Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b- przeciekający szyberdach

torciunioo 20 Lis 2009 16:57 4477 5
  • #1 20 Lis 2009 16:57
    torciunioo
    Poziom 2  

witam, jestem posiadaczem OPLA CORSA B 97r. w trzech drzwiach. Od jakiegoś czasu zauważyłem mokre plamy na podsufitce od strony przedniej szyby. dodam że mam szyberdach. Jeśli podczas deszczu zamknę go całkowicie to są większe plamy niż jak zostanie uchylony lufcik. Czym może być to spowodowane? Mam jeszcze jeden problem, otóż podświetlenie pokręteł nie działa. Znalazłem tu już instruktaż wymiany z tym że delikatnie różni się od rzeczywistości. Problem stwarza żarówka od ogrzewania tylnej szyby. Pokrętło wychodzi bez problemu, ale zostaje żarówka w obudowie której w żaden sposób nie mogę wyciągnąć. Z dachem nie wiem co jest a na głowę pada...

0 5
  • #2 20 Lis 2009 17:26
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Sprawdź czy uszczelka jest dobrze włożona. Może w jakimś miejscu jest dziurawa.

1
  • #3 20 Lis 2009 18:18
    torciunioo
    Poziom 2  

wielkie dzięki za podpowiedź, sprawdzę. a czy może być to wina odpływów wody. jeśli tak to w jaki sposób je przeczyścić żeby nie uszkodzić??

0
  • #4 06 Gru 2009 14:01
    mkul
    Poziom 18  

Widzę, że już minęło trochę czasu, więc chciałem spytać czy znalazłeś rozwiązanie? Ja walczę z przeciakającym szybrem już od dawna, niedawno sprawdzałem kanały i są drożne, po zdjęciu kawała podsufitki okazało się, że woda ścieka przez uszczelkę po wewnętrznej powierzchni dachu i dalej do łączenie szybra z wewnętrznym poszyciem dachu i w dół na podsufitkę. Dzieje się to tylko z prawej strony i wody jest dość dużo. Jedyne co mi na szybko przychodzi do głowy do zakleić szyberdach.

0
  • #5 07 Gru 2009 20:46
    torciunioo
    Poziom 2  

myślałem że sobie poradziłem bo wydawało mi się że szyba która jest obsadzona w takiej ramie to cieknie właśnie między szybą a ramą. obkleiłem wszystko sylikonem i myślałem że pomogło i dziś przekonałem się że nie. teraz to już nie wiem co jest. następne auto z pewnością kupie bez tej problemowej dziury w dachu

0
  • #6 13 Gru 2009 23:28
    mkul
    Poziom 18  

Ja u siebie w końcu zakleiłem łączenie szybra z dachem uszczelniaczem bitumicznym i mam wreszcie sucho w środku i też nigdy nie kupię auto z szybrem.

0