Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Daewoo z grilem - wywala bezpiecznik 16 A

20 Nov 2009 10:41 3024 4
 • Level 19  
  Witam, niestety nie pamiętam symbolu, bo piszę z pracy, a mianowicie jest to mikrofalówka z grilem elektrycznym sterowana elektronicznie po ustawieniu np. czasu grzania i wciśnięcia startu, od razu wyskakuje bezpiecznik automatyczny 16 A. Proszę o sugestie co może być nie tak.

  pozdrawiam
 • TespolTespol
 • Level 25  
  Uszkodzona !
  Ma gdzies zwarcie.
 • TespolTespol
 • Level 33  
  Rozłącz na początek uzwojenie pierwotne trafa wysokiego napięcia. Jeśli nie będzie zwarcia, dalej przyłącz pierwotne odłącz wtórne, jeśli nie ma zwarcia przyłącz wtórne, zdejmij oba konektory z magnetronu. Jeśli jest zwarcie sprawdź kondensator i diodę. Jeśli nie ma zwarcia = uwalony magnetron, ale rzadko wtedy wywala 16 A. Diodę sprawdzisz włączając ją szeregowo z żarówką 15-40 w /230 V do sieci. Powinna świecić połową mocy i lekko migotać=dioda sprawna. Ogólnie trzeba sprawdzić na początek czy zwarcie jest w obwodzie magnetronu czy grila. Poza tym może być zwarcie na filtrze przeciwzakłóceniowym, silniku wentylatora, silniku napędu talerza...
 • Level 19  
  Witam, bezpieczniki wywala w momencie wciśnięcia klawisza start, jak jest podłączona do 230 V to nic się nie dzieje, można regulować czas, temperaturę i inne funkcje, wkładam np. pizze do środka ustawiam na 6 minut i klikam start i wtedy sru korki lecą.


  Pozdrawiam
 • Level 10  
  Witam,zobacz jeszcze czy nie jest przepalona płytka mikowa w środku mikrofali ?może być też uszkodzony transformator,odłącz przewód od magnetronu,i sprawdzi diodę.