Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung DSB-H370G nie odbiera przycisków numerycznych pilota

stopi 20 Lis 2009 16:00 6137 3
  • #1 20 Lis 2009 16:00
    stopi
    Poziom 28  

Mam problem z nowo nabytym dekoderem Polsatu. Problem jest taki, że w ogóle nie reaguje na przyciski numeryczne pilota, skutkiem czego w Menu->Instalacja nie mogę wklepać pinu (który fabrycznie jest ustawiony na 0000). Po prostu wciskając 0 ( i inne cyfry) nic się kompletnie nie dzieje. Nie mogę też przełączać programów. Diodę w pilocie sprawdzałem poprzez obiektyw aparatu. Widać światło przy wciskaniu cyfr, czyli pilot nadaje. Pozostałe przyciski normalnie działają.

Problem raczej na pewno leży po stronie dekodera. Po podłączeniu do anteny zaktualizował swoje oprogramowanie. Wcześniej nie sprawdzałem. Co jest grane...?

2 3
  • #2 21 Lis 2009 07:13
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

stopi napisał:
    Mam problem z nowo nabytym dekoderem Polsatu. Problem jest taki, że w ogóle nie reaguje na przyciski numeryczne pilota, skutkiem czego w Menu->Instalacja nie mogę wklepać pinu (który fabrycznie jest ustawiony na 0000). Po prostu wciskając 0 ( i inne cyfry) nic się kompletnie nie dzieje. Nie mogę też przełączać programów. Diodę w pilocie sprawdzałem poprzez obiektyw aparatu. Widać światło przy wciskaniu cyfr, czyli pilot nadaje. Pozostałe przyciski normalnie działają.

Problem raczej na pewno leży po stronie dekodera. Po podłączeniu do anteny zaktualizował swoje oprogramowanie. Wcześniej nie sprawdzałem. Co jest grane...?

Po co pytać jak dekoder uwalony to do oddania :D przecież sam nie naprawisz.
    Taki urok dekoderów TPSA!

-1
  • #3 23 Lis 2009 03:55
    stopi
    Poziom 28  

Problem naprawiony. Pilota ma możliwość przystosowania się do konkretnego modelu telewizora (są w instrukcji kody dla różnych producentów), aby móc też jednocześnie sterować tym telewizorem. Był zakodowany dla telewizora innej marki niż Samsung i coś przy okazji porąbało mu się w obsłudze dekodera. Zakodowałem go na telewizor Samsung i jednocześnie powróciła klawiatura numeryczna w sterowaniu dekoderem :)

0
  • #4 23 Lis 2009 07:59
    LBJ
    Poziom 14  

Cytat:
    Taki urok dekoderów TPSA!

dzac4 oczywiście wiesz o czym piszesz?

Prawdopodobnie był wybrany na pilocie tryb pracy dla TV (przełączniki TV i STB) i stąd dziwne zachowanie pilota dekodera Cyfrowego Polsatu. Łatwo to przypadkowo zmienić.

1