Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LPC2138][Keil] Progr. przez JTAG - raz działa, raz nie

20 Lis 2009 10:35 1576 4
  • Poziom 9  
    Witam!

Stworzyłem własną płytkę z mikrokontrolerem ARM7 - LPC2138. Łączac piny zasilania, JTAG-a wzorowałem się na schemacie płytki ZL6ARM. Procesorek zachowuje się jednak bardzo dziwnie podczas programowania. Używam JTAG-a, programuję przez środowisko Keila.

Gdy włączam zasilanie, przez jakieś 20 minut procesorek się zachowuje pięknie, da się go zaprogramować. Po tym czasie zaczyna jednak protestować, w Keilu otrzymuję komunikat "JTAG communication failure". Po resecie przyciskiem czasami da się go zaprogramować. Również po upływie pewnego czasu przy włączonym zasilaniu procesor raz się programuje, raz nie. Po dłuższym wyłączeniu zasilania procesor wraca do stanu początkowego - jakiś czas zachowuje się dobrze, a potem znów nie da się go zaprogramować.

Czy ktoś ma pomysł, z czego to się może brać? Czy to może być wada mikrokontrolera, czy też błąd w schemacie?

Dziękuję z góry i pozdrawiam,
    rdarakch
  • RenexRenex
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Napewno nie schemat. Bardziej jakiś zimny lut bym obstawiał - coś się rozgrzewa przez te 20 minut i potem "nie styka". Może być albo źle przylutowany procesor, albo problem z zasilaczem (te to się potrafią grzać). Radzę przelutować jeszcze raz wszystkie nóżki proecsora (zwłaszcza te od strony jtaga), a potem po kolei wszystko do złącza jtaga włącznie. Jeśli to nie pomoże to sprawdzić czy zasilanie jest ok po tych 20 minutach. Czy jakiś stabilizator się nie grzeje.
  • RenexRenex
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Podgrzanie nóżek mikrokontrolera płaskim grotem lutownicy rozwiązał sprawę.
  • Poziom 15  
    rdarakch, czy możesz napisać, jakiego masz JTAG'a?
    Interesuje mnie uruchomienie modułu LabView for ARM (on korzysta z Keila) dla procesora początkowo LPC2148 (taki mam wraz z płytka ZL9ARM). Sęk w tym, że z tego co wiem, Keil nie współpracuje ze wszystkimi, populatrnymi JTAG'ami - na liście do wyboru są ULINK2, J-LINK, RDI, Luminary, SIGNUM i kilka innych chyba nie dla ARM7.
  • Poziom 9  
    Używam ULINK2.

Pozdrawiam,
    RD