Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW Business CD - Line Out

waski_jg 20 Lis 2009 19:05 9085 12
  • #1 20 Lis 2009 19:05
    waski_jg
    Poziom 2  

Witam, wiem że było to już poruszane co najmniej dwa razy ale w żadnym z tematów nie ma konkretnej odpowiedzi. Czy komuś udało się wyprowadzić rca z tego radia? I z jakim efektem? Co powoduje że te radia tak marnie grają, napęd, przetwornik, przedwzmacniacz z regulacjami czy końcówki mocy? Uważam że jeżeli to wina tylko końcówek to jest sens pokombinować, wielu osobom by to pomogło bo w bmw to znany problem i w każdym modelu się powtarza. Proszę o wskazówki
    Z góry dzięki i pozdrawiam

0 12
  • #2 20 Lis 2009 20:20
    djlj24
    Spec od car audio

Opis Business CD tak naprawdę nic nie oznacza, bo kryje się pod tym kilka jak nie kilkanaście modeli. Podaj dokładnie model radia (np. producent i początek kodu oznaczenia - nie numer seryjny ale to co jest przed czyli 2 litery i 4 cyfry) lub chociaż jakie to BMW (oznaczenie Exx) i rok.
    Radia w BMW wcale tak źle nie grają - szczególnie w poprawnym systemie. Może do Reverse można było się jeszcze przyczepić ale Business i Proffesional były zwykle niezłe.

0
  • #3 20 Lis 2009 20:33
    waski_jg
    Poziom 2  

Kodu dzisiaj już nie podam bo radio jest jeszcze w aucie, jest to E46 2004 rok. Czyta mp3, a z tego co wiem tylko Blaupunkty w E46 z końca produkcji czytały mp3. Jak to nie pomoże to jutro je wyciągnę

0
  • #4 21 Lis 2009 15:49
    djlj24
    Spec od car audio

Czyli chodzi już o nowszy model na DigiCeiverze. Faktycznie może gra trochę za "sucho", jednak nie sądzę aby wyjścia liniowe i sam wzmacniacz coś zmienił. Wyjścia liniowe powinno dać się wyprowadzić bez problemu.

0
  • #5 21 Lis 2009 17:29
    waski_jg
    Poziom 2  

W ten sposób ominę końcówkę mocy która prawdopodobniej jeszcze bardziej psuje dźwięk, a może właśnie jest głównym powodem tej "suchości" dźwięku. Zastanawiam się czy to wystarczy aby zestaw Focal Access 165 A1 + Alpine z serii V12 zagrał poprawnie. Czy nie zagra dużo gorzej niż na Alpine CDA-9812RB którą ewentualnie bym montował choć nie chcę bo wtedy tracę sterowanie z kierownicy i na wyglądzie...Nie wiem czy ktoś kiedyś robił takie porównania radio seria z wyprowadzonym line out vs dobre nieoryginalne?

0
  • #6 22 Lis 2009 13:24
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

waski_jg napisał:
    Kodu dzisiaj już nie podam bo radio jest jeszcze w aucie, jest to E46 2004 rok. Czyta mp3, a z tego co wiem tylko Blaupunkty w E46 z końca produkcji czytały mp3. Jak to nie pomoże to jutro je wyciągnę

Mp3 jest tylko SIMENS VDO.

0
  • #7 22 Lis 2009 15:32
    djlj24
    Spec od car audio

Końcówka mocy tak naprawdę niewiele zmienia w charakterze brzmienia. Chyba, że odczuwasz słyszalny brak mocy - tj. już przy małej głośności zaczyna walić kiepskim środkiem tracąc moc dołu i klarowność góry. Jeżeli to VDO to trochę dziwne bo powinno to grać w miarę dynamicznie.

0
  • #8 20 Lip 2010 17:34
    Maniak02
    Poziom 10  

Witam,

Nie wiem czy jeszcze ktos czyta ten watek.
    Mialem BMW z radiem CD Business. Dorobiłem line out, podlaczylem do wzmacniacza DLS i grało o niebo lepiej. Zadna koncowka zintegrowana nie zagra tak jak wzmacniacz.
    Robilem testy:
    1. oryginale głośniki i radio
    2. oryginale głośniki i wzmacniacz z line out
    3. nowe głośniki i wzmacniacz z line out
    4. nowe głośniki i radio
    Konfiguracja z punktu 3: super. punkt 4 źle.
    Miałem problem tylko z poziomem napięcia przy wyjściu line out ale to zalatwia prosty wzmacniacz.
    Jesli ktos jest zainteresowany mam zdjecia i troche opisu.

Posty piszemy po polsku - do poprawy Reg. pkt 15. [damiancz]

0
  • #9 26 Kwi 2011 21:38
    wojciechu32
    Poziom 2  

kolego, byłbyś uprzejmy podzielić się swoją wiedzą na temat RCA z business CD? Mam e46 2001 bez mp3 i właśnie chce zrobić audio na nim z pominieciem jego przedwzmacniacza

0
  • #10 26 Kwi 2011 22:10
    Maniak02
    Poziom 10  

Witam ponownie,

Pojawilo sie kilka pytan o moje rozwiazanie. Musze dodac wiecej szczegolow dla objasnienia.

Moje auto to: BMW E46 Compakt rok 2003
    Radio, do ktorego mozna zastosowac przerobke musi byc po 2002 roku. Moj model widac na zdjeciu.
    Koncowka mocy to TDA7385.
    Przerobka polegala na odcieciu rezystorow (chyba 100 Ohm) przed koncowka i podlaczeniu tam wyjscia. Zastosowałem wtornik napieciowy tak dobrany aby przy maksymalnej glosnosci napiecie na wyjsciu bylo ok 2Vpp.

pozdrawiam

1
  • #11 27 Kwi 2011 09:14
    wojciechu32
    Poziom 2  

OK, czyli oznaczałoby to ni mniej ni więcej to, że do 2001 się nie da, czy nie wiadomo jak to zrobić? ja myśle, że musi sie dać, sygnał z FM i CD idzie do wzmacniacza radia, wiec siłą rzeczy można go ukraść i przekazać prockowi i wzmacniaczowi...

0
  • #12 27 Kwi 2011 09:55
    Maniak02
    Poziom 10  

Oczywiscie, ze sie da. Rozbierz radio i dojdz do koncowki mocy. Znajdz typ koncowki i pois na necie. Wyszukaj nogi na ktore wchodzi sygnal. Przed tymi nogami jest zazwyczaj kondensator separujacy. Mozesz zabrac sygnal za kondensatorem.
    Nalezy zwrocic uwage jak dlugi kabel potem pociagnie sie do wzmacniacza. Syganal z koncowki jest dosc slaby. Dlatego proponuje zrobienie przedwzmacniacza, bufora itp. No i dobry kabel RCA to podstawa.
    Jak rozbierzesz radio napisz i moze wyslij jakies zdjecia.

0
  • #13 27 Kwi 2011 11:37
    wojciechu32
    Poziom 2  

nie ukrywam, ze jestem elektronicznym idiotą, mam natomiast w rodzinie elektronika - projektanta, zajmującego się projektowaniem układów na zamówienie. Czy ten przedwzmacniacz to cos skomplikowanego, czy do kupienia w dowolnym sklepie? Chce z radia miec normalne wyjscia RCA a do nich podpiąc 4-5m chinch monster cable albo dietz... zobaczymy na co fundusze pozwola.

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

rozmawialem z gosciem z forum [radia.biz.pl ] i poradził mi zamontować dławik głośnik>>RCA ze względu na możliwą małą ilośc miejsca wewnątrz obudowy na dobre wyjście rca. Co o tym sądzicie i jakie ewentualnie adaptery polecacie? Cena mnie nie interesuje, allegro proponuje od 12 do 50, moge dac i 100 byleby to dzialalo mozliwie bezstratnie

0
  Szukaj w 5mln produktów