Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S600 po naprawie obiektywu

kyrtapmax 20 Lis 2009 17:11 3078 12
  • #1 20 Lis 2009 17:11
    kyrtapmax
    Poziom 9  

Witam! W moim już leciwym samsungu s600 zawieszał się obiektyw więc postanowiłem zajrzeć do środka. Usterkę zrobiłem przy okazji spędzają ,,długie godziny" na złożeniu aparatu no i okazało się że na zdjęciach i ogólnie wszędzie poza oczywiście menu i podglądu zrobionych zdjęć ekran jest zamazany, zniekształcony tak jakby został rozciągnięty we wszystkie strony szczególnie w pionie. nie można nawet rozpoznać co jest na zdjęciach które są nasycone czerwienią. Uszkodzenie migawki chyba odpada gdyż jak już wspomniałem na każdym trybie jest taki efekt. Czy to może być uszkodzenie matrycy? Dodam że ją odkręcałem, nie wiem czy matryca może się naświetlić? Proszę o pomoc gdyż już nie mam pomysłów!?

Poprawiono temat na regulaminowy!
    [_P_]

0 12
  • #2 20 Lis 2009 17:55
    bezum1
    Poziom 22  

Matryca na pewno się nie "naświetliła", z opisu wynika że może być uszkodzona.

0
  • #3 20 Lis 2009 18:19
    kyrtapmax
    Poziom 9  

A więc w jaki sposób się uszkodziła skoro wszystko wcześniej było ok?

0
  • #4 20 Lis 2009 22:44
    ion-tichy
    Poziom 31  

Matryca oraz jej taśma jest raczej delikatna i coś mogło się uszkodzić podczas montażu/demontażu. Warto sprawdzić czy taśma dobrze jest wciśnięta w złącze na płycie. Możliwe też że coś jest uszkodzone , przestawione w linii optyki.
    Można dać zdjęcie tegoż zjawiska może łatwiej będzie coś podpowiedzieć

0
  • #5 24 Lis 2009 18:24
    kyrtapmax
    Poziom 9  

Zdjęcia chwilowo nie dodam gdyż uszkodzeniu w miedzy czase uległ też włącznik\przycisk od podglądu i jest cały czas zablokowany przez co nie można włączyć aparatu. Chyba czeka mnie jego demontaż z płyty. Nie wiem czy w ogóle coś z tego aparatu będzie bo na razie to w najlepszym stanie jest tylko obudowa i wyświetlacz.

Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

0
  • #6 24 Lis 2009 20:04
    ion-tichy
    Poziom 31  

Można po prostu przełożyć tą "szjbkę" od przycisku po zdjęciu folii zewnętrznej bez wylutu przycisku /włącznika/.

0
  • #7 25 Lis 2009 22:00
    kyrtapmax
    Poziom 9  

Jak będę miał tylko chwilkę zabiorę się za to i spróbuję wstawić fotki.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

0
  • #8 29 Lis 2009 18:36
    kyrtapmax
    Poziom 9  

Tak jak obiecałem mam już fotki, co o tym sądzicie? Są to egzemplarze z pierwszej rozbiórki. Widząc co się dzieje myślałem że może zabrudziłem czymś soczewki dlatego rozebrałem go po raz drugi, wyczyściłem i za drugim razem jest jeszcze gorzej.

Samsung S600 po naprawie obiektywu Samsung S600 po naprawie obiektywu

0
  • #9 29 Lis 2009 20:08
    ion-tichy
    Poziom 31  

Zdjęcia wskazują niestety na uszkodzenie matrycy. Jeśli interesuje to możliwe, że mam gdzieś taką sprawną. Mogę poszukać.

0
  • #10 29 Lis 2009 20:50
    kyrtapmax
    Poziom 9  

Byłbym zainteresowany o ile jeszcze ktoś(najlepiej kilka osób) mogł by mi to potwierdzić), nie chcę kupować części nie znając usterki. Jakim cudem mogło dojść do takiego uszkodzenia skoro taśma od matrycy powiedzmy sobie szczerze jest dość solidna, na tyle aby sprawnie dokonać całkowitej rozbiórki i składania.

0
  • #11 29 Lis 2009 21:46
    bezum1
    Poziom 22  

Witam !
    Już pisałem że po przedstawionych objawach może to być uszkodzona matryca , po obejrzeniu zdjęć zdaje się to potwierdzać. Jednak na zdjęciach zauważyłem delikatne linie poziome które mogą wskazywać na uszkodzenie migawki lub taśmy łączącej zespół migawki i przysłony z resztą obiektywu.Musisz sprawdzić czy migawka działa , patrząc w obiektyw zrób zdjęcie ( najpierw wyłącz lampę ,bo dostaniesz błyskiem po oczach) , i zobacz czy migawka się zamyka a potem otwiera , jeżeli tak jest to migawka jest sprawna i na 99% uszkodzona jest matryca.Jeżeli migawka się nie zamyka to musisz sprawdzić taśmę lub samą migawkę.

0
  • #12 01 Gru 2009 09:40
    magister2
    Poziom 15  

Potwierdzam j.w. uszkodzona matryca lub niedopięta taśma.

0
  • #13 08 Gru 2009 14:26
    bodex1
    Poziom 11  

Witam sprawdż czy przetwornik ccd jest dobrze przylutowany do foli.W momencie wypinania taśmy z łączeniówki jak sie za wysoko podniesie taśme jest możliwość ze puszczją punkty lutowania przetwornika z folia.Pozdrawiam

0