Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stag4 w Hundaiu Coupe - kalibracja listwy

20 Lis 2009 17:32 3028 19
  • Poziom 9  
    Witam.Mam założony zestaw stag 4 w Hyundaiu Coupe 2.0 16v 139Km r.1999.
    Reduktor Tomasetto E8 67 R-01 4066
    Zawór gazu Tomasetto
    Wielozawór Tomasetto
    Wtryskiwacz gazu valtek E4 67 R-01 0104
    Na początku wszystko działało dobrze,poza tym ze był zawsze taki jeden moment że przy każdej zmianie biegu tak przy 3500tys obrotów było delikatne szarpnięcie.Pózniej gasł po wrzuceniu na luz z np. 5000tys obrotów.Pojechałem do warsztatu gdzie mi zakładali gaz i mi niby coś tam ustawił w sterowniku i niby przez chwilę było dobrze i po jednym dniu znów to sama.Jezdziłem tak chyba trzy razy i za czwartym razem stwierdził że kalibruje listwę i zabrał się do roboty.Po zdemontowaniu listwy pokazał mi że każdy grzybek ma inny skok 8-O .Powiedział że fabrycznie była zle kalibrowana,czy to możliwe?Założył listwe ustawił sterownik i mówi jedzi się przejedzi:D.Jadę i auto chodzi jak burza :D,.Teraz dopiero sie dowiedziałem że parownik jest do 136 km niby?i się zastanawiam czy da radę?Proszę o opinie i pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    :D nie ciśnienie ma każdy tłoczek inne bo wszystkie zasilane są z tego samego węża i reuktora , ale skok mają różny. To tandetne wtryskiwacze i należy w nich kalibrować skok grzybka przed montażem, a i wczasie eksploatacji często się rozkalibrowują. Reduktor masz dobry ale do 90KM , deklaracja włoskiego producenta najwyraźniej nie dotyczy ani naszego klimatu ani naszego gazu. Przy większych mocach będą spadki ciśnienia gazu ( może się przełączać na benzynę przy wyprzedzaniu) i temperatury. Lepszy dla żywotności instalacji i silnika jest sporo za duży reduktor niz nawet odrobinę za mały
  • Poziom 9  
    Już to poprawiam:|A listwa magic Jet bedzie lepsza?i jak reduktor byłby dobry?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Reduktor Zavoili Zeta N, sprawdzone mało awaryjne i nie drogie. Spróbuj "wyjeździć" te Valteki na gwarancji ile się da, zdążysz przejść na magici, chyba że nerwy wcześniej cię zawiodą.
  • Poziom 34  
    ale do zavoli trzeba dompntowac zawór elektromagnetyczny , to może jednak scorpion mini bo bez przeróbek zastąpi tomasetto ? Zavoli ma też duże skoki ciśnienia po puszczeniu gazu a zawór bezpieczeństwa często popuszcza. No i scorpion made in poland :D
  • Poziom 22  
    Chyba się zgodzę tylko coś za dużo w tych scorpionach niedorubek było. Może cos się ustabilizowało. Notowano nietrzymanie ciśnienia np. w związku ze stopniem napełnienia butli, czyli zasilaniem i parę innych kwiatków. Zacinanie się zaworu ?
  • Poziom 34  
    jak widac nic nie jest idealne, ale scorpiony są juz po poprawkach i co najmniej zawory sie nie zacinają, choc to akurat było łatwe do naprawy, ale są tez po zmianach konstrukcyjnych i uważam je za najlepsze reduktory w tej półce cenowej.
  • Poziom 9  
    Czy reduktor SCORPION MINI do 160km bedzie wystarczający?lub do 240?:D.ZAVOLI ZETA S do 240 lub 150?Co wybrać,ja osobiście wolałbym któryś do 240:D ,nie będzie to w niczym przeszkadzać?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Można zastosować dla "spokojności" ten mocniejszy model, bez przeszkód, różnica w cenie też nie jest aż tak duża. Natomiast co do typu, to jak widać ranking się zmienia co chwilę i nie można jednoznacznie określić, który jest lepszy. Niech zaważą też względy prostszego montażu.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Ja nawet nie wiem który jest prostszy w montażu?:|
  • Poziom 22  
    manio123 napisał:
    ale do zavoli trzeba dompntowac zawór elektromagnetyczny , to może jednak scorpion mini bo bez przeróbek zastąpi tomasetto ? Zavoli ma też duże skoki ciśnienia po puszczeniu gazu a zawór bezpieczeństwa często popuszcza. No i scorpion made in poland :D
  • Poziom 9  
    To kupię reduktor skorpio do 240km i wtryski Magic Jet :D
  • Poziom 26  
    dlaczego chcesz poprawiać instalacje na gwarancji???? to nie twój problem, ma działać lub demontaż i zwrot kasy.jeśli monter źle dobrał reduktor i ciśnienie klęka bez żadnych przeróbek podpasuje ARKTIC realnie 160 a katalogowo 240 km.walteki muszą być TYP 30 BFC.jak nawiercony kolektor i jaka długość wężyków?
  • Poziom 9  
    No ale po ostatniej wizycie wszystko działa.Jeśli coś się przestawi to pojadę do niego i mu powiem że mam dosyć tego jeżdżenia i mu każe wymienić reduktor i wtryski.A wtryski są wiercone jakieś 1,5 cm przed benzynowymi, a wężyki mają około 15 cm.

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Panowie pomóżcie mi jak mam udowodnić temu gazownikowi że mam za słaby reduktor?Na każdej aukcji piszą coś innego, że jest 100km-do120-136 a ja mam 139 każdy wygląda tak samo Tomasetto E8 67 R-01 4066 :cry:???
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za pomoc panowie:D
  • Poziom 26  
    bez względu na to co kto pisze jedynym warunkiem prawidłowego doboru reduktora jest utrzymanie ciśnienia i temperatury na odpowiednim poziomie przy max mocy.jeśli nie mamy pewności co do ustawień dokonanych przez montera test wykonać z odłączoną pompą paliwa.
  • Poziom 9  
    Już mam założonego reduktor artica:D
  • Poziom 26  
    to zapasik jest.dopłaciłeś?