Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie obudowy z innym symbolem

20 Lis 2009 12:05 1524 8
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam mały problem..
    Zacząłem się bawić od wczoraj z Eagle (5.6.0) i potrzebuję zrobić bibliotekę układu GL850G(hub 2.0). Symbol zrobiłem, gorzej z obudową w smd (LQFP48). Znalazłem jakąś bibliotekę z innym układem, który ma wspomnianą obudowę LQFP48. Chciałbym teraz połączyć mój symbol (zapisany w tej samej bibliotece) z obudową już stworzoną przez kogoś.
    Da radę?
    W PADS dało radę coś takiego, tutaj albo nie widzę takich opcji, albo po prostu nie da rady..
    Gdy klikam device (czyli łączenie symbola z obudową) nie wykrywa mi uprzednio zapisanego symbolu stworzonego przeze mnie :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 38  
    Na pewno się da, o ile symbol "schematowy" i footprint są w jednej bibliotece. Nie mam pod ręką Eagle`a, zobacz w helpie - powinno być opisane tworzenie nowego elementu.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 11  
    No z logicznego punktu widzenia, da się, powinno się dać, ale siedzę nad tym i siedzę. Wyprowadzeń na schemacie mam tyle samo 48, zapisałem, gdy wybieram opcję edycji schematu, widnieje tam mój schemat/symbol, gdy wybiorę opcję obudowy, jest tam LQFP48, ale gdy już chcę połączyć, to nie ma :/
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Device pobiera symbol i obudowe jedynie z tej samej biblioteki.
    Na pewno da sie zrobic polaczenie symbol-obudowa. Jeden podstawowy warunek ktory musi byc spelniony! Symbol musi miec rowna lub mniejsza ilosc pinow wzgledem padow obudowy.
    Nie da sie polaczyc np symbolu o 6 pinach z obudowa o 5 pinach. Nie przejdzie.
    Jak nadal nie bedziesz mogl soie poradzic to najlepiej zrob nowa biblioteke.
    W glownej zakladce wybierasz NEW-> biblioteka. Nadajesz nazwe i juz masz nowa biblioteke. Nastepnie w oknie biblioteki wybierasz otworz i wybierasz biblioteke w ktorej masz zapisany stworzony przez ciebie symbol. Otwierasz ten sybmol , wlaczasz wszystkie warstwy i zaznaczasz wzsystko ( caly obrazek symbolu podwietlasz) , nastepnie wybierasz opcje CUT ( nozyczki) i na symbolu klikasz prawym klawiszem myszy- w rozwinietym oknie polecen klikasz na cut all( czy cos podobnego).
    Teraz w oknie gdzie to wszystko robiles spowrotem otwierasz nowa biblioteke. Wybierasz zakladke symbol. tworzysz symbol o odpowiedniej nazwie. W zakladce symbol robisz PASTE ( wklej) powinno ci wkleic aly obrazek z poprzedniej biblioteki.

I znowu jeden warunek. Przenoszenie musi byc w tym samym oknie eagle. Nie da sie robic takich podmian majac otwarte 2 osobne okna eagle.
    Z obudowa robisz identycznie.
    Potem juz standardowo. Device- dodajesz symbol i obudowe, a nastepnie laczysz piny z padami. Zapisujesz.
    Prze rozpoczeciu projektowanie schematu w polu edycji piszesz"use" i naciskasz enter. Pojawi si eokno z bibliotekami. Wybierasz nowa ktora przed chwila stworzyles. Teraz juz masz do niej dostep.

Ja by cos to pytaj nadal, jak bede mial pomysl to postaram sie pomoc.
    Byc moze napisalem za duzo, a niekoniecznie zrozumiale.
  • Poziom 11  
    Dzięki!
    Zrobiłem to inaczej, nie wiem dlaczego nie zrobiłem tak wcześniej...
    Kliknąłem po prostu Device, new, nadałem nazwę, potem tylko ADD symbol, dodałem mój symbol, potem obudowa i jest...
    Czasem proste problemy są naprawdę trudne..
    Dzięki chłopaki za pomoc!! :)

Dodano po 30 [minuty]:

Jeszcze mam jedno pytanie..
    Czy jeśli łączę przewody/linie/wire powiedzmy od wyprowadzenia jednego układu do wyprowadzenia drugiego układu, muszę przy każdym wyprowadzeniu łączyć je poprzez pin/zielona kropka/nod/junction ? Czy te połączenie jest "połączone" z wyporwadzeniem?
    Pytam, bo mogę poprowadzić linię z wyprowadzenia w siną dal, nie dołączajac niczego i Eagle nie oznajmia, że jest jakiś błąd połączenia.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    lukasek napisał:

Jeszcze mam jedno pytanie..
    Czy jeśli łączę przewody/linie/wire powiedzmy od wyprowadzenia jednego układu do wyprowadzenia drugiego układu, muszę przy każdym wyprowadzeniu łączyć je poprzez pin/zielona kropka/nod/junction ? Czy te połączenie jest "połączone" z wyporwadzeniem?
    Pytam, bo mogę poprowadzić linię z wyprowadzenia w siną dal, nie dołączajac niczego i Eagle nie oznajmia, że jest jakiś błąd połączenia.

Kropki są zbędne. Kropek używa się tylko przy łączeniu 3 linii (albo skrzyżowanych 2 linii).
    Kliknij ikonkę ERC ... to oznajmi że przewód wisi w powietrzu nie daołączony do niczego.
    W tej funkcji wywali też błąd/ostrzeżenie w przypadku kiedy linia nie łączy się z pinem (choć na oko wygląda że się łączą).
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Junktion( zielona kropka ) to nic innego jak wezel .
    Dobra rada przy robieniu schematow, symboli. Uzywaj zawsze jednakowej siatki ( GRID). Standardowo dla eagle jest to 2,54mm. Ja zawsze uzywam 1,27mm. A to dla tego, ze symbole i schematy sa troszke mniejsze. Majac ustawiona mala siatke jest strasznie ciezko trafic w pin. Majac wieksza siatke wystarczy w poblizu kliknac a i tak kursor trafia w punkt na siatce.
    I oczywiscie standardowo przy symbolach uzywac rozmiarow "inch". Bo robiac symbol w milimetrach potem na schemacie nie bedziesz mogl polaczyc wyszystkiego poprawnie.
    Jeszcze co do wezla.
    Czasami potrzeba jest ich uzycia mimi, ze wydaje sie nam to niepotrzebne. Komeenda DRC daje wszystkie swpolzedne na schemacje gdzie potrzebny, lub niepotrzebny wezel.
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc!
    Ale mam kolejne pytanie, co zrobić z wejściami/wyjściami niepodłączonymi? Tzn nie wykorzystuję ich do niczego, a gdy wezmę ERC, to oczywiście pokazuje mi błędy niepodłączonych pinów. Czy mimo tych errorów będę mógł przejść do projektowania PCB? Czy muszę użyć jakiejś opcji, żeby pokazać, że jestem świadomy niepodłączenia?
  • Poziom 21  
    lukasek napisał:
    co zrobić z wejściami/wyjściami niepodłączonymi? Tzn nie wykorzystuję ich do niczego, a gdy wezmę ERC, to oczywiście pokazuje mi błędy niepodłączonych pinów. Czy mimo tych errorów będę mógł przejść do projektowania PCB? Czy muszę użyć jakiejś opcji, żeby pokazać, że jestem świadomy niepodłączenia?

Musisz je w tym okienku "zaakceptować" przez Approve.