnie po 10 metrach. Szukajmy najpierw ta雟zych recept na t przypad這嗆 :P

0
  • #5 20 Lis 2009 15:06
    endriu331
    Poziom 9  

_eddie_ napisa:
    Ewentulanie tak jak pisz pobawienie si zakresem ich dzia豉nia. Napewno subsonic a i ci璚iem wyszuka "zamulacza". Wiadomo, 瞠 15" zagra dynamiczniej i mocniej kopnie ale w plenerze zgnie po 10 metrach. Szukajmy najpierw ta雟zych recept na t przypad這嗆 :P

W豉郾ie zastanawia貫m sie nad zmiana do堯w na 15 瘸dko gram na powietrzu wi璚 mo瞠 s po prostu za du瞠?

Dodano po 20 [minuty]:

_eddie_ napisa:
    Na salach tak najpro軼iej to r騜ne ustawienia powoduj inne brzmienie "do逝" ale przedewszystkim przy jakiej cz瘰totliwo軼i tniesz pasmo?

Zgadzam si ale u mnie jest tak zawsze wi璚 nie wie瞠 瞠 wszystkie sale s z貫.Pasmo?
    najlepiej b璠zie jak mo瞠 poka瞠

Skuteczno嗆 basu 18 beyma do造 Problem

Oczywi軼ie pr鏏owa貫m r霩nych ustawie ale na ostatniej imprezie tak gra造 jako tako bas jednak nie by powalaj帷y

0
  • #6 20 Lis 2009 18:30
    Pixelmen
    Poziom 23  

Nadstawki daj na statywach je郵i posiadasz (je郵i nie to jakie stoliki czy co w tym stylu), a basy postaw na 鈔odku obok siebie. My郵 ze pomo瞠... w ka盥ym razie spr鏏owa nie zaszkodzi.

pzdr

0
  • #7 20 Lis 2009 19:18
    endriu331
    Poziom 9  

[quote="Pixelmen"]Nadstawki daj na statywach je郵i posiadasz (je郵i nie to jakie stoliki czy co w tym stylu), a basy postaw na 鈔odku obok siebie. My郵 ze pomo瞠... w ka盥ym razie spr鏏owa nie zaszkodzi.

No tak nie pr鏏owa貫m to fakt mam statywy spr鏏uje sprawdzi nie zaszkodzi dzieki za rade...pozdrawiam

0
  • #8 20 Lis 2009 21:40
    dyskoteka89
    Poziom 20  

Hej
    Przyczyn "mulenia" jest akustyka sal, ale najwa積ieszy to zbyt s豉by jako軼iowo g這snik. Im gorszy g這郾ik, tym wiekszy na jego prac ma wp造w jego rezonans, kt鏎y czasami mo瞠 "dominowac" na reszta emitowych cz瘰totliwo軼i o kilka ,nawet 6 dB!!!!!. Jesli w pobli簑 tej cz瘰totliwo軼i jakas sala ma fal stoj帷, to takli "mezalians" jest w sumie nie do opanowania. Potwierdza t teorie to co napisa貫, na plenerze paczki graja jako tako...a tylko w salach stwarzaja k這pot.
    Wniosek, nie budowac paczek basowych z tanich gitarowych g這snik闚...
    pozdro

0
  • #9 20 Lis 2009 22:52
    endriu331
    Poziom 9  

No tak tylko ja mam akurat orginalne paczki na g這sniku beyma 300w 8om my郵e 瞠 to nie jest gitarowy g這snik....a ju na pewno nie jest tani......

0
  • #10 20 Lis 2009 23:16
    dyskoteka89
    Poziom 20  

endriu331 napisa:
    No tak tylko ja mam akurat orginalne paczki na g這sniku beyma 300w 8om my郵e 瞠 to nie jest gitarowy g這snik....a ju na pewno nie jest tani......

Hej
    Zatem znajd profesjonalny g這snik basowy w ofercie BEYMA o mocy 300W.....
    S, serii CM, Hyper i inne, ale nie sa to g這sniki serii profesjonalnych a gitarowe i inne niskobud瞠ty. A je郵i zrobione prze Elestre, to pogratulowa zakupu....
    pozdro

0
  • #11 20 Lis 2009 23:34
    DjMapet
    Poziom 43  

Mo積a te si pobawi equalizerem i nieco powycina mul帷, dudni帷 cz窷 pasma. Zacz掖 bym od maksymalnego 軼i庵ni璚ia trzech (czterech) pierwszych suwak闚 w d馧 i stopniowemu podbijaniu, do momentu pojawienia si niepo膨danych zak堯ce po czym minimalnym 軼i庵ni璚iu.

Pozdrawiam.

0
  • #12 21 Lis 2009 02:18
    protone
    Poziom 26  

Niewiele jest g這郾ik闚 osiemnastocalowych ,o kt鏎ych mo積a powiedzie ,瞠 s dobre.Te wszystkie tanie z moc rz璠u 300do 500W to totalne mulatory.疾by sprawnie porusza tak du膨 membran to potrzeba konkretnego nap璠u.Tak naprawd to sprawdzaj si tylko przetworniki z Xmax lin-powy瞠j 7mm, i Qts poni瞠j 0,3 , co przy ci篹kiej membranie wymaga naprawd solidnego nap璠u.Takie g這郾iki nie kosztuj poni瞠j 1000 z za sztuk.
    Najta雟zym w miar sensownym 18 calowym jest Emi Sigma pro i B&C 18PS76.Poni瞠j to same ,,buczyd豉,,.
    Pozdrawiam

0
  • #13 21 Lis 2009 06:59
    piotr maj
    Poziom 15  

Ale z tego co wida na zdj璚iu to crossover nie jest podpi皻y pod sekcj basu czy co bo na potencjometrach 鈔odkowych masz z貫 nastawy

0
  • #14 21 Lis 2009 22:28
    endriu331
    Poziom 9  

Witam
    Potencjometry mam na zero bo dzia豉 wtedy gdy podepn subbas 1 szt jest prze陰cznik na 3 i na 2 way ja mam na 2 stereo hi g鏎ki i low do造 .
    Dzisiaj sie troch po bawi貫m z tymi ustawieniami i musz powiedziec 瞠 ma造m pomieszczeniu jako to wysterowa貫m zmieni貫m ustawienia crosa i eq
    Zobacz na sali jak z tymi ustawieniami.
    Podpie貫m jeszcze tak 2 kolumny 200w8om +2 kolumny 300w8om wszystkie tr鎩dro積e na g這郾ikach beyma razem pod jedn ko鎍闚k my郵e 瞠 mam 500w 4 omy zreszt omy sprawdzi貫m miernikiem i tak powinno by (chyba 瞠 si myl) a 2 do造 300w 8om pod drug ko鎍闚k.
    I tak.. g鏎ki 豉dnie gra造 z tymi do豉mi mia貫m mo磧iwo嗆 i zapas basu na mixerze W ma造m pomieszczeniu.
    ㄠtwe wysterowanie pod r騜n muz.ale tak my郵e po co wozi 6 paczek jak mo積a 4, co ewentualnie zrobi zmieni.wszak te 300w g鏎ki daj sobie rade.A mo瞠 dogoni造 moc, brzmieniem tym do這m i teraz zaczyna to chodzi ju sam nie wiem prosz o podpowiedzi .Z g鏎y dziekuj:|

0
  • #15 08 Gru 2009 18:17
    marcin_marcepan
    Poziom 18  

Mam z貫 do鈍iadczenia z tym crosoverem.
    Spr鏏uj pod陰czy ko鎍闚k od g鏎ek pod "high" a ko鎍闚k sub闚 pod "suboofer out" ale tylko jeden kana i jeden subbas. Z tego co piszesz to mo瞠sz mie w jednym z sub闚 odwr鏂on faze.
    Je郵i na jednym basie zagra to dobrze to prze陰cz ko鎍闚k w mostek i pod陰cz drugi subbas. Je郵i bas b璠zie mniejszy i zmulony to w jednym z przewod闚 g這郾ikowych zamie przewody.

0
  • #16 09 Gru 2009 22:27
    endriu331
    Poziom 9  

Ok sprawdz. Dzieki A dlaczego masz z貫 doswiadczenia z tym crosem czy jest znim cos nie tak ???

0
  • #17 10 Gru 2009 07:17
    marcin_marcepan
    Poziom 18  

Mam najzwyklejszy InterM DiV1923 kupiony u篡wany za 100z i ma identyczne funkcje jak Behringer. Jaki czas temu kupi貫m okazyjnie tego Behringera tylko jak sie okaza這 albo trafi貫m na felerny egzemplarz albo po prostu one tak maja. Dzi瘯 w g鏎kach "pusty jak z beczki" sekcja Subbasu powinna chodzi niezale積ie a tym czasem zmieniaj帷 odci璚ie high-low na wyj軼iu subbasu pasmo te sie zmienia這. Sprzeda貫m go po tygodniu (te za 100z) i nikomu go nie polecam.

0
  • #18 15 Gru 2009 21:18
    endriu331
    Poziom 9  

Tak jednak w tych beringerach jest jak piszesz u mnie jest to samo

0
  • #19 16 Gru 2009 02:47
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Mia貫m dok豉dnie tak sam sytuacje nie ma si co martwi bo rozwi您anie jest banalne

Ch這pie pozb康 si tego Behringera CX2310 to u膨dzenie niszczy d德i瘯 w punktach podzia逝 robi gigantyczne dziury o wieklo軼i co najmniej jednej oktawy poza tym og鏊ne brzmienie wszystkich pod陰czonych g這郾ik闚 jest zlane i jazgotliwe i lekko m闚i帷 tortura dla ucha te to 豉jno mia貫m

jak ustawiasz podzia mi璠zy basami a reszt na 120 Hz to basy b璠 gra造 do ok 80Hz a reszta zacznie gra dopiero od 200Hz i w totalnie innej fazie z t康 wra瞠nie dudnienia poza tym 鈔ednie tony s ca趾owicie zniszczone zlane i w tle jak zza 軼iany natomiast tony wy窺ze s tak jazgotliwe 瞠 ludzie mru膨 oczy a je郵i ty masz system TRI-AMP to ju katastrofa
    Mo瞠sz pod陰czy co najwy瞠j wzmacniacz do nadstawek prosto z korektora z totalnym pomini璚iem crossa (dobrze jak by mia subsonik w tym wzmacniaczu), nast瘼nie z tego wzmacniacza pu軼i sygna LINE do crossa i z crossa (z wyj軼ia sub) pod陰czy wzmacniacz od subwoofera i b璠ziesz m鏬 sobie ustawi pasmo dla suba ca趾owicie niezale積ie od reszty i powinno to zagra o niebo lepiej

Ale najlepiej si go pozb康 bo to najgorszy bubel potrafi spowodowa 瞠 znienawidzisz swoje g這郾iki

marcin_marcepan napisa:
    Dzi瘯 w g鏎kach "pusty jak z beczki" sekcja Subbasu powinna chodzi niezale積ie a tym czasem zmieniaj帷 odci璚ie high-low na wyj軼iu subbasu pasmo te sie zmienia這. .

zgadza si co do joty

0
  • #20 16 Gru 2009 14:27
    sebozwierz
    Poziom 13  

Pod陰cze si do tematu. Czy z berym CX3400 jest tak samo? Mo積a si domy郵a ze tak, ale czy kto mo瞠 to potwierdzi?

0
  • #21 23 Gru 2009 13:25
    g鏹er
    Poziom 34  

Ponawiam powy窺ze pytanie kolegi gdy w najbli窺zym czasie musz z這篡 aktywny 3-dro積y zestaw dla DJ i chcia貫m u篡 do crossowania cx 3400, jednak po tym co przeczyta貫m mam pewne obiekcje.

0
  • #22 23 Gru 2009 14:03
    marcin_marcepan
    Poziom 18  

Behringer ok 420z a za 450z mo積a ju kupi PEAVEY PV 23 XO kt鏎ego osobi軼ie testowa貫m i jest ok. tylko ze dwudro積y stereo (3-drozny mono) i bez limiter闚. Decydujcie sami ale ja nikomu Berego nie polece.

Kolego gofer a co powiesz na ALTO X34SW za 350z:
    Crossover 3-dro積y + subwoofer
    •cz瘰totliwo嗆 zwrotnicy: SUB-LOW 50Hz-250Hz - LOW-MID 70Hz-1kHz - MID-HIGH 480Hz-7kHz
    •zasilanie ~115V/60Hz lub ~230V/50Hz
    •prze陰cznik fazy
    •wej軼ia i wyj軼ia symetryczne XLR
    •filtr Linkwitz-Riley
    •wska幡ik przesterowania LED
    •prze陰cznik Mute
    •waga: 3,0 kg

0
  • #23 23 Gru 2009 15:26
    g鏹er
    Poziom 34  

Ju ogl康a貫m tego alto i nawet by si nada tylko czy kto go s造sza w akcji?

0